Czwartek, 07 lipca 2022 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-11-25, 13:17 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Chorują uczniowie i nauczyciele. 48 szkół w regionie na zdalnym nauczaniu

48 osiem szkół w regionie na zdalnym nauczaniu/fot. Archiwum
48 osiem szkół w regionie na zdalnym nauczaniu/fot. Archiwum
Najwięcej - aż osiem szkół – przeszło na nauczanie zdalne w Bydgoszczy. W domach uczą się też uczniowie z Torunia, powiatu bydgoskiego i świeckiego.
Jak informuje kuratorium oświaty, w powiecie świeckim nauczanie zdalne prowadzi siedem szkół, w Toruniu – sześć, a w powiecie bydgoskim – cztery. Powodem są zachorowania wśród uczniów i kadry nauczycielskiej.

- Czy dyrektorzy szkół zbyt pochopnie nie podejmują decyzji o wyłączaniu całych placówek z pracy stacjonarnej? - zastanawiają się rodzice. - Władze oświatowe wydały rekomendację, by - jeśli pozwalają na to możliwości techniczne - unikać wysyłania całych klas czy szkół na nauczanie zdalne - mówi Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty. - Ponieważ bardzo dużo uczniów jest zaszczepionych, wystosowałem pismo ministra edukacji i nauki z rekomendacją do wszystkich dyrektorów szkół. Jest w niej mowa o tym, że w przypadku uczniów, którzy zostali zaopiniowani przez sanepid do nauki zdalnej, ale są zaszczepieni i nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej, mogą pobierać nauki sposób stacjonarny.

Przypomnijmy - decyzję o przejściu na nauczanie zdalne klas bądź całych szkół podejmują ich dyrektorzy, ale w uzgodnieniu z powiatowym sanepidem i organem prowadzącym placówkę
Materiał Elżbiety Rupniewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-07-06, godz. 20:20 Ponad 2 tys. identycznych wyłudzeń. Domniemany sprawca tylko jeden Rekordowe śledztwo w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku. Akt oskarżenia obejmuje ponad 2 300 identycznych przestępstw, popełnionych przez jedną osobę. » więcej 2022-07-06, godz. 18:17 Dwudziestoletnia kobieta utonęła w gliniance w Starym Fordonie Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia młodej kobiety w gliniance w Starym Fordonie. Ciało wydobyli nurkowie. » więcej 2022-07-06, godz. 17:45 Ta sama metoda i sklep. Policja szuka kolejnego złodzieja z Koronowa [wideo] Jest następne zawiadomienie o kradzieży artykułów drogeryjnych w sklepie przy ul. Szosa Kotomierska w Koronowie. Pierwszy komunikat publikowaliśmy 4 lipca… » więcej 2022-07-06, godz. 16:28 Egzaminatorzy WORD-ów z Bydgoszczy i Torunia dołączają do protestu W czwartek i piątek (7, 8 lipca) nie odbędą się egzaminy na prawo jazdy w Bydgoszczy oraz Inowrocławiu, w czwartek w Toruniu i Grudziądzu. Egzaminatorzy… » więcej 2022-07-06, godz. 16:20 Gotyk na dotyk... na budowie linii tramwajowej w Toruniu? Wstrzymają prace? Szczątki i ceramika sprzed kilkuset lat na budowie linii tramwajowej w Toruniu. Po zawiadomieniu od toruńskich dziennikarzy, policja zabezpieczyła fragmenty… » więcej 2022-07-06, godz. 15:50 Mieszkańcy Białych Błot i Osielska odzyskają połączenia autobusowe z Bydgoszczą, choć to wciąż komunikacja z… Bydgoscy radni apelują do załogi MZK, by wyjechała na ulice, pracownicy miejskiej spółki na razie pozostają nieugięci, miasto wzmacnia komunikację zastępczą… » więcej 2022-07-06, godz. 15:48 Tragedia pod Włocławkiem. 75-letni mężczyzna zginął po upadku z drzewa [zdjęcia] Starszy mężczyzna, mieszkaniec wsi Dąb Mały, chciał radykalnie przyciąć dorodne sosny. Połączył więc kilka drabin, by dotrzeć jak najbliżej wierzchołków… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Medal od marszałka: pani Joanna Malińska skończyła 100 lat. Wychowała 11 dzieci Od urodzenia związana z regionem, matka jedenaściorga dzieci - Joanna Malińska obchodziła niedawno setne urodziny. We wtorek (5 lipca) przewodnicząca sejmiku… » więcej 2022-07-06, godz. 14:15 Piłkarskie talenty z DPS-ów rywalizują na turnieju Seni CUP w Toruniu Na tych zawodach liczą się entuzjazm, radość i krzepa w nogach, a tego z pewnością nie brakuje graczom - sportsmenom z niepełnosprawnością intelektualną… » więcej 2022-07-06, godz. 13:20 відомоśці для Укряни. Едукація, помоц фінансова і культура Уряд змінив правила надання грошової допомоги за забезпечення житлом та харчуванням біженців… » więcej
1234567