Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r.   Imieniny: Alicji, Alojzego
Polskie Radio PiK » Biznes
Leszczyńskiego
2021-04-23, 07:06 Jolanta Fischer/Redakcja

Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych o kontrolach ITD. Zbyt wybiórcze?

Krystian Wiśniewski ze Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych.. Fot. Archiwum
Krystian Wiśniewski ze Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych.. Fot. Archiwum
Kontroli stanu technicznego autokarów powinno być więcej, nie tylko w dużych miastach - mówią przedstawiciele bydgoskich przewoźników... i wskazują miejsca, gdzie takie czynności są szczególnie potrzebne. Chodzi o przeprowadzone ostatnio przez Kujawsko-Pomorski Inspektorat Transportu Drogowego kontrole stanu technicznego autobusów na liniach podmiejskich i międzymiastowych. Wykryto kilka usterek, w tym pękniętą szybę.
- W skontrolowanym autobusie dziś zostaje wymieniona szyba. Podstawiony został pojazd zastępczy. W przypadku drugiej usterki, wycieku płynów, potrzebna jest większa naprawa. Musiała to być usterka, która wynikła w ciągu ostatnich kilku dni. Chcielibyśmy zmotywować Inspekcję Transportu Drogowego do kontroli nie tylko dużych przewoźników, również do kontroli w powiecie radziejowskim, mogileńskim, gdzie często sąobusy, które pozostawiają wiele do życzenia - powiedział Krystian Wiśniewski ze Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych.

Jak podkreślił Wiśniewski, regionalni inspektorzy transportu drogowego dokładnie wiedzą, jakim sprzętem dysponują duże firmy transportu publicznego i że w czasie pandemii nie przybywa nowych pojazdów.

We wtorek 20 kwietnia inspektorzy transportu drogowego z Bydgoszczy, przeprowadzili kontrole stanu technicznego autobusów realizujących przewozy międzymiastowe i podmiejskie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Objęto nimi
autobusy 10 głównych przewoźników autobusowych.

Wytypowane pojazdy były kierowane do siedmiu Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów w celu dokładnej weryfikacji stanu technicznego. W sumie skontrolowano 51 pojazdów. Wskutek złego stanu technicznego zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych. W 4 przypadkach ujawniono niebezpieczne usterki techniczne, które skutkowały wszczęciem postępowań administracyjnych.
Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych o kontrolach ITD (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Biznes

2021-06-21, godz. 07:45 Pociągi PKP Intercity bez limitów miejsc. Nie trzeba też ich rezerwować Od 26 czerwca 2021 r. zniesiony zostanie limit zajętości w wysokości 100 proc., a w składach wagonowych przewoźnika będzie można podróżować również bez rezerw ... » więcej 2021-06-20, godz. 13:28 Pokazy zwierząt, roślin, sprzętu. Krajowe Dni Pola w Minikowie [film z drona, galeria] Krajowe Dni Pola, które rozpoczęły się w sobotę (19.06.) i potrwają do niedzieli (20.06.) na terenach wystawienniczych i uprawowych Kujawsko -Pomorskiego Ośro ... » więcej 2021-06-19, godz. 13:42 Toruń rozpoczyna budowę własnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Porozumienie w sprawie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisało w piątek (18.06.) 36 samorządów, w tym sąsiadujące z Grodem Kopernika gminy i powiaty. » więcej 2021-06-18, godz. 15:56 Latamy do Krakowa! Pierwsi pasażerowie: Jest komfortowo i szybko [wideo] Zaledwie godzina wystarczy, by z Bydgoszczy przenieść się do Krakowa i odwrotnie. W piątek zainaugurowano bezpośrednie połączenia lotnicze ze stolicą Małopols ... » więcej 2021-06-18, godz. 09:47 W Fordonie powstaje Osiedle pod Sosnami - nowa inwestycja mieszkaniowa [reklama] Na osiedlu Niepodległości przy ul. Orła Białego w Bydgoszczy Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa realizuje pierwszy etap budowy Osiedla pod Sosnami - domów je ... » więcej 2021-06-17, godz. 14:07 Walizka na kółkach - jaką wybrać? [reklama] Czy uwielbiasz podróże, a kiedy tylko masz okazję, pakujesz się i ruszasz w drogę? A może korzystasz z wyjazdów służbowych? Jeżeli należysz do osób, które czę ... » więcej 2021-06-17, godz. 10:13 Przed podróżą: szybki test na COVID-19 bez wychodzenia z domu TestifiX to nowa usługa dostępna w Warszawie i Poznaniu, umożliwiająca pobranie materiału do badań na COVID-19 w domu, niezależnie od tego, jaki rodzaj testu ... » więcej 2021-06-16, godz. 08:34 Jak wybrać idealną sofę? [reklama] Dopasowanie sofy lub narożnika do wnętrza wymaga przeprowadzenia wcześniejszej analizy. Na jakich aspektach warto skupić się przede wszystkim? Kluczowy jest d ... » więcej 2021-06-16, godz. 08:07 Fabryka Fajansu we Włocławku znów będzie pracować Właściciele włocławskiej fabryki fajansu Ewa i Jerzy Szanowscy podpisali umowę z nowym inwestorem. Zakład od roku nie funkcjonował. Tradycję zdecydował się oc ... » więcej 2021-06-16, godz. 06:16 Rządowe wsparcie dla rzemiosła. W lipcu konkurs o dotacje Rzemiosło ma przyszłość - przekonywała podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i przedstawiła zało ... » więcej
1234567