Czwartek, 09 grudnia 2021 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-11-25, 13:17 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Chorują uczniowie i nauczyciele. 48 szkół w regionie na zdalnym nauczaniu

48 osiem szkół w regionie na zdalnym nauczaniu/fot. Archiwum
48 osiem szkół w regionie na zdalnym nauczaniu/fot. Archiwum
Najwięcej - aż osiem szkół – przeszło na nauczanie zdalne w Bydgoszczy. W domach uczą się też uczniowie z Torunia, powiatu bydgoskiego i świeckiego.
Jak informuje kuratorium oświaty, w powiecie świeckim nauczanie zdalne prowadzi siedem szkół, w Toruniu – sześć, a w powiecie bydgoskim – cztery. Powodem są zachorowania wśród uczniów i kadry nauczycielskiej.

- Czy dyrektorzy szkół zbyt pochopnie nie podejmują decyzji o wyłączaniu całych placówek z pracy stacjonarnej? - zastanawiają się rodzice. - Władze oświatowe wydały rekomendację, by - jeśli pozwalają na to możliwości techniczne - unikać wysyłania całych klas czy szkół na nauczanie zdalne - mówi Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty. - Ponieważ bardzo dużo uczniów jest zaszczepionych, wystosowałem pismo ministra edukacji i nauki z rekomendacją do wszystkich dyrektorów szkół. Jest w niej mowa o tym, że w przypadku uczniów, którzy zostali zaopiniowani przez sanepid do nauki zdalnej, ale są zaszczepieni i nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej, mogą pobierać nauki sposób stacjonarny.

Przypomnijmy - decyzję o przejściu na nauczanie zdalne klas bądź całych szkół podejmują ich dyrektorzy, ale w uzgodnieniu z powiatowym sanepidem i organem prowadzącym placówkę
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-12-08, godz. 21:00 Patrole piesze i wodne na Bugu, służba na posterunkach. Nasi żołnierze na granicy Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej już trzy miesiące wspierają Straż Graniczną na granicy z Białorusią. Kolejna grupa ochotników je ... » więcej 2021-12-08, godz. 19:48 Napadł na sklep, zażądał pieniędzy, groził bronią. Rozpoznajesz go? [zdjęcia] Toruńska policja szuka sprawcy, który groził przedmiotem przypominającym broń personelowi jednego ze sklepów przy ul. Matejki. Publikuje jego zdjęcia i prosi ... » więcej 2021-12-08, godz. 15:59 „Pomagał w każdej godzinie dnia i nocy". Pogrzeb druha OSP, który zginął w wypadku Tłumy uczestniczyły w środę w uroczystościach pogrzebowych druha OSP Czernikowo, który zginął w wypadku. Pracujący na co dzień w Urzędzie Gminy 62-latek spocz ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:03 Inauguracja programu „Niepodległa”. Oznaczono grób bohatera [zdjęcia, wideo] „Tabliczką Żołnierz Armii Krajowej” oznaczono grób Bernarda Kaczmarka spoczywającego na bydgoskich Bielawkach. » więcej 2021-12-08, godz. 13:02 Arriva też będzie nas wozić? Zwrot akcji w sprawie połączeń regionalnych Arriva wraca do gry o kujawsko-pomorskie przewozy kolejowe. Kilka dni temu urząd marszałkowski poinformował, że spółka złożyła swoją ofertę po czasie, więc um ... » więcej 2021-12-08, godz. 11:30 Podpisano umowę! Sępólno Krajeńskie będzie miało małą obwodnicę [zdjęcia] Będzie miała 1,5 km długości, ma wyprowadzić ruch z Sępólna Krajeńskiego. Mowa o tzw. małej obwodnicy miasta. » więcej 2021-12-08, godz. 08:15 Milion złotych dla wybranego zabytku. Czas na weryfikację zgłoszeń Jeden z zabytków na Kujawach i Pomorzu ma szansę na milion złotych dofinansowania. To dzięki konkursowi „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most. Właśnie zakończ ... » więcej 2021-12-08, godz. 07:16 Poszukiwane niezależne wydawnictwa z okresu PRL. „Solidarność” zbiera „bibułę” Zbiórkę wydawnictw niezależnych, które ukazywały się poza zasięgiem cenzury w latach 1980-1989, inicjuje Zarząd Regionu Toruńsko - Włocławskiego NSZZ „Solidar ... » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Klub radnych PiS wnioskuje o poszerzenie porządku najbliższej sesji rady miasta Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wstrzymać przyszłoroczne podwyżki cen biletów komunikacji publicznej w mieście. Mają też propozycje inwestycji, kt ... » więcej 2021-12-07, godz. 18:15 Pracownia konserwatorska Książnicy Kopernikańskiej coraz lepiej wyposażona Prawie 100 tysięcy złotych - tyle toruńska Książnica Kopernikańska otrzymała i wydała w tym roku na doposażenie pracowni konserwatorskiej. Dzięki temu znacząc ... » więcej
1234567