Poniedziałek, 17 maja 2021 r.   Imieniny: Paschalisa, Sławomira, Weroniki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
BSM - Trzciniec
2021-04-29, 17:05 Agata Raczek/Redakcja

Młyny Rothera w Bydgoszczy zapraszają na taras z fontanną. Zobacz też jak wyglądają wewnątrz [wideo, zdjęcia]

Od najbliższej soboty, 1 maja będzie można oglądać Wyspę Młyńską w Bydgoszczy z nowej perspektywy. Fot. UM w Bydgoszczy
Od najbliższej soboty, 1 maja będzie można oglądać Wyspę Młyńską w Bydgoszczy z nowej perspektywy. Fot. UM w Bydgoszczy
Od najbliższej soboty, 1 maja będzie można oglądać Wyspę Młyńską w Bydgoszczy z nowej perspektywy – z tarasu, przy dźwiękach szumiącej wody.
- To bardzo ważny dzień dla naszego miasta - oddanie pięknego obiektu, perły architektury w sercu miasta, na Wyspie Młyńskiej. Perły, która przez wiele lat - niestety - nie świeciła swoim blaskiem, ponieważ była ruiną budowlaną. Cieszę się, że możemy wreszcie – chociaż częściowo – oddać to wyjątkowe miejsce mieszkańcom - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Od najbliższej soboty udostępniony zostanie taras z fontanną. Przetarg na pierwsze lokale gastronomiczne – kawiarnię na tarasie i lodziarnię w budynku dawnych łazienek ogłoszony zostanie w maju. Prawdopodobnie zostaną otwarte jeszcze przed wakacjami.

Instytucja zarządzająca Młynami Rothera otrzymała obiekt w stanie „deweloperskim”. Rozpoczyna drugi etap inwestycji. Lada dzień ruszą przetargi na wyposażenie wnętrz. W trakcie wakacji mieszkańcy będą mogli zwiedzać zabytek i podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego.

Na początku przyszłego roku ma zostać oddany do użytku spichrz zbożowy, centralny budynek Młynu Rothera - pod koniec 2022 roku, a spichrz mączny w połowie 2023 r.
Młyny Rothera w Bydgoszczy zapraszają na taras z fontanną. Zobacz też jak wyglądają wewnątrz (Popołudnie z nami)
Spacerkiem na tarasie Młynów Rothera 1 maja (jw)
Na tarasie widokowym Młynów Rothera. Wideo: Agata Raczek
Na tarasie Młynów Rothera. Wideo: Agata Raczek
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567