Niedziela, 03 lipca 2022 r.   Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Rycerski
2021-05-30, 21:54 Redakcja, Robert Erdmann

Przewodnicy oprowadzają po Młynach Rothera. W 15-osobowych grupach [wideo]

Konferencja przed Młynami Rothera/fot. jw
Konferencja przed Młynami Rothera/fot. jw
Konferencja przed Młynami Rothera/fot. jw
Konferencja przed Młynami Rothera/fot. jw
Od najbliższej środy (2 czerwca) znów możliwe będzie zwiedzanie Młynów Rothera w Bydgoszczy. 15-osobowe grupy bydgoszczan oprowadzać będą przewodnicy.
Projekt potrwa do końca wakacji. - Chcemy, aby Młyny były dostępne dla wszystkich. Już na tym etapie, zanim jeszcze pojawią się wystawy i eksponaty, chcemy, by mieszkańcy mogli poznać historię tego budynku, tę część tożsamości miasta – mówi zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Docelowo budynek będzie mogło bezpłatnie zwiedzić ok. 5 tysięcy mieszkańców i turystów. - Nagrywaliśmy tu już teledyski, nagrywaliśmy koncerty, będą też wydarzenia z udziałem publiczności – muzyczne i z zakresu sztuk wizualnych. Ale dziś cieszymy się z tego, że mieszkańcy będą mogli zobaczyć ten obiekt. To będzie niepowtarzalne zwiedzanie, bo takich Młynów, jak już będzie pełna aranżacja i wyposażenie, w takim stanie jak są teraz, już nie będzie można zobaczyć – zachęca dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki.

Na zwiedzających czeka ekipa dziewięciu przewodników, którzy przybliżą historię tego miejsca. - Dzięki pracownikom, którzy przez wiele miesięcy studiowali historię tego budynku, a nie jest ona tak oczywista, możemy od przyszłego tygodnia opowiadać o niej gościom. Ale też chcemy bardzo mocno zwrócić uwagę na to, co w Młynach będzie się znajdowało, co zobaczymy w tym niezwykłym, wielkim obiekcie po tylu latach zamknięcia – mówi przewodniczka turystyczna Daria Kieraszewicz.

Dla bezpieczeństwa do obiektu będą wpuszczane grupy maksymalnie 15-osobowe. Spacery będą się odbywały w środy, czwartki, soboty i niedziele co godzinę od 11.00 do 17.00 (ostatnie wejście o 16:00).  Na każdego gościa będzie czekał drobny upominek. Na zwiedzanie można zapisać się online poprzez stronę www.mlynyrothera.pl/zwiedzanie/ lub telefonicznie – od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00 pod numerem: 538 921 477. 
Relacja Roberta Erdmanna
Od najbliższej środy (2 czerwca) znów możliwe będzie zwiedzanie Młynów Rothera w Bydgoszczy/wideo: Janusz Wiertel

Dla rodziny

2022-07-01, godz. 08:45 Ludzkim głosem o zwierzętach: O ptakach, które mają szlary [wideo, zdjęcia] Płomykówki, puszczyki, puchacze, uszatki i włochatki - te sowy można podziwiać w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku. A czy sowy mają uszy? » więcej 2022-06-29, godz. 08:40 Dobry start dla każdego ucznia. Rodzice mogą wysyłać wnioski od 1 lipca Na myśl o 1 września i powrocie do szkoły część uczniów nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi, a inni mają nietęgie miny - w końcu to także… » więcej 2022-06-27, godz. 14:45 Dzieci potrzebują zastępczych matek i ojców. MOPR w Toruniu we wszystkim pomoże! „Jestem Mamą zastępczą, jestem Tatą zastępczym - Ty też możesz mieć supermoc” - to hasło kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze w Toruniu… » więcej 2022-06-27, godz. 09:25 Seniorzy wychodzą z domu. Urząd Marszałkowski dorzuca się do imprez dla nich Projekt „Aktywni 60 plus” z powiatu aleksandrowskiego, „Podpatrując Polę Negri” z bydgoskiej Fundacji Arka czy warsztaty z zakresu prawa, medycyny i… » więcej 2022-06-27, godz. 08:40 Wielobój Ojcowski i zabawa dla całych rodzin. Po Festynie „Rusz Serce” [wideo, zdjęcia] Starsi korzystali z bezpłatnych badań, a młodsi z przygotowanych dla nich atrakcji - był dmuchany zamek, malowanie twarzy, animacje i zabawy. Każdy mógł… » więcej 2022-06-26, godz. 21:00 Zbudowali tratwy z plastikowych butelek. Kto pierwszy dotarł na metę? [wideo, zdjęcia] Wielki Wyścig Butelkowy był w niedzielę największą atrakcją Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz, który zakończył się w Bydgoszczy. » więcej 2022-06-26, godz. 17:40 Latami czekali na remont boiska sportowego. W końcu sami się za to zabrali Mieszkańcy toruńskich Wrzosów nie mogli doczekać się pomocy ze strony urzędników, dlatego sami postanowili naprawić boisko sportowe. Zawiesili m.in nowe… » więcej 2022-06-25, godz. 17:40 Razem z latem czeka rzeka! Rozpoczął się Ster na Bydgoszcz [wideo, zdjęcia] Spotkania z podróżnikami, muzyka szantowa, rejsy Brdą, wodny wyścig butelkowy i przegląd pięknych jednostek pływających, które goszczą w Bydgoszczy… » więcej 2022-06-25, godz. 13:18 Żnin: motorowodne mistrzostwa na jeziorze, a na lądzie świetna zabawa! [zdjęcia] Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego odbywa się druga eliminacja Mistrzostw Świata F-500 i rywalizacja o tytuł mistrza Europy F-250. To świetna okazja… » więcej 2022-06-25, godz. 10:45 Do Pieczysk jest bliżej, niż do Las Palmas! Przybywajcie na Powitanie Lata! [wideo] Konkurs wianków, wyścigi smoczych łodzi, koncerty - tak Koronowo kusi swoją wakacyjną, plażową imprezą. Impreza potrwa od 10 do 22. » więcej
1234567