Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-04-08, 07:48 Agata Raczek/Redakcja

W dziesięć dni można popracować nad zdrowiem! Pomogą w tym studenci

To już kolejna edycja akcji „Zdrowie pod kontrolą"/fot. Archiwum
To już kolejna edycja akcji „Zdrowie pod kontrolą"/fot. Archiwum
Jak zadbać o zdrowie w czasach pandemii? Podpowiedzą studenci medycyny, którzy rozpoczynają wiosenną odsłoną akcji „Zdrowie pod kontrolą". To jedna z najpopularniejszych inicjatyw Stowarzyszenia IFMSA Poland.
- Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej, wychodząc naprzeciw wszystkim zainteresowanym, przenosimy nasze działania do Internetu - mówi Nathan Heimann z bydgoskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. - Przygotowaliśmy szereg webinarów z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, sportu, prewencji chorób cywilizacyjnych, zaprosiliśmy też ekspertów w tych dziedzinach. Zorganizujemy także w Internecie 10 - dniowe wyzwanie, które będzie polegało na wykonaniu każdego dnia drobnej zmiany, która wpłynie pozytywnie na nasze życie. Może to być na przykład pójście na dwugodzinny spacer, bądź odłożenie telefonu komórkowego pół godziny przed snem.

Studenci medycyny zachęcają do udziału w wyzwaniu "Na zdrowie" i przesyłaniu zdjęć z wykonania zadań, bo wyzwanie jest jednocześnie konkursem. - Challenge zaczyna się w czwartek (8 kwietnia) i potrwa 10 dni. Można do niego dołączyć wchodząc na Facebooka i dołączając do wydarzenia: "Zdrowie pod kontrolą w Bydgoszczy Wiosna 2021" organizowanego przez IFMSA Poland oddział Bydgoszcz. - Znajdą się tam wiadomości i ciekawostki pokazujące, jakie korzyści dla zdrowia niesie za sobą wykonanie każdego z zadań - mówi Nathan Heimann.

Akcja "Zdrowie pod kontrolą" odbywa się w 19 oddziałach w całej Polsce, m.in w Bydgoszczy. Wydarzenie potrwa do 22 kwietnia.
mówi Nathan Heimann
mówi Nathan Heimann

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie Wielkiej pod Bydgoszczą Pożar hali do produkcji peletu oraz składowiska surowca w Dąbrowie Wielkiej koło Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski). » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567