Czwartek, 28 października 2021 r.   Imieniny: Szymona, Tadeusza
Polskie Radio PiK » Biznes
NCK
2021-04-29, 08:46 Agnieszka Marszał/Redakcja

Autobusy wodorowe, elektryczne, farmy fotowoltaiczne: taka jazda we Włocławku

Włocławek stawia na „zielony transport publiczny"./fot. mpk.com.pl
Włocławek stawia na „zielony transport publiczny"./fot. mpk.com.pl
Włocławek stawia na „zielony transport publiczny". Miasto, jako jeden z trzech samorządów w Polsce, stara się o dofinansowanie na zakup autobusów napędzanych wodorem.
Do 2024 roku, po ulicach Włocławka ma też jeździć 13 autobusów elektrycznych, a na potrzeby MPK powstanie farma fotowoltaiczna.

- W kwietniu do włocławskiego MPK przyjechały dwa autobusy elektryczne - jeden fabrycznie nowy kupiony ze wsparciem Unii Europejskiej, drugi kupiony siłami własnymi - w bardzo dobrej cenie - bo to był egzemplarz demonstracyjny. W tym momencie w dyspozycji MPK jest 5 autobusów elektrycznych. Na początku roku złożyliśmy wniosek do programu „Zielony Transport Publiczny" o zakup kolejnych 13 autobusów elektrycznych i , co ważne, trzech z napędem wodorowym. Jesteśmy jednym z trzech samorządów w kraju, które złożyły wniosek o dofinansowanie zakupu autobusów wodorowych. Jest to efekt dobrej współpracy z firmą Anwil, z która podpisaliśmy w ubiegłym roku list intencyjny. Firma ta na swoim terenie buduje hub wodorowy i stację wodorową. Będziemy mieli gdzie nasze autobusy wodorowe tankować - mówi Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka odpowiedzialny za transport.

Więcej w materiale Agnieszki Marszał.
Materiał Agnieszki Marszał (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-10-28, godz. 14:55 Jakie elementy obudowy powinno chronić etui do iPhone 13? [reklama] Niedawno firma z Cupertino zaprezentowała światu nową, trzynastą generację swoich smartfonów. Wiele wskazuje na to, że iPhone 13 po raz kolejny skradnie serca ... » więcej 2021-10-28, godz. 13:39 Jak wprowadzić zasady zdrowego odżywiania do swojej codzienności? Wybrać catering dietetyczny? [reklama] Zdrowe odżywianie to temat ostatnio regularnie poruszany w różnego rodzaju mediach. Mimo to nie każdy wie jak zabrać się za wprowadzanie jego zasad do swojej ... » więcej 2021-10-28, godz. 11:23 Pociągiem z Rypina, Brodnicy i Grudziądza do Trójmiasta. Podróż możliwa od grudnia Uruchomienie połączeń z Rypina, Brodnicy i Grudziądza do Trójmiasta to efekt prac na linii kolejowej Kutno - Płock - Brodnica. Przeznaczono na ten cel prawie ... » więcej 2021-10-28, godz. 11:12 Zalety roweru na zamówienie - jaki rower miejski wybrać? [reklama] Dopasowanie odpowiedniego jednośladu, pod swoje indywidualne potrzeby sprawi, że korzystanie z roweru będzie czystą przyjemnością. Na rynku jest bardzo wiele ... » więcej 2021-10-27, godz. 12:45 Konsultacje dotyczące pieniędzy z UE. Gdzie i kiedy się odbędą? W Toruniu trwa konferencja otwierająca konsultacje społeczne programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027. » więcej 2021-10-27, godz. 07:45 Nowe miejsce na testy dla biznesu. Inteligentny biurowiec budują w Toruniu Nowoczesny biurowiec Intelligent Business Centre Lab powstaje w centrum Torunia. Na placu budowy przy ul. Sportowej wmurowano kapsułę czasu. » więcej 2021-10-26, godz. 19:29 To ma być jedno z najpopularniejszych miejsc w regionie. Hala targowa do przebudowy Rewitalizacja zabytkowej hali targowej w centrum Bydgoszczy wkracza w kolejny etap. Inwestor otrzymał we wtorek od prezydenta miasta pozwolenie na budowę. » więcej 2021-10-25, godz. 16:23 Nowoczesne płytki podłogowe z efektem słojów drewna - sprawdź najlepsze płytki ceramiczne inspiracja drewnem [reklama] Płytki podłogowe imitujące drewno to ostatnio coraz bardziej popularne rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć klasyczną, „drewnianą podłogę” z praktycznym ... » więcej 2021-10-25, godz. 15:30 Prezydent Rafał Bruski rozlicza Polski Ład. Minister Schreiber odpowiada Bydgoszcz w ramach Programu Inwestycji Strategicznych otrzyma prawie 35 mln zł. Zdaniem prezydenta miasta Rafała Bruskiego oraz jego zastępcy Michała Sztybla, ... » więcej 2021-10-20, godz. 22:02 Dziura w budżecie Inowrocławia. Zabraknie 7 milionów złotych. Dlaczego? - 7 mln zł może zabraknąć w przyszłorocznym budżecie Inowrocławia z powodu wprowadzenia „Polskiego Ładu” - poinformował prezydent Ryszard Brejza. » więcej
1234567