Wtorek, 13 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-03-05, 15:31 Tatiana Adonis/Redakcja

Sprawa hodowli psów w Dobrczu wciąż na wokandzie. Sąd odrzucił apelację

Zwierzęta z hodowli w Dobrczu były bardzo brudne i wystraszone./fot. pogotowiedlazwierzat.pl/archiwum
Zwierzęta z hodowli w Dobrczu były bardzo brudne i wystraszone./fot. pogotowiedlazwierzat.pl/archiwum
Wracamy do sprawy właścicieli hodowli zwierząt z podbydgoskiego Dobrcza, którym odebrano skrajnie zaniedbane psy. Na rozprawie 5 marca, sąd postanowił nie rozpoznawać apelacji wniesionej przez oskarżoną.
Przypomnijmy, że w lipcu zeszłego roku bydgoski sąd uznał małżeństwo prowadzące hodowlę za winne znęcania się nad zwierzętami. Izabela Ch.-G. została skazana na rok więzienia, natomiast Roman G. na osiem miesięcy.
Ponadto, sąd orzekł wobec nich pięcioletni zakaz prowadzenia hodowli zwierząt oraz wpłacenie po 20 tysięcy złotych nawiązki na organizację zajmującą się ochroną zwierząt.

Sąd uniewinnił parę od zarzutów dotyczących oszustw i działania ze szczególnym okrucieństwem. Wyrok nie był prawomocny, a strony złożyły apelację. Sprawą zajął się sąd odwoławczy w Bydgoszczy. Sędzia Adam Sygit postanowił apelację kobiety pozostawić bez rozpoznania.

- Apelacja została wniesiona w po upływie ustawowo określonych 14 dni, dlatego też apelację należało uznać za wniesioną po terminie. A skoro sąd pierwszej instancji błędnie nadal jej dalszy bieg, to Sąd Odwoławczy winien pozostawić ją bez rozpoznania - takie słowa padły na sali rozpraw 5 marca.

Na postanowienie sądu oskarżonej przysługuje zażalenie, w związku z tym sąd nie mógł kontynuować rozprawy odwoławczej. Dodajmy, że apelację od wyroku w tej sprawie wniósł także mąż oskarżonej oraz prokuratura. Kolejna rozprawa w kwietniu.
Mówi sędzia Adam Sygit

Wiadomości lokalne

2021-04-12, godz. 21:00 Mogą wygrać indeksy na studia. Uczennice z Nakła w finale Olimpiady ZUS Martyna Bojewska, Julia Iwanek i Sandra Marciniak z Zespołu Szkół im. Staszica w Nakle nad Notecią będą reprezentować województwo w ogólnopolskim finale Olimp ... » więcej 2021-04-12, godz. 19:27 Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego nie tylko dla studentów. Już działa na UMK Wykłady, wywiady, spotkania i konsultacje są w programie Tygodnia Ośrodka i Rozwoju Osobistego UMK, który wystartował w poniedziałek. Wszystkie wydarzenia odb ... » więcej 2021-04-12, godz. 18:56 15-letnia Zuzanna zniknęła. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Komenda w Nakle nad Notecią prowadzi poszukiwania za 15-letnią Zuzanną Smolińską. Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu nieletniej proszone są o ko ... » więcej 2021-04-12, godz. 18:08 Lewica apeluje, aby Krajowy Plan Odbudowy był traktowany jako ustawa - Nie będzie zgody Lewicy, by Krajowy Plan Odbudowy był elementem wsparcia kampanii wyborczej PiS - mówili w Bydgoszczy posłowie Nowej Lewicy z naszego region ... » więcej 2021-04-12, godz. 17:14 Zdewastował tablicę z nazwą „Skwer im. Lecha i Marii Kaczyńskich” we Włocławku Właściciel jednej z włocławskich restauracji zniszczył tablicę z nazwą „Skwer im. Lecha i Marii Kaczyńskich”.  Do incydentu doszło w sobotę na Zielonym Rynku ... » więcej 2021-04-12, godz. 15:14 Policja interweniuje w centrum zabaw dla dzieci. Otwartym pomimo obostrzeń Jest reakcja służb po doniesieniach Polskiego Radia PiK o działającym w Toruniu - mimo obostrzeń -centrum rozrywki dla dzieci. Kinder Park przy ul Polnej skon ... » więcej 2021-04-12, godz. 14:22 Bezpłatne badania kobiet, które miały „cesarkę”. Można się zgłaszać Kobiety po cesarskim cięciu będą obiektem badań lekarzy i naukowców. Szpital im. Biziela w Bydgoszczy poszukuje kobiet, które mają za sobą co najmniej jeden p ... » więcej 2021-04-12, godz. 13:34 Przyjęcia do szpitala tymczasowego nadal wstrzymane przez bakterię New Delhi [wideo] Powodem są trzy zakażenia bakterią New Delhi wśród pacjentów placówki. Jedna osoba zmarła, druga została ewakuowana, a trzecia wymaga podłączenia do respirato ... » więcej 2021-04-12, godz. 12:32 Informacje dot. katastrofy pod Smoleńskiem? Dużo zależy od sytuacji międzynarodowej Prof. Zbigniew Girzyński — historyk i poseł na Sejm, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że na nowe informacje w sprawie katastrofy smo ... » więcej 2021-04-12, godz. 07:49 Policjant z Błonia od roku oddaje osocze. Ozdrowieńcy mogą iść w jego ślady Niektórzy szybko je tracą. Inni - jak policjant z bydgoskiego Błonia - mają przeciwciał ciągle bardzo dużo. Funkcjonariusz już ponad rok oddaje osocze dla cho ... » więcej
1234567