Trenowały z mistrzyniami sportu. Ponad 300 dziewcząt ćwiczyło w Rypinie

2021-06-10, 15:10  Polska Agencja Prasowa
Otylia Jędrzejczak, była mistrzyni olimpijska i mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata w short tracku Natalia Maliszewska (L) oraz Iga Baumgart-Witan (P), medalistka mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce podczas lekcji wychowania fizycznego prowadzonej z uczennicami szkół z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Otylia Jędrzejczak, była mistrzyni olimpijska i mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata w short tracku Natalia Maliszewska (L) oraz Iga Baumgart-Witan (P), medalistka mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce podczas lekcji wychowania fizycznego prowadzonej z uczennicami szkół z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Ponad trzysta dziewcząt wzięło w czwartek w Rypinie udział w inauguracji kolejnej edycji programu „Mistrzynie w Szkołach"/fot. ZS nr 3, Facebook

Ponad trzysta dziewcząt wzięło w czwartek w Rypinie udział w inauguracji kolejnej edycji programu „Mistrzynie w Szkołach"/fot. ZS nr 3, Facebook

Ponad trzysta dziewcząt wzięło w czwartek w Rypinie udział w inauguracji kolejnej edycji programu „Mistrzynie w Szkołach". Uczennicy ćwiczyły m.in. z organizatorką akcji Otylią Jędrzejczak, Beatą Mikołajczyk-Rosolską, Igą Baumgart-Witan, Luizą Złotkowską i Natalią Maliszewską.

- Cieszę się, że ruszamy z tym wyjątkowym projektem w kolejnym roku i znów zaczynamy w województwie kujawsko-pomorskim. Tęskniliśmy za tym projektem, ale myślę, że tęskniły też uczennice. Jestem dumna, że kolejny raz w porozumieniu z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ale też z województwem kujawsko-pomorskim możemy ten projekt realizować – powiedziała Jędrzejczak.

Mistrzyni olimpijska z Aten zaprosiła do Rypina trzykrotną medalistkę igrzysk olimpijskich w kajakarstwie Mikołajczyk-Rosolską, dwukrotną medalistkę olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Złotkowską, utytułowaną specjalistkę od short tracku Maliszewską oraz multimedalistkę ME i MŚ w sztafecie 4x400 m Baumgart-Witan.

- Lubię takie spotkania. Do tego super współpracuje mi się z Otylią, bo jest wspaniałą kobietą. Dziewczyny uczestniczące w zajęciach pytają o wiele rzeczy. Interesuje je nie tylko sport. Są śmiałe i rozmawiają z nami także o sprawach prywatnych. To super, że można szybko zniwelować dystans sportowiec-uczeń, bo tu nie chodzi o promowanie nas, ale przekazanie fajnych wzorców młodemu pokoleniu - wskazała lekkoatletka.

Zdaniem Mikołajczyk-Rosolskiej lekcje wychowania fizycznego nie muszą być nudne i wiele zależy od tego, w jaki sposób są zaplanowane. - W-f uwielbiałam. To był mój ulubiony przedmiot w szkole. Obok matematyki - dodała z uśmiechem.

Idea projektu jest taka, aby aktywizować uczennice dwóch ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół średnich. W tej grupie wiekowej absencje dziewcząt na lekcjach wychowania fizycznego są bowiem najczęstsze. - Przed przyjazdem tutaj mówiłam trenerce, żeby się nie martwiła, bo na pewno zrobię dobry trening. Wiem, że to jest dobra inicjatywa. To świetne wydarzenie, z którego poprzednim razem wywiozłam wiele pozytywnej energii – podkreśliła Maliszewska.

Po zajęciach pod okiem trenerki fitness dziewczyny ze szkół w całym regionie miały okazję porozmawiać z mistrzyniami. Poza pytaniami o sportową karierę pojawiały się też takie o codzienne życie zawodniczek. Jak zaznacza Otylia Jędrzejczak, takie pogadanki mają przede wszystkim budować w młodych dziewczynach poczucie własnej wartości i pokazywać im, jak ważna jest wiara w siebie.

Region

Wojskowe pieśni, przemówienia i duma. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w regionie [zdjęcia, wideo]

Wojskowe pieśni, przemówienia i duma. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w regionie [zdjęcia, wideo]

2024-05-02, 14:07
Motoambulans nie wyjedzie tego lata na bydgoskie ulice. Pierwsza musi być karetka

Motoambulans nie wyjedzie tego lata na bydgoskie ulice. Pierwsza musi być karetka

2024-05-02, 13:41
Uratował życie niejednego wcześniaka. Dr Szułczyński po 45 latach opuszcza Szpital Miejski

Uratował życie niejednego wcześniaka. Dr Szułczyński po 45 latach opuszcza Szpital Miejski

2024-05-02, 11:33
Majówka na półmetku. Policja z regionu zatrzymała około 50 nietrzeźwych kierowców

Majówka na półmetku. Policja z regionu zatrzymała około 50 nietrzeźwych kierowców

2024-05-02, 10:27
Tam mieszkał zasłużony organista z Bierzgłowa. Muzeum w dawnej organistówce

Tam mieszkał zasłużony organista z Bierzgłowa. Muzeum w dawnej organistówce

2024-05-02, 09:30
Kto wymyślił polskie godło i barwy narodowe Trzeba się cofnąć do średniowiecza [Rozmowa Dnia]

Kto wymyślił polskie godło i barwy narodowe? Trzeba się cofnąć do średniowiecza [„Rozmowa Dnia"]

2024-05-02, 08:46
Osiem godzin szkolenia dla każdego Weź udział w akcji Trenuj z wojskiem

Osiem godzin szkolenia dla każdego! Weź udział w akcji „Trenuj z wojskiem”

2024-05-02, 06:45
Potężny pożar stajni w Wypaleniskach. Na miejscu pracowało prawie 70 strażaków

Potężny pożar stajni w Wypaleniskach. Na miejscu pracowało prawie 70 strażaków

2024-05-01, 23:35
W ruinach Zamku Krzyżackiego ożyła historia. Stał się areną walk na Medievaliach

W ruinach Zamku Krzyżackiego ożyła historia. Stał się areną walk na Medievaliach

2024-05-01, 21:01
Na Rynku Staromiejskim zabrzmiała Oda do radości. Toruń świętował 20-lecie Polski w UE

Na Rynku Staromiejskim zabrzmiała „Oda do radości”. Toruń świętował 20-lecie Polski w UE

2024-05-01, 19:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę