Uczniowie szczęśliwi, choć niektórzy się stresują. W szkołach znowu sale pełne

2021-05-17, 09:44  Sława Skibińska-Dmitruk/Redakcja
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół/fot. Archiwum

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół/fot. Archiwum

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół. Rano odwiedziliśmy SP nr 58 w Bydgoszczy.

Przywitała nas szefowa placówki Iwona Zwirkowska. - Dzisiaj na nauce zdalnej jest u nas osiem klas, a w szkole siedem - mówiła. - 31 maja ma być tym dniem, kiedy wszystkie klasy wrócą normalnie do szkoły do nauki stacjonarnej i zaplanowaliśmy go z pompą. Będą bardzo ciekawe, różnorodne, nawet zaskakujące wręcz przyjemności dla uczniów - zapowiada.

Uczniowie cieszą się, że wrócili do szkoły. - Bardzo dobrze się czujemy, dobrze, że wracamy pod koniec roku szkolnego, żeby się nie zmęczyć - mówi jeden z uczniów. - Cieszę się, ale też trochę stresuję - dodaje jego koleżanka.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji od poniedziałku uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przeszli na naukę w systemie hybrydowym. Ma on polegać na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50 proc. uczniów realizuje zajęcia w szkole i co najmniej 50 proc. zdalnie. Dyrektor szkoły ma ustalić harmonogram prowadzenia zajęć zgodnie z tym podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

Materiał Sławy Skibińskiej - Dmitruk (Popołudnie z nami)

Region

Wiktoryn: kolizja autobusu, osobówki i koparki. Jedna osoba ranna

Wiktoryn: kolizja autobusu, osobówki i koparki. Jedna osoba ranna

2022-05-16, 09:02
W skateparku udaje się na chwilę uciec grawitacji. I nikt nie pyta o wiek [wideo, zdjęcia]

W skateparku udaje się na chwilę uciec grawitacji. I nikt nie pyta o wiek! [wideo, zdjęcia]

2022-05-16, 08:00
Zaczął się sezon na biesiadowanie. Byliśmy na Majówce z gminą Sicienko [zdjęcia]

Zaczął się sezon na biesiadowanie. Byliśmy na „Majówce z gminą Sicienko” [zdjęcia]

2022-05-15, 19:00
Pomoc Ukrainie: zbieranie i wydawanie darów w Bydgoszczy. To się zmieniło

Pomoc Ukrainie: zbieranie i wydawanie darów w Bydgoszczy. To się zmieniło!

2022-05-15, 17:45
Sucho na polach, sucho w lasach. Susza glebowa w Kujawsko-Pomorskiem

Sucho na polach, sucho w lasach. Susza glebowa w Kujawsko-Pomorskiem

2022-05-15, 12:20
Byliśmy w Grudziądzu ze słonikiem sPiKerem Rodzinny PiKnik wypadł świetnie [zdjęcia, wideo, relacja]

Byliśmy w Grudziądzu ze słonikiem sPiKerem! Rodzinny PiKnik wypadł świetnie! [zdjęcia, wideo, relacja]

2022-05-15, 11:00
Karola Skowrońska Honorowym Obywatelem Grudziądza Jest propozycja

Karola Skowrońska Honorowym Obywatelem Grudziądza? Jest propozycja

2022-05-15, 08:00
Terytorialsi zachęcają do oddawania krwi. To najcenniejszy z leków

Terytorialsi zachęcają do oddawania krwi. To najcenniejszy z leków

2022-05-14, 19:35
Gala Konkursu Miss Polonia odbędzie się w tym roku we Włocławku

Gala Konkursu Miss Polonia odbędzie się w tym roku we Włocławku!

2022-05-14, 18:05
Obóz niemiecki w Smukale. Urząd Wojewódzki prosi bliskich ofiar o kontakt

Obóz niemiecki w Smukale. Urząd Wojewódzki prosi bliskich ofiar o kontakt

2022-05-14, 17:10
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę