Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Spółdzielnia
2021-04-05, 12:17 Redakcja

W zoo ukryli jaja z nazwami ptaków. Poniedziałek Wielkanocny w Myślęcinku

Zoo w bydgoskim Myślęcinku/fot. Archiwum
Zoo w bydgoskim Myślęcinku/fot. Archiwum
Do Ogrodu Zoologicznego w bydgoskim Myślęcinku można wybrać się na poszukiwania jaj, a do botanika – na szukanie wiosny. Polecamy spacery w Wielkanocny Poniedziałek.
Na czym polega zabawa w zoo? - Wielkanocne szukanie jaja to nasza wieloletnia tradycja. Tym razem jednak to też potyczka z Karsiquue. Jest to stwór, który zapanował nad światem. W wielu miejscach ponanosił odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość - tłumaczą organizatorzy zabawy. - KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze. W bydgoskim zoo pojawił się już dwukrotnie. Tym razem trzecia rozgrywka. Święta wielkanocne przypadają wiosną - w okresie, kiedy ptaki znoszą jajka. KarsiQuue postanowił zabrać jajka dziesięciu gatunkom ptaków. Na terenie zoo zostawił informację zawierającą nazwy ptaków, którą zaszyfrował w żółto-pomarańczowych jajach i „czarnej liście K”.

Drużyny–rodziny, które jeszcze w poniedziałek (5 kwietnia) odwiedzą bydgoskie zoo, będą mogły próbować odkodować nazwy ptaków. Tajne wiadomości dla drużyn–rodzin:
- Znajdźcie na terenie zoo żółto-pomarańczowe jajo (jedna rodzina–drużyna jedno jajo).
- Wykonajcie zadanie, którego opis znajduje się na jaju
- Z odpowiedzią wróćcie do kasy zoo.
- W podziękowaniu otrzymacie upominek.
 
Zoo w kwietniu czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-18, jednak wyjątkiem jest właśnie Poniedziałek Wielkanocny, gdy drzwi ogrodu są również otwarte. Na wiosenny spacer warto wybrać się też do Ogrodu Botanicznego. - O świętach przypominają tam żółte forsycje, zielone pączki na drzewach i bazie. Można zobaczyć też krokusy, przylaszczki, stokrotki. W kwietniu brama otwarta jest w godz. 9-21 – zachęca Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat, jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, sezon rozpocznie 10 kwietnia.

Dla rodziny

2021-04-11, godz. 15:00 Polski Misjonarz Miłosierdzia: „Papuasi dziękują mi, że z nimi żyję” [wywiad] - Dla Papuasów Jezus reprezentuje świat białych, jest z nimi i dla nich. Bez trudu otworzyli się na Niego, bardzo wierzą i też doświadczają wielu łask i cudów ... » więcej 2021-04-10, godz. 09:15 Lekcja życia rodzinnego. W Sępólnie zaczyna się od mieszkania treningowego Codzienne życie, prozaiczne sprawy: gotowanie, sprzątanie, kwestie urzędowe, zarządzanie pieniędzmi, budowanie relacji. Nie każdy - z różnych powodów - to pot ... » więcej 2021-04-09, godz. 08:06 Zoo czynne, ogród botaniczny też. Tylko Park Rozrywki czeka na koniec obostrzeń Przez cały czas, przy obostrzeniach epidemicznych, w bydgoskim Myślęcinku działa Ogród Zoologiczny. Można też wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego. » więcej 2021-04-07, godz. 09:11 Wyrosną nowe lasy! W szkółkach już czekają miliony sadzonek Ponad 7 tysięcy hektarów lasu powstanie w tym roku w regionie. Szkółki leśne wyhodowały w tym celu prawie 86 milionów sadzonek, także drzew liściastych, by db ... » więcej 2021-04-05, godz. 20:57 „Drogowskaz" wskaże msze i nabożeństwa w całej Polsce. Ściągnij aplikację Aplikacja „Drogowskaz', uruchomiona kilka lat temu jako aplikacja mobilna archidiecezji poznańskiej, niebawem ma wskazywać lokalizacje kościołów oraz godziny ... » więcej 2021-04-05, godz. 10:55 Stado dzików na placu zabaw. Zwierzęta wybrały się na świąteczny spacer [wideo] Nietypowi goście pojawili się w Poniedziałek Wielkanocny na toruńskim Rubinkowie. Po osiedlu - między blokami - paradowało stado dzików.  » więcej 2021-04-04, godz. 14:32 Mama, tata, babcia, dziadek i Wielkanoc na działce! Może Wielkanoc na łonie natury? Od czasu epidemii renesans przeżywają działki. Wiele osób w ogrodach urządziło sobie własne centra rozrywki. » więcej 2021-04-03, godz. 16:35 Mądrzejsze od kury? Jajko jest genialne! I smaczne nie tylko od święta! Jajko kurze to cud natury. Popatrzmy chociażby na jego kształt. To idealny łuk. Tak idealny, że kwoka siedząca na jajkach nigdy ich nie zgniecie. Tak idealny, ... » więcej 2021-04-03, godz. 08:46 Jajka i łupiny po cebuli to jeden z lepszych patentów na pisanki! [zdjęcia] To już ostatni moment na przygotowanie tradycyjnych pisanek! Co dom, to inny obyczaj kolorowania jajek. Swój patent na piękne ozdoby wielkanocne ma rodzina Za ... » więcej
1234567