Poniedziałek, 23 maja 2022 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Deweloper
2021-11-17, 21:40 Monika Kaczyńska/Redakcja

Zbierają podpisy, bo chcą psychologów w szkołach. Dlaczego?

Przedstawiciele inicjatywy „Toruńskie Szkoły z Psychologiem-Młodzi” zbierają podpisy pod obywatelskim projektem uchwały kierowanym do władz miasta. Fot. Monika Kaczyńska
Przedstawiciele inicjatywy „Toruńskie Szkoły z Psychologiem-Młodzi” zbierają podpisy pod obywatelskim projektem uchwały kierowanym do władz miasta. Fot. Monika Kaczyńska
Przedstawiciele inicjatywy „Toruńskie Szkoły z Psychologiem-Młodzi” zbierają podpisy pod obywatelskim projektem uchwały kierowanym do władz miasta.
Ma on zobowiązywać do zatrudnienia psychologów w szkołach. O akcji poinformowali podczas konferencji przed Urzędem Miasta w Toruniu.

– Projekt uchwały wzywa prezydenta miasta Torunia, aby w porozumieniu z dyrekcją szkół zapewnił możliwość zatrudnienia psychologa w takich placówkach – mówiła Zofia Matylda Czerwińska.

– Pandemia nie tylko obnażyła problemy psychiczne dzieci i młodzieży, ale także je pogłębiła. Pracując w centrum codziennie spotykamy się z osobami u których nasilenie objawów psychopatologicznych jest bardzo duże. Gdyby psycholog był w szkole mógłby dużo więcej rzeczy zauważyć – mówiła Kinga Mickiewicz, Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży.

Podpisy będą zbierane do końca roku. Informacje o zbiórce można znaleźć na facebooku „Toruńskie Szkoły z Psychologiem”. Inicjatywę popiera ponad 30 osobistości i organizacji, w tym m.in. Młoda Lewica, Ruch Polska 2050 i Młodzi Razem.
Materiał Moniki Kaczyńskiej
Toruń

Wiadomości lokalne

2022-05-22, godz. 14:01 Studenckie święto po chrześcijańsku. Na scenie zagra Luxtorpeda! Juwenalia po chrześcijańsku organizuje bydgoska Bazylika. Od poniedziałku do niedzieli zaprasza na wieczorne spotkania, przede wszystkim ludzi młodych. » więcej 2022-05-22, godz. 12:03 Potrzebna jest odzież, chemia domowa i jedzenie. Pomoc dla uchodźców w Fordonie Nowy punkt dla uchodźców czynny będzie od poniedziałku w bydgoskim Fordonie. Otwiera go Fundacja „Kaktus” z pomocą Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej… » więcej 2022-05-22, godz. 10:00 Oferty, projekty i porady specjalistów - Targi Mieszkanie Dom i Ogród w Bydgoszczy Wystawcy, ale także eksperci, którzy odpowiedzą na pytania związane np. z budową domu czy aranżacją ogrodu. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym… » więcej 2022-05-22, godz. 06:00 Kulinarna podróż dookoła świata, czyli Festiwal Food Trucków w Brodnicy Restauracje na kółkach zatrzymały się przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy. Na Festiwalu Food Trucków serwowane są smaki z najróżniejszych stron świata:… » więcej 2022-05-21, godz. 20:46 Wierzą, że tańcem wybudzą kolejnych „śpiochów”. Dlatego tańczyli zumbę W Toruniu odbył się 8. Charytatywny Maraton Zumby dla podopiecznych Fundacji „Światło”. » więcej 2022-05-21, godz. 20:30 Pokazali na co ich stać. Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych W Toruniu odbyła się 11. Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. W kilkunastu konkurencjach rywalizowało kilkaset osób. Nie liczył się wiek, płeć i stopień… » więcej 2022-05-21, godz. 18:50 Podciąganie, wspinanie i przeciąganie - plenerowy tor przeszkód Przed Halą Widowiskowo-Sportową „Łuczniczka” w Bydgoszczy pojawił się tor przeszkód OCR. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 17:30 Teatralne święto w Toruniu - inauguracja Festiwalu „Kontakt” Spektakl „Pieśni bez słów” w wykonaniu aktorów ze Szwajcarii zainaugurował 26. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu. W programie pokazanych… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy w Bydgoszczy. Raj dla miłośników roślin Pamiętają o ogrodach... organizatorzy i uczestnicy dwudniowego Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego. Wydarzenie odbywa się w Bydgoszczy, przed halą widowiskowo-sportową… » więcej 2022-05-21, godz. 15:06 Bibliotekarze otrzymali nagrody! Sprawdzamy kogo wyróżniono? [lista] Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyły się z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego. Podczas uroczystości nagrodzono osoby o szczególnych… » więcej
1234567