Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2021-04-07, 20:54 Polska Agencja Prasowa

Chciał doprowadzić do eksplozji gazu w kamienicy. Wszystko przygotował

Sąd aresztował na trzy miesiące 55-letniego mieszkańca Tucholi, który po pijanemu chciał spowodować eksplozję gazu w kamienicy
Sąd aresztował na trzy miesiące 55-letniego mieszkańca Tucholi, który po pijanemu chciał spowodować eksplozję gazu w kamienicy
Sąd aresztował na trzy miesiące 55-letniego mieszkańca Tucholi, który po pijanemu chciał spowodować eksplozję gazu w kamienicy.
Zatrzymanemu postawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia utraty życia i zdrowia mieszkańców oraz zniszczenia mienia o znacznych rozmiarach. - Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu do ośmiu lat więzienia - informuje oficer prasowy tucholskiej Komendy Powiatowej Poilcji mł. asp. Bartosz Wiese.

Do incydentu doszło w sobotę późnym wieczorem. Policjanci zostali wezwani w związku z zakłócaniem porządku przez pijanego mieszkańca kamienicy na tucholskiej starówce. Mężczyzna był pobudzony i agresywny, nawet w obecności funkcjonariuszy nie chciał się uspokoić. Policjanci zdecydowali o umieszczeniu go w policyjnym areszcie, aby wytrzeźwiał. W komendzie mężczyzna wielokrotnie powtarzał, aby policjanci sprawdzili jego mieszkanie.

- Policjanci natychmiast wrócili na miejsce. Przed kamienicą stało już kilka osób, informujących o silnym zapachu gazu dochodzącym z mieszkania zatrzymanego. Funkcjonariusze zamknęli główny zawór doprowadzający gaz i ewakuowali ponad 20 mieszkańców. Przybyli strażacy stwierdzili bardzo wysokie stężenie gazu - relacjonuje mł. asp. Wiese.

Po wywietrzeniu mieszkania okazało się, że wąż doprowadzający gaz do kuchenki został celowo uszkodzony. Włączony został również piekarnik elektryczny, a na klatce schodowej, przy licznikach gazowych stał zapalony znicz.

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie koło Nowej Wsi Wielkiej Pożar hali do produkcji peletu w Dąbrowie koło Nowej Wsi Wielkiej pod Bydgoszczą. » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567