Niedziela, 26 czerwca 2022 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Meble
2021-04-29, 17:05 Agata Raczek/Redakcja

Młyny Rothera w Bydgoszczy zapraszają na taras z fontanną. Zobacz też jak wyglądają wewnątrz [wideo, zdjęcia]

Od najbliższej soboty, 1 maja będzie można oglądać Wyspę Młyńską w Bydgoszczy z nowej perspektywy. Fot. UM w Bydgoszczy
Od najbliższej soboty, 1 maja będzie można oglądać Wyspę Młyńską w Bydgoszczy z nowej perspektywy. Fot. UM w Bydgoszczy
Od najbliższej soboty, 1 maja będzie można oglądać Wyspę Młyńską w Bydgoszczy z nowej perspektywy – z tarasu, przy dźwiękach szumiącej wody.
- To bardzo ważny dzień dla naszego miasta - oddanie pięknego obiektu, perły architektury w sercu miasta, na Wyspie Młyńskiej. Perły, która przez wiele lat - niestety - nie świeciła swoim blaskiem, ponieważ była ruiną budowlaną. Cieszę się, że możemy wreszcie – chociaż częściowo – oddać to wyjątkowe miejsce mieszkańcom - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Od najbliższej soboty udostępniony zostanie taras z fontanną. Przetarg na pierwsze lokale gastronomiczne – kawiarnię na tarasie i lodziarnię w budynku dawnych łazienek ogłoszony zostanie w maju. Prawdopodobnie zostaną otwarte jeszcze przed wakacjami.

Instytucja zarządzająca Młynami Rothera otrzymała obiekt w stanie „deweloperskim”. Rozpoczyna drugi etap inwestycji. Lada dzień ruszą przetargi na wyposażenie wnętrz. W trakcie wakacji mieszkańcy będą mogli zwiedzać zabytek i podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego.

Na początku przyszłego roku ma zostać oddany do użytku spichrz zbożowy, centralny budynek Młynu Rothera - pod koniec 2022 roku, a spichrz mączny w połowie 2023 r.
Młyny Rothera w Bydgoszczy zapraszają na taras z fontanną. Zobacz też jak wyglądają wewnątrz (Popołudnie z nami)
Spacerkiem na tarasie Młynów Rothera 1 maja (jw)
Na tarasie widokowym Młynów Rothera. Wideo: Agata Raczek
Na tarasie Młynów Rothera. Wideo: Agata Raczek
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2022-06-26, godz. 17:10 Polska wróciła na mapę świata. 103 lata temu podpisali Traktat Wersalski [wideo] Przy tablicy Romana Dmowskiego przy ulicy Jagiellońskiej 9 zapalili znicze i odśpiewali hymn państwowy. Bydgoscy narodowcy upamiętnili 103. rocznicę podpisania… » więcej 2022-06-26, godz. 13:58 „Nie chcemy wojny, musimy mieć potężną armię". Jarosław Kaczyński w regionie - Nie chcemy, żeby Polska podzieliła los Ukrainy. Nie chcemy zniszczonych miast, pomordowanych i zgwałconych ludzi - powiedział w niedzielę w Grudziądzu… » więcej 2022-06-26, godz. 11:40 Pałac i park przekażą samorządowi województwa. Wielki piknik w Nawrze Spadkobiercy rodziny Sczanieckich - ostatnich przedwojennych właścicieli Nawry - oficjalnie przekażą w niedzielę (26 czerwca) pałac i otaczający go park… » więcej 2022-06-26, godz. 10:26 40-latek z Bydgoszczy podejrzany o zabójstwo. Rzucił się z nożem na kolegę Sąd w Bydgoszczy aresztował na trzy miesiące 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o śmiertelne ugodzenie nożem 41-latka. » więcej 2022-06-26, godz. 08:10 Impreza na toruńskim Wrzosowisku. Lato, djembe, gitara. I wszystko gra! [zdjęcia] Koncert bębniarzy, spacer na bosaka, opowieści o drzewach oraz pokazy rekonstruktorów i rozgrywki sportowe wypełniły program Wielkiego Święta Wrzosowiska… » więcej 2022-06-26, godz. 06:30 Martwe dziecko znalezione w domu we wsi Szabda - ojciec z zarzutem zabójstwa Zarzut zabójstwa dwuletniej córki i zbezczeszczenia zwłok usłyszał Bartosz Ch. z Szabdy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Zwłoki dziecka znaleziono… » więcej 2022-06-25, godz. 16:36 Historyczne chwile - Kruszwica świętuje 600-lecie nadania praw miejskich Uroczysta msza święta, specjalne posiedzenie Rady Miejskiej, wreszcie koncerty, spektakle, słowem: urodziny jak się patrzy. Kruszwiczanie zapraszają do składania… » więcej 2022-06-25, godz. 15:10 Pałac w Nawrze wkrótce wypięknieje, ale wcześniej zorganizowano piknik Podtoruńska Nawra - miejsce magiczne! Niegdyś odegrało znaczącą rolę w dziejach politycznych, kulturalnych i gospodarczych Pomorza. » więcej 2022-06-25, godz. 13:41 Nie będzie nowych pawilonów na Bulwarze Filadelfijskim. Obecne do obniżenia? Nie będzie budowy nowych pawilonów na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu - potwierdził dziennikarzom Polskiego Radia PiK i PAP Sławomir Wiśniewski, dyrektor… » więcej 2022-06-25, godz. 12:30 Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Toruniu: Żyliśmy w kraju okradanym na potęgę Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził województwo kujawsko-pomorskie. W sobotę (25 czerwca) szef PiS był w Toruniu i we Włocławku… » więcej
1234567