Piątek, 23 lipca 2021 r.   Imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2021
2021-04-07, 20:07 Redakcja

Kolejny odcinek ul. Kujawskiej otwarty! Sprawdziliśmy, jak się jedzie [wideo]

Pierwsze pojazdy na wyremontowanym odcinku ul. Kujawskiej, między rondami Kujawskim i Inowrocławskim (jw)
Pierwsze pojazdy na wyremontowanym odcinku ul. Kujawskiej, między rondami Kujawskim i Inowrocławskim (jw)
Nowa jezdnia ul. Solskiego. Fot. Tomasz Kaźmierski
Nowa jezdnia ul. Solskiego. Fot. Tomasz Kaźmierski
Późnym popołudniem w środę (7.04) do ruchu udostępniono kolejne przebudowane odcinki jezdni ulic L. Solskiego (w kierunku ronda Kujawskiego) oraz Kujawskiej (w stronę ronda Inowrocławskiego). Prace przy całej inwestycji dobiegają końca.
Zmiana organizacji ruchu zdecydowanie ułatwiła poruszanie się w obrębie ronda Kujawskiego. Uruchomiony został też kolejny docelowy przystanek autobusowy na ul. Kujawskiej (na wysokości Lwowskiej) dla linii nr 64,69,80,89, 99 i 32N. Ruch dwukierunkowy obowiązywać będzie nadal na wschodniej jezdni ul. Kujawskiej pomiędzy rondami Kujawskiej i Bernardyńskim (od strony Wzgórza Wolności).

W obrębie ronda Kujawskiego układana jest nawierzchnia na jezdniach oraz drogach rowerowych. Trwają ostatnie prace brukarskie, energetyczne oraz kolejne roboty agrotechniczne.

Zakończenie tych robót pozwoli przełożyć ruch na jezdnie docelową oraz uruchomić w połowie kwietnia ulicę Kujawską między rondem Bernardyńskim i Kujawskim (jezdnia od strony Szwederowa). Na jezdni wschodniej (od Wzgórza Wolności) wydzielony zostanie też buspas co usprawni komunikację autobusową w tej części miasta.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zakończoną już przebudową węzła Szarych Szeregów to ponad 370 mln zł. Sam koszt prac budowlanych na Kujawskiej to 168 mln zł.
Ulica Kujawska otwarta (jw)
Oddany do ruchu fragment ul. Solskiego. Wideo: Tomasz Kaźmierski
Oddany do ruchu fragment ul. Kujawskiej. Wideo: Tomasz Kaźmierski

Wiadomości lokalne

2021-07-23, godz. 17:20 Takiego spotkania tylko pozazdrościć! Podwórkowa impreza na bydgoskim Okolu Jedyny kataryniarz w regionie, instrumenty muzyczne, fantazyjne nakrycia głowy i mnóstwo przysmaków. Tak było na podwórku przy ul. Jackowskiego 18 w Bydgoszcz ... » więcej 2021-07-23, godz. 15:50 To jak jest w schronisku dla bezdomnych w Bydgoszczy? Brud, smród i robactwo - tak jeden z podopiecznych mówi o warunkach panujących w Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy. Skarży się m.in. na cias ... » więcej 2021-07-23, godz. 11:50 Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą Trzeźwy kierowca i samochód bez usterek to zbyt mało. Podróż na wakacyjny wypoczynek musi być bezpieczna pod każdym względem. Przed nami bardzo ciepły weekend ... » więcej 2021-07-23, godz. 09:40 Zakaz wstępu do lasu? Spokojnie! Trwa porządkowanie po wichurach Prawie 4 tysiące hektarów lasów w regionie zostało zniszczonych przez ostatnie burze i porywisty wiatr im towarzyszący. » więcej 2021-07-22, godz. 17:32 Nie ma w okolicy kiosku? Żaden problem. Bilet na autobus kupisz w biletomacie Pierwsze biletomaty uruchomiono w czwartek w Toruniu. Urządzenia stanęły na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II. » więcej 2021-07-22, godz. 16:38 Park rozrywki, plac zabaw, skwer, wieża widokowa. Włocławianie zagłosowali Włocławski ratusz ogłosił wyniki głosowania na budżet obywatelski. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie sześć projektów. » więcej 2021-07-22, godz. 15:51 Kapsułę czasu zakopali w Tucholi. Dla tych, którzy będą tam żyli za 100 lat [wideo, galeria] „Nas tu już nie ma... jednak z przeszłości ślemy Wam serdeczne życzenia zdrowia i poczucia dumy z bycia tucholanami i borowiakami, tak jak my dumni z tego byl ... » więcej 2021-07-22, godz. 15:02 Uczniowie sprawdzają czy zakwalifikowali się do szkoły. Drugi nabór w sierpniu Uczniowie, starający się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych, dowiadują się w czwartek, czy znaleźli się na listach zakwalifikowanych, czy też niezakwalifi ... » więcej 2021-07-22, godz. 14:03 Remontują drogę koło Lipna. Skorzystają kierowcy i rowerzyści [zdjęcia] Między Lipnem a Jasieniem na 17 km powstaje nowa droga na trasie wojewódzkiej nr 559. Zrealizowano już ponad połowę prac, które finalnie pozwolą na bezpieczne ... » więcej 2021-07-22, godz. 11:59 Tragiczny wypadek na S5 niedaleko węzła Maksymilianowo. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia] Na pasie awaryjnym zatrzymał się samochód dostawczy, w którym prawdopodobnie doszło do pęknięcia opony. Gdy jego kierowca przystąpił do wymiany uszkodzonego k ... » więcej
1234567