Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Meble
2021-11-18, 14:00 IAR/Redakcja

Liczy się człowiek, nie system. Nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu nagrodzony za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Nasz ROPS znalazł się wśród sześciu wyróżnionych - zespołowo - ośrodków./fot. ROPS Toruń/Facebook
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu nagrodzony za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Nasz ROPS znalazł się wśród sześciu wyróżnionych - zespołowo - ośrodków./fot. ROPS Toruń/Facebook
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu nagrodzony za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Nasz ROPS znalazł się wśród sześciu wyróżnionych - zespołowo - ośrodków.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Minister rodziny Marlena Maląg podkreśliła, że poza przepisami prawa, w pracy pracownika socjalnego liczy się serce:

- Przez ostatnie półtora roku walczymy z epidemią koronawirusa, walczymy skutecznie. Pokazujemy, jak pomagamy drugiemu człowiekowi, ale dzisiaj trzeba to głośno i wyraźnie powiedzieć: to państwo jesteście na pierwszej linii frontu, to państwo współdziałacie, to państwo wyciągacie pomocną dłoń i pokazujecie ludziom, którzy się znaleźli w trudnej sytuacji, jak ten trudny czas pokonać - mówiła minister Marlena Maląg.

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego, który jest jednocześnie świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej.

Ogółem przyznano 16 nagród pieniężnych, 10 nagród indywidualnych i 6 nagród zespołowych. Do nagrodzonych i wszystkich pracowników socjalnych list wystosował prezydent Andrzej Duda. Dziękował za pracę, która - jak napisał - wymaga szczególnej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Podkreślił, że pomoc społeczna to nie tyle system, co w pierwszym rzędzie człowiek.

Według danych MRiPS w ośrodkach pomocy społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie, domach pomocy społecznej i środowiskowych domach samopomocy zatrudnionych było w 2020 r. 22,5 tys. pracowników socjalnych.

Wiadomości lokalne

2022-07-04, godz. 06:55 Kolejna ulica na bydgoskiej Osowej Górze będzie utwardzona Zakończył się przetarg na budowę ul. Trzcinowej na Osowej Górze. Inwestycję zleca stowarzyszenie mieszkańców korzystające z miejskiego programu „25/75”… » więcej 2022-07-03, godz. 17:58 Pikieta pracowników MZK na Starym Rynku w Bydgoszczy. Chcą zarabiać więcej [zdjęcia] Pracownicy MZK w Bydgoszczy nie rezygnują z walki o wyższe wynagrodzenia. W niedzielne popołudnie manifestowali przed budynkiem Ratusza, wspólnie ze swoimi… » więcej 2022-07-03, godz. 16:30 Zakończyły się targi rolnicze oraz utrudnienia na dk 10 w Minikowie Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 10 w Minikowie. Wcześniej trasa była zablokowana z powodu dużego natężenia ruchu związanego z targami… » więcej 2022-07-03, godz. 14:04 Nocny pokaz balonów na zawodach Rypin Cup Balonowy Puchar Polski 2022 [wideo, galeria] W Rypinie trwa festiwal połączony z zawodami o randze Pucharu Polski. Przyjechało ponad 20 ekip. » więcej 2022-07-03, godz. 10:00 ZDMiKP: od poniedziałku więcej autobusów na linach zastępczych w Bydgoszczy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapowiedział zwiększenie od poniedziałku liczby autobusów na liniach zastępczych, obsługiwanych… » więcej 2022-07-02, godz. 17:30 Rycerskie szranki na golubskim zamku. Historia i rozrywka w jednym W Golubiu-Dobrzyniu trwa 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. W programie konne turnieje zręcznościowe, turniej młodych rycerzy czy turniej kruszenia… » więcej 2022-07-02, godz. 15:56 Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn rodzinny w Myślęcinku Można nauczyć się jeździć na rolkach, pograć w planszówki i przejechać się kolejką. Wspólnej zabawie towarzyszą Targi Familijne. „Radosne i bezpieczne… » więcej 2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej 2022-07-02, godz. 10:05 Metropolia Bydgoszcz wspólnie wykorzysta europejskie środki Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli ważnych zadań finansowanych z wykorzystaniem europejskich… » więcej
1234567