Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-05-03, 08:25 Redakcja

Nowe połączenia, nowe wiaty, korekty rozkładów jazdy w Bydgoszczy

Komunikacyjne, wiosenne nowości w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
Komunikacyjne, wiosenne nowości w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
Komunikacyjne, wiosenne nowości w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
Komunikacyjne, wiosenne nowości w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
Komunikacyjne, wiosenne nowości w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
Komunikacyjne, wiosenne nowości w Bydgoszczy. Fot. UM w Bydgoszczy
1 maja rozpoczęła funkcjonowanie sezonowa linia nr 40 do Ostromecka. Łatwiej jest dojechać do ogródków działkowych na osiedlu Bydgoszcz Wschód. Przygotowywane są kolejne zmiany w rozkładach. Drogowcy kontynuują montaż estetycznych wiat.
1 maja ruszyła międzygminna linia sezonowa nr 40 do Ostromecka. Kursy odbywają się w soboty, niedziele i święta. Autobusy jeżdżą od pętli Przylesie ulicami J. Twardzickiego, Pelplińską, Wyzwolenia, Bydgoską i mostem Fordońskim. Linia kursować będzie do końca września. Z połączenia korzystają zarówno mieszkańcy Bydgoszczy, odwiedzający zespół pałacowo-parkowy, jak i mieszkańcy gminy Dąbrowa Chełmińska dojeżdżający do miasta.

Z początkiem maja na linii nr 73 zostały wprowadzone natomiast tzw. letnie rozkłady jazdy (obsługa Dworca Bielawy we wszystkie dni tygodnia). Ułatwia to dojazd do kilku ogrodów działkowych położonych wzdłuż ul. Inwalidów.

Jeszcze przed wakacjami zmieni się trasa linii nr 58. Po oddaniu do użytku ul. Siedleckiej autobusy obsłużą północną część osiedla Czyżkówko. Skróci to wielu mieszkańcom drogę do przystanków.

Dodatkowo skorygowane zostaną odjazdy linii tramwajowych nr 1, 3, 6 i 9. Na linii nr 1 po godzinie 19wprowadzone będą tramwaje niskopodłogowe. Z kolei na liniach nr 4 i 9 w godzinach szczytu w miejsce „krótkiego” taboru podstawiony będzie tabor „długi”.

ZDMiKP kontynuuje również ustawianie estetycznych wiat na kolejnych przystankach. Zadaszenia w ostatnich dniach stanęły między innymi na początkowym przystanku przy ul. Łukasiewicza, Skorupki-Czackiego (w stronę Centrum), Władysława IV-Stawowa (w stronę ul. Szubińskiej) oraz przy skrzyżowaniu Chemicznej z Mokrą. Nowe wiaty zamontowano również wzdłuż rozbudowywanej ul. Kujawskiej. Na początku maja nowe wiaty będą instalowane przy przystankach Nakielska-Wrzesińska (w stronę Centrum) oraz Brdyujście (w kierunku Centrum).

Wiadomości lokalne

2021-06-18, godz. 21:00 Prokurator Katarzyna Kwiatkowska i sędzia Paweł Juszczyszyn w Bydgoszczy Spotkanie z prokurator Katarzyną Kwiatkowską i sędzią Pawłem Juszczyszynem zorganizował w piątek (18.06.) bydgoski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Ius ... » więcej 2021-06-18, godz. 19:50 Krwiobus zaparkował przed siedzibą NFZ. Dawcy i tym razem nie zawiedli Prawie 15 litrów krwi oddali uczestnicy zbiórki organizowanej przez NFZ w Bydgoszczy. Fundusz zaprosił ekipę Centrum Krwiodawstwa do swojej siedziby. Mimo upa ... » więcej 2021-06-18, godz. 18:41 Pociąg z Bydgoszczy do Warszawy co dwie godziny, a co 40 minut do CPK Minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, obiecywał dziś (18.06.) na konferencji prasowej w Bydgoszczy rewolucję ... » więcej 2021-06-18, godz. 17:39 Woziła osadzonych, a teraz będzie służyła ratownikom. Więźniarka dla WOPR-u 8-letnia więźniarka z Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce trafi do włocławskiego WOPR-u. Po dostosowaniu do potrzeb ratowników bus będzie ich woził na ... » więcej 2021-06-18, godz. 14:47 Kto za Zbigniewa Rasielewskiego? Jest kandydat PiS na wiceprezydenta Torunia Były radny Jacek Kowalski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko zastępcy prezydenta Torunia - ustaliło Polskie Radio PiK. » więcej 2021-06-18, godz. 14:00 51-letni pracownik fabryki w Grudziądzu nie żyje. Miał wypadek w pracy Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w fabryce w Grudziądzu. Nie żyje 51-letni pracownik. » więcej 2021-06-18, godz. 12:26 Szyny się wyginają, tramwaj stoi, bo za gorąco. Pomaga tylko polewanie wodą Wysokie temperatury nie służą bydgoskim torowiskom. W czwartek w centrum miasta wygięła się szyna, co doprowadziło do wykolejenia tramwaju na ul. Jagielloński ... » więcej 2021-06-18, godz. 11:33 Twórczy i aktywni, rozsławiający region. Nagrody Marszałka przyznane [pełna lista] Swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi regionu. W Muzeum Etnograficznym w Toruniu wręczone zostały Nagrody Marszałka Województwa ... » więcej 2021-06-18, godz. 10:12 Lekcje ekologii w wyremontowanym pałacyku nad Gopłem. Park ma nową siedzibę Nadgoplański Park Tysiąclecia ma nową siedzibę. To zabytkowy pałacyk przy Mysiej Wieży nad jeziorem Gopło w Kruszwicy. W piątek oficjalnie otwarto zmodernizow ... » więcej 2021-06-18, godz. 08:38 Dr Rajewski: w upały nie ma przeciwskazań do szczepienia bądź jego odwlekania - Pogoda nie powinna stanowić przeciwskazania do szczepienia, do jego zaniechania czy odwlekania. Upały też nie są takim przeciwskazaniem. Najlepsza jest taka ... » więcej
1234567