Środa, 24 lutego 2021 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2019-03-04, 17:34 Katarzyna Bogucka

Psia gehenna z Dobrcza - kolejne przesłuchania w sądzie

Psy zaniedbane, chore, brudne, leżące w odchodach - taki obrazek zobaczyli w Dobrczu policjanci i obrońcy zwierząt/fot. pogotowiedlazwierzat.pl/Archiwum
Psy zaniedbane, chore, brudne, leżące w odchodach - taki obrazek zobaczyli w Dobrczu policjanci i obrońcy zwierząt/fot. pogotowiedlazwierzat.pl/Archiwum
Dwa lata temu, po interwencji Pogotowia dla Zwierząt, z domu państwa G. odebrano ponad 170 zwierząt. Psów i kotów. Zaniedbanych, chorych. Właścicielom czworonogów grozi do 8 lat więzienia.
W poniedziałek (4.03.), w bydgoskim Sądzie Rejonowym zeznawał lekarz weterynarii, który widywał zwierzęta z Dobrcza. O jego przesłuchanie wnioskowała Izabela G - oskarżona o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Na ławie oskarżonych zasiada też mąż oskarżonej - Roman G.

Lekarz przekonywał, że widywał panią G. w lecznicy regularnie.

- Nigdy nie zetknąłem się z przypadkami wyniszczenia czy wychudzenia u tamtejszych zwierząt - wyjaśniał świadek.

Lekarz nie zdawał sobie sprawy, że pod opieką państwa G., może przebywać ponad 170 psów i kotów, często wymagających pilnej pomocy weterynaryjnej.

- Byłem bardzo zaskoczony ilością zwierząt, o której dowiedziałem się dopiero z informacji prasowych. Jedna czy dwie osoby, mimo największego zaangażowania i najlepszych chęci, nie są w stanie zapewnić dobrej opieki większej ilości, niż dwudziestu dorosłym zwierzętom - zeznawał świadek.

Oprócz lekarza weterynarii, przesłuchiwany był tego dnia także policjant. Byli to, tzw. świadkowie spoza aktu oskarżenia, wskazani przez strony.
Przed bydgoskim sądem zeznawał lekarz weterynarii, który regularnie widywał zwierzęta z pseudohodowli w Dobrczu
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-02-24, godz. 21:00 Ogrody na Okolu mogą przegrać z inwestycją. Będzie parking czy oaza? Chodzi o niewielkie, naprawdę nieliczne w tej okolicy urokliwe zieleńce, usytuowane przy dwóch budynkach przy ulicy Jasnej. Do tej pory mieszkańcy dzierżawili ... » więcej 2021-02-24, godz. 18:00 Bez nocnych monopolowych, bez plastiku i bez iglaków! Taki będzie ten „park" Stylowe szyldy, brak nocnych sklepów monopolowych, a co za tym idzie, porzuconych butelek, dofinansowanie do wymiany plastikowych okien i drzwi na...drewniane ... » więcej 2021-02-24, godz. 16:50 Głosowanie w terminie, w systemie zdalnym - tego chcą toruńskie rady okręgu „Nie ograniczajcie demokracji lokalnej' - apelują do Rady Miasta społecznicy z Torunia. Przedstawiciele rad osiedli, których kadencję z powodu epidemii wydłuż ... » więcej 2021-02-24, godz. 15:32 Tirem w nocy, we mgle wyprzedzał radiowóz i inne samochody. Kierował po narkotykach Golubsko-dobrzyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę tira, który jadąc w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, stwarzał zagrożenie na drodze. M ... » więcej 2021-02-24, godz. 14:28 Nowe oprawy i lampy na 30 najciemniejszych ulicach. We Włocławku będzie jaśniej 2300 opraw oświetlenia ulicznego zostanie wymienionych we Włocławku. Trwa też montaż lamp w tych miejscach, gdzie dotąd ich nie było. » więcej 2021-02-24, godz. 13:39 Dzień Żołnierzy Wyklętych: tablica upamiętni płk Cieplińskiego, pogrzeb przełożony [wideo] Osłonięcie tablicy poświęconej pamięci pułkownika Łukasza Cieplińskiego - bohatera kampanii wrześniowej 1939 r., jednego z dowódców Armii Krajowej, zamordowan ... » więcej 2021-02-24, godz. 12:44 Szczepienia nauczycieli w Toruniu: tłumy na jedną godzinę, kolejka na zewnątrz [wideo] - Z tak niezdyscyplinowaną grupą osób czekających na szczepienia przeciwko COVID-19  jeszcze nie mieliśmy do czynienia - tak Wojewódzki Szpital Zespolony w To ... » więcej 2021-02-24, godz. 11:37 Poseł Latos: Wygląda na to, że zaczyna się trzecia fala pandemii w Polsce [rozmowa] - Choć każdy z nas już ma kogoś z rodziny albo dobrego znajomego, kto nie tylko ciężko chorował, ale wręcz umarł na COVID-19, to ciągle pojawiają się postawy ... » więcej 2021-02-24, godz. 09:47 Zbudują dziewięć nowych ulic osiedlowych. Trwają konsultacje dla mieszkańców Mieszkańcy Bydgoszczy mogą od środy (24 lutego)  wypowiedzieć się w sprawie budowy kolejnych dziewięciu osiedlowych ulic. » więcej 2021-02-24, godz. 09:04 Jak i gdzie zbierać poroże? Bo nie każdy może! Akcja „Wieniec" w lasach Leśnicy z regionu rozpoczęli akcję przeciwko nielegalnemu i nieetycznemu pozyskiwaniu poroża. Obecnie zrzucają je jelenie i nie brakuje amatorów, którzy chcą ... » więcej
1234567