Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Polskie Radio PiK » Biznes
BSM - Trzciniec
2021-04-29, 10:44 Reklama

Kryptowaluty, a ich przechowywanie - postaw na bezpieczeństwo [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Bezpieczeństwo naszych funduszy to priorytet. Chronimy nasze dobra, by nie wpadły w niepowołane ręce. Ma to dla nas duże znaczenie, gdyż zarobienie pieniędzy to jeden z punktów, drugi to zdecydowanie ich zabezpieczenie. Obecnie coraz częściej obracamy funduszami Internetowymi. Jednym z takim przykładów może być bitcoin, ostatnimi czasy nabierający popularności. Jak w takim razie odpowiednio zabezpieczyć pieniądze czy dobra w sieci?
Rozwój technologii generuje nowe zagrożenia
Wraz ze wzrostem rozwoju technologicznego otrzymaliśmy wiele narzędzi, które umożliwiają nam przeniesienie pewnych dóbr czy wartości do sieci. W tym momencie nie musimy już przechowywać pieniędzy w portfelu lub przysłowiowej skarpecie - wystarczy przelać je na konto bankowe, gdzie funkcjonują w formie bezgotówkowej. Bardzo podobnie jest w przypadku Bitcoina lub Ethereum, które są przechowywane na wirtualnym portfelu. Takie środowisko może nieść za sobą pewne zagrożenia. Tak jak zabezpieczamy nasz dom przed włamaniem, tak samo powinniśmy zapewnić ochronę portfela bitcoin. Nie chcemy, by nasze fundusze trafiły do rąk złodziei. Właśnie dlatego powstał szereg różnych narzędzi, umożliwiających zabezpieczenie naszej własności również tej internetowej.

Dobry antywirus to podstawa bezpieczeństwa Twoich kryptowalut

Podstawą jest oczywiście wybór odpowiedniego antywirusa, który ochroni nasz portfel z kryptowalutami. Taki program powinien w swoich usługach zawierać zabezpieczenia takie jak szyfrowanie haseł i danych. W ten sposób jest on w stanie chronić nasze dane logowania, uniemożliwiając włamania na nasze konto. Tak samo w przypadku bezpośrednich prób hakowania. Warto, by system, którego używamy posiadał solidne, sprawdzone i profesjonalne zapory, uniemożliwiające przedostawanie się trojanów czy innych wirusów. Wybrany program powinien oferować nam funkcje idealnie przystosowane do naszych potrzeb. W zależności czy zależy nam na ochronie informacji, płynnej pracy, ochronie przed niepożądanymi treściami w Internecie, czy też wszystkim tym czynnikom razem.

Postaw na nowoczesne narzędzie ochrony w sieci

Szyfrowanie danych, odpowiednia zapora czy skuteczny system detekcji to podstawa solidnego zabezpieczenia przed włamaniem hakera. Chcąc skutecznie chronić portfel ethereum lub bitcoin powinniśmy korzystać jedynie ze sprawdzonych metod i solidnych oprogramowań antywirusowych. Jednym z nich jest system stworzony przez gdata.pl. To nowoczesne narzędzie, które dzięki kompleksowemu działaniu potrafi skutecznie poradzić sobie z wszelkimi zagrożeniami w sieci. Jest to idealne rozwiązanie jeśli przechowujemy cenne dane na naszych dysku, prowadzimy firmę czy też inwestujemy nasze środki pozyskując kryptowaluty.

Biznes

2021-05-15, godz. 18:30 Toruń inauguruje nowy sezon turystyczny Instytucje kultury, przewodnicy oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Toruń zapraszają w ten weekend do odwiedzenia ciekawych miejsc oraz obejrzenia atrakcji n ... » więcej 2021-05-15, godz. 17:15 Gowin: będziemy wspierać polski przemysł i eksport krajowych firm Lokomotywą polskiego rozwoju gospodarczego są przemył i eksport, dlatego pracujemy nad wsparciem tych gałęzi gospodarki - podkreślił w sobotę podczas prezenta ... » więcej 2021-05-14, godz. 10:47 Poradnik: jaką odzież ochronną wybrać? Średnio, co roku, umiera około 100 osób na skutek porażenia prądem. Większość z tych zgonów to efekt nieodpowiedniego zabezpieczenia instalacji, a także nie p ... » więcej 2021-05-14, godz. 08:39 Nabór wniosków na mieszkania przy Celulozowej we Włocławku do powtórki Włocławianie, którzy złożyli wnioski o wynajem tanich mieszkań przy ul. Celulozowej nie doczekają się wyników naboru. Ratusz musi ogłosić go jeszcze raz, bo - ... » więcej 2021-05-12, godz. 13:04 KE: w 2021 r. bezrobocie w Polsce będzie najniższe wśród 27 krajów UE Komisja Europejska prognozuje, że w 2021 r. bezrobocie w Polsce będzie najniższe wśród krajów UE i wyniesie 3,5 proc. » więcej 2021-05-12, godz. 06:49 Od soboty kawa w plenerze. Montują ogródki na bydgoskim Starym Rynku Bydgoski Zarząd Dróg rozpoczął montaż parasoli w ogródkach letnich na płycie Starego Rynku. Będą czynne już od soboty (15 maja). » więcej 2021-05-11, godz. 08:45 Emerytura na konto, problem „emerytur czerwcowych” - nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych Wprowadzenie od 1 stycznia 2022 r. bezgotówkowej formy wypłaty emerytur i rent, rozwiązanie problemu tzw. emerytur czerwcowych, a także zmiany w zasadach pobi ... » więcej 2021-05-11, godz. 06:05 NBP ostrzega przed fałszywą giełdą kryptowalut, podszywającą się pod bank centralny Oszuści finansowi podszywają się pod NBP - ostrzega Narodowy Bank Polski. Przestępcy, udając pracowników NBP i wykorzystując logo banku centralnego próbują uz ... » więcej 2021-05-09, godz. 12:03 Ponad 2,5 tys. telefonów. W Muzeum Komórek w Bydgoszczy [zdjęcia] Zaczynali od 20, a obecnie mają w swojej kolekcji ponad 2,5 tys. telefonów. Muzeum Komórek w Bydgoszczy ma wreszcie swoją siedzibę. » więcej 2021-05-07, godz. 18:20 Ile pieniędzy z funduszu odbudowy trafi do naszego regionu? Ponad 40 miliardów złotych ma trafić do naszego województwa w najbliższych latach z Unii Europejskiej. Pieniądze pomogą m.in odbudować gospodarkę po epidemii ... » więcej
1234567