Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
BSM - Trzciniec
2021-04-29, 15:35 Polska Agencja Prasowa/inf. własne

„Zaszczep się w majówkę” – szczepienia bez zapisów, wystarczy e-skierowanie

Konferencja wojewody kujawsko-pomorskiego (przy mikrofonie) oraz prezydenta Torunia. Fot. Nadesłane
Konferencja wojewody kujawsko-pomorskiego (przy mikrofonie) oraz prezydenta Torunia. Fot. Nadesłane
Konferencja wojewody kujawsko-pomorskiego oraz prezydenta Torunia. Fot. Nadesłane
Konferencja wojewody kujawsko-pomorskiego oraz prezydenta Torunia. Fot. Nadesłane
Konferencja wojewody kujawsko-pomorskiego oraz prezydenta Torunia (przy mikrofonie). Fot. Nadesłane
Konferencja wojewody kujawsko-pomorskiego oraz prezydenta Torunia (przy mikrofonie). Fot. Nadesłane
Od 1 do 3 maja wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, będą mogli zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.
W wybranych punktach staną specjalne kontenery lub namioty do szczepień powszechnych. Na szczepienie w nich nie ma zapisów czy rejestracji. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjent przejedzie standardową kwalifikację. Szczepić będą osoby uprawnione i przeszkolone.

E-skierowania na szczepienia wystawiane są w systemie automatycznie, zgodnie z harmonogramem szczepień.

W czwartek 29 kwietnia do starszych roczników dołączyły osoby urodzone w 1980 i 1981 r. W piątek 30 kwietnia e-skierowania otrzymają roczniki 1982-1983, 1 maja – roczniki 1984-1985, a 3 maja roczniki 1986-1987.

Także wszyscy 30-latkowie lub starsi, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale tego roku, mają już aktywne e-skierowanie.

W trakcie trwania akcji „Zaszczep się w majówkę” prowadzona będzie kampania edukacyjna. Personel medyczny, który będzie na miejscu, udzieli zainteresowanym odpowiedzi na pytania dotyczące Narodowego Programu Szczepień i stosowanych preparatów. Wolontariusze będą też rozdawać broszury informacyjne.

Mobilne punkty pojawią się w następujących lokalizacjach:
 • Dolnośląskie – plac przed urzędem wojewódzkim we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 1;
 • Kujawsko-Pomorskie – plac przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, al. Solidarności 1-3; w dniach 1- 4 maja w godz. 9:00 - 18:00,
 • Lubelskie – plac Zamkowy w Lublinie;
 • Lubuskie – park Górczyński w Gorzowie Wielkopolskim;
 • Łódzkie – park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (potocznie park na Zdrowiu), al. Unii, Srebrzyńska, Krakowska, Krzemieniecka, Konstantynowska;
 • Mazowieckie – przed Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w Warszawie, pl. Bankowy 3/5;
 • Małopolskie – Rynek Główny w Krakowie;
 • Opolskie – przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim w Opolu, ul. Piastowska 14;
 • Podkarpackie – parking przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, Grunwaldzka 15;
 • Podlaskie – plac przed pałacem Branickich w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 1;
 • Pomorskie – skwer Kościuszki w Gdyni;
 • Śląskie – park Śląski w Chorzowie, aleja Różana 2;
 • Świętokrzyskie – teren przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, al. IX Wieków Kielc;
 • Warmińsko-Mazurskie – przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 7/9;
 • Wielkopolskie – teren przy jeziorze Malta, dojazd od ulicy Krańcowej, Poznań;
 • Zachodniopomorskie – przed Szpitalem Wojskowym z Przychodnią – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczecinie, ul. Piotra Skargi 9-11;
Jak powiedział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz prezydent Torunia Michał Zaleski w punkcie przy toruńskich Jordankach wykonywanych będzie 600 szczepień dziennie. Punkt będzie działał od 1 do 4 maja w godz. 9:00 - 18:00. Od 17:00, w czasie „złotej godziny” będą mogły skorzystać ze szczepienia wszystkie osoby pełnoletnie, niezależnie od tego czy mają e-skierowanie czy nie. Osoby zgłaszające się na szczepienie proszone są o posiadanie wypełnionej ankiety. Można ją pobrać z internetu. Mobilny punkt ulokowano w Toruniu z uwagi na turystyczny charakter miasta.

Do tej pory zaszczepionych zostało 540 tys. mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, w tym ponad 130 tys. dwiema dawkami.

Po majówce kontynuowana będzie rejestracja kolejnych roczników. Rząd zapowiada, że do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18 lat będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła zarejestrować się na szczepienie.
Mówią Mikołaj Bogdaniwicz i Michał Zaleski (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2021-05-16, godz. 18:44 Amazonki chcą pomagać i wspierać, na przeszkodzie stoją obostrzenia Na całkowitą likwidację obostrzeń związanych z pandemią liczą bydgoskie amazonki. » więcej 2021-05-16, godz. 16:32 Problemy z komunikacją: dyspozytorzy - ekipy karetek pogotowia Ogólnopolska awaria systemu komunikowania dyspozytorów pogotowia dotknęła także nasz region. » więcej 2021-05-16, godz. 13:45 Hulajnogi elektryczne na ścieżki rowerowe! Od 20 maja zmieniają się przepisy Zmiany dotyczą dotyczą m.in. prędkości. Maksymalna wynosi 20 km/h. W przypadku braku ścieżki rowerowej hulajnogą będzie można jeździć po jezdni i chodniku, al ... » więcej 2021-05-16, godz. 12:26 Wakacje pod palmą we Włocławku? Dziwne? Ale jak najbardziej możliwe! Na przystani przy ul. Piwnej kilka dni temu posadzono najprawdziwszą palmę - prosto z Hiszpanii. » więcej 2021-05-15, godz. 13:55 Pięknie i kolorowo, czyli kiermasz ogrodniczy w Bydgoszczy 40 wystawców, głównie ogrodników i szkółkarzy z całej Polski, prezentuje rośliny poszukiwane na wiosnę do ogrodów i na działki. Na terenie przy hali Łuczniczk ... » więcej 2021-05-14, godz. 20:15 Trwają poszukiwania sprawcy potrącenia policjanta w Grudziądzu Znane są personalia poszukiwanego - poinformował w piątek wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski. » więcej 2021-05-14, godz. 19:50 Coś dla seniorów w Brodnicy. Powstanie dzienny dom pobytu W piątek 14.05 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woje ... » więcej 2021-05-14, godz. 18:43 Czek na rozbudowę budynku straży pożarnej w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber z kancelarii premiera odwiedził powiat tucholski, przed południem był w Śliwicach, gdzie oglądał wyremontowany ośrodek kultury. Pote ... » więcej 2021-05-14, godz. 17:39 „Muszkieterowie słowa” czyli spory, dyskusje, przemowy - tym razem online Dwie przeciwne drużyny, różne tezy i rożne tematy światopoglądowe, historyczne czy ekonomiczne. Zespoły z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gdańska, Inowrocławi ... » więcej 2021-05-14, godz. 16:43 Piękny wiek! Nestorzy uhonorowani medalem od marszałka województwa [zdjęcia] Nie wie, co to nuda i od kilkunastu lat swobodnie obsługuje komputer oraz telefon komórkowy - Kazimierz Lewalski, mieszkaniec Wąbrzeźna, jest jedną z czterech ... » więcej
1234567