Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Spółdzielnia
2021-03-31, 12:05 Redakcja

Bóbr spacerował po ulicach Inowrocławia. Uratował go jeden z mieszkańców

Bóbr spacerował po ulicach Inowrocławia/fot. W Borkowski
Bóbr spacerował po ulicach Inowrocławia/fot. W Borkowski
Bóbr spacerował po ulicach Inowrocławia/fot. W Borkowski
Bóbr spacerował po ulicach Inowrocławia/fot. W Borkowski
Ospały bóbr pojawił się o świcie na ulicach Inowrocławia. Mieszkaniec, który go zobaczył, zawiadomił policję. Patrol miał na oku zwierzę do czasu przyjazdu weterynarza.
We wtorek po godz. 5.00 inowrocławska policja otrzymała zgłoszenie, że po ul. Marulewskiej w Inowrocławiu spaceruje bóbr. - Z relacji wynikało, że zwierzak jest nieco ospały, ale nie ma widocznych obrażeń. Mieszkaniec, który o tym powiadomił zatroszczył się o zwierzę, którego oczywiście naturalnym ekosystemem nie jest miasto, a tereny rzeczne. Bóbr najwyraźniej zagubił się i trafił blisko ludzi – opowiada asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego w Inowrocławiu.

Dyżurny wysłał w ten rejon patrol policji i skontaktował się z miejscowym weterynarzem. Policjanci pilnowali zwierzaka do czasu przyjazdu weterynarza. Ten przywiózł ze sobą specjalną klatkę, do której włożył bobra. Po zbadaniu go i upewnieniu się, że nie jest ranny, ani chory, przewiózł zwierzę nad rzekę Noteć i tam wypuścił.

- Jak wynika z jego relacji, oprócz bobrów podobne interwencje dotyczą najczęściej  zajęcy, lisów, saren, oraz różnego rodzaju dzikiego ptactwa. Zdarza się, że dzikie zwierzęta opuszczają z jakiegoś powodu swoje naturalne środowisko i idą w stronę ludzi. Pomagajmy im przetrwać, by nie zostały potrącone przez pojazdy. Wystarczy telefon do odpowiednich służby, by pomóc zwierzęciu, tak jak zrobił to powiadamiający mężczyzna – apelują policjanci.

Dla rodziny

2021-04-11, godz. 17:56 Akrobatyka hamakowa na balkonie. Pomysł na aktywność fizyczną w pandemii Siłownie, baseny i orliki z powodu epidemii zamknięte, to nie oznacza jednak, że mieszkańcy regionu zrezygnowali z aktywności fizycznej. Ciekawą propozycję ba ... » więcej 2021-04-11, godz. 15:00 Polski Misjonarz Miłosierdzia: „Papuasi dziękują mi, że z nimi żyję” [wywiad] - Dla Papuasów Jezus reprezentuje świat białych, jest z nimi i dla nich. Bez trudu otworzyli się na Niego, bardzo wierzą i też doświadczają wielu łask i cudów ... » więcej 2021-04-10, godz. 09:15 Lekcja życia rodzinnego. W Sępólnie zaczyna się od mieszkania treningowego Codzienne życie, prozaiczne sprawy: gotowanie, sprzątanie, kwestie urzędowe, zarządzanie pieniędzmi, budowanie relacji. Nie każdy - z różnych powodów - to pot ... » więcej 2021-04-09, godz. 08:06 Zoo czynne, ogród botaniczny też. Tylko Park Rozrywki czeka na koniec obostrzeń Przez cały czas, przy obostrzeniach epidemicznych, w bydgoskim Myślęcinku działa Ogród Zoologiczny. Można też wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego. » więcej 2021-04-07, godz. 09:11 Wyrosną nowe lasy! W szkółkach już czekają miliony sadzonek Ponad 7 tysięcy hektarów lasu powstanie w tym roku w regionie. Szkółki leśne wyhodowały w tym celu prawie 86 milionów sadzonek, także drzew liściastych, by db ... » więcej 2021-04-05, godz. 20:57 „Drogowskaz" wskaże msze i nabożeństwa w całej Polsce. Ściągnij aplikację Aplikacja „Drogowskaz', uruchomiona kilka lat temu jako aplikacja mobilna archidiecezji poznańskiej, niebawem ma wskazywać lokalizacje kościołów oraz godziny ... » więcej 2021-04-05, godz. 12:17 W zoo ukryli jaja z nazwami ptaków. Poniedziałek Wielkanocny w Myślęcinku Do Ogrodu Zoologicznego w bydgoskim Myślęcinku można wybrać się na poszukiwania jaj, a do botanika - na szukanie wiosny. Polecamy spacery w Wielkanocny Ponied ... » więcej 2021-04-05, godz. 10:55 Stado dzików na placu zabaw. Zwierzęta wybrały się na świąteczny spacer [wideo] Nietypowi goście pojawili się w Poniedziałek Wielkanocny na toruńskim Rubinkowie. Po osiedlu - między blokami - paradowało stado dzików.  » więcej 2021-04-04, godz. 14:32 Mama, tata, babcia, dziadek i Wielkanoc na działce! Może Wielkanoc na łonie natury? Od czasu epidemii renesans przeżywają działki. Wiele osób w ogrodach urządziło sobie własne centra rozrywki. » więcej 2021-04-03, godz. 16:35 Mądrzejsze od kury? Jajko jest genialne! I smaczne nie tylko od święta! Jajko kurze to cud natury. Popatrzmy chociażby na jego kształt. To idealny łuk. Tak idealny, że kwoka siedząca na jajkach nigdy ich nie zgniecie. Tak idealny, ... » więcej
1234567