Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-01-13, 11:43 Marcin Doliński/Redakcja

Iskrzy na linii: grudziądzki MZK - spółka Arriva. Jest oświadczenie Arrivy

Problemy z komunikacją - szeroko rozumianą - w Grudziądzu./fot. MZK Grudziądz/Wikipdia
Problemy z komunikacją - szeroko rozumianą - w Grudziądzu./fot. MZK Grudziądz/Wikipdia
List napisali przedstawiciele związków zawodowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Grudziądzu. Według firmy Arriva, zawarte w tym dokumencie informacje są nieprawdziwe i uderzają w dobre imię spółki.
- Zarówno sama treść listu, jak i jego publikacja, wbudziła nasze zdziwienie i wzbudza nasz zdecydowany sprzeciw. Warto podkreślić, że obsługę tego kontraktu rozpoczęliśmy w roku 2009 na podstawie wygranego przetargu, w którym zaproponowaliśmy niższą stawkę, niż MZK Grudziądz. Wbrew temu, co nieuczciwie zarzuca nam konkurencja, miasto poniosło znacząco niższe koszty przewozów w komunikacji miejskiej realizowanych przez Arriva, w stosunku do wynagrodzenia przewoźnika miejskiego. Stojące w sprzeczności z faktami zarzuty, które pojawiły się w liście, mają charakter pomówień. Rozważamy podjęcie konkretnych kroków prawnych - mówi Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy firmy Arriva.

W liście otwartym związkowców z MZK czytamy między innymi: „Do lipca 2020 roku z rosnącym niepokojem obserwowaliśmy spadek jakości usług świadczonych przez firmę Arriva, mimo iż wspomniany przewoźnik otrzymywał wyższe wynagrodzenia za przejechany kilometr, niż nasza spółka, jakość świadczonych usług była bardzo niska. Przypominamy również, że na współpracy z gminą miasto Grudziądz straciło z powodu zawyżonej stawki za kilometr, i braku opłat za korzystanie z przystanków miejskich".
Mówi Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arrivy
List otwarty związkowcówOświadczenie firmy Arriva

Wiadomości lokalne

2021-01-24, godz. 22:04 Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić! - Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek ... » więcej 2021-01-24, godz. 16:02 Świętujemy 76. rocznicę wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej Uroczystości upamiętniające wyzwolenie Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej rozpoczęły się w niedzielę 24 stycznia o godz. 10. Kwiaty w imieniu Miasta złoży ... » więcej 2021-01-24, godz. 14:02 Uwaga kierowcy będzie ślisko! Najbardziej w nocy i nad ranem [wideo] Przed oblodzeniem ostrzegają ponownie centra zarządzania kryzysowego w naszym regionie. » więcej 2021-01-24, godz. 12:01 Stracili wszystko w pożarze, podtruli się tlenkiem węgla. Można im pomóc - Nie tak miał się zacząć ten 2021 rok - tak o swojej sytuacji mówi 3-osobowa rodzina z Torunia, która w wyniku pożaru straciła cały dobytek życia. Barbara i ... » więcej 2021-01-24, godz. 09:14 Maltretowane dziecko czuje się lepiej. Ma trafić do rodziny zastępczej 3-miesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala czuje się dobrze i prawdopodobnie jutro zostanie wypisany - przekaz ... » więcej 2021-01-23, godz. 18:12 Bydgoszcz. Groźny wypadek na ul. Inwalidów. Cztery osoby poszkodowane W sobotnie popołudnie (23.01.) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy ul. Inwalidów. Cztery osoby pogotowie zabrało do szpitala. Trzeba będzie te ... » więcej 2021-01-23, godz. 15:21 Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie ... » więcej 2021-01-23, godz. 14:38 Pieką, grają, licytują - wszystko dla Celinki, która walczy o zdrowie i życie 23 stycznia przypadają pierwsze urodziny Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Z tej okazji w szubińskiej bibliotece zorganizowano kiermasz dobroczynny, z którego ... » więcej 2021-01-23, godz. 13:39 - Nadal brakuje szczepionek dla osób z grupy O - alarmuje prezydent Ryszard Brejza - Rozpoczynają się szczepienia osób z „grupy pierwszej”, a wciąż brakuje szczepionek dla osób z „grupy zero”, do której zostali zakwalifikowani pracownicy MOP ... » więcej 2021-01-23, godz. 12:19 Historyczne grodzisko Goplan błyskawicznie zarasta. Leśnicy wytrwale je pielą Nadleśnictwo Miradz kontynuuje prace we wczesnośredniowiecznym grodzisku w Mietlicy nad Gopłem. Zaczęło się w 2011 roku od usuwania samosiejek. Zarastanie to ... » więcej
1234567