Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2021-01-13, 08:16 Redakcja

Komisariat co prawda z lat 80., ale jest jak nowy, bo po remoncie [wideo]

Wyremontowany Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo. Fot. zrzut z filmu
Wyremontowany Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo. Fot. zrzut z filmu
Policjanci powrócili do gruntownie wyremontowanego komisariatu przy ul. Dziewulskiego 1 na toruńskim Rubinkowie. Pracują i przyjmują interesantów w pomieszczeniach i w warunkach na miarę XXI wieku.
Historia powstania komisariatu sięga lat 70. ubiegłego wieku. W październiku 1974 r. Toruńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego rozpoczęło budowę pierwszych bloków oraz obiektów użyteczności publicznej przy obecnej ulicy Ludwika Rydygiera, a następnie ul. Ignacego Łyskowskiego w Toruniu. Nowo powstałemu osiedlu nadano nazwę Rubinkowo I. W drugim etapie budowy powstało Rubinkowo II, na terenie którego, oprócz budynków o charakterze oświatowym oraz handlowym, w 1980 r. zbudowano siedzibę ówczesnego komisariatu. W 2010 r. dokonano nowego podziału komisariatów podległych Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu, w wyniku czego jednostce nadano nazwę „Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo”.

Dziś jest to nieruchomość o powierzchni ponad 7 tys. metrów kwadratowych. W skład komisariatu wchodzi pięciokondygnacyjny budynek główny „A” o kształcie prostopadłościanu, budynek „B” - trzykondygnacyjny z segmentem pomieszczeń dla osób zatrzymanych oraz siedzibą części Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, budynek „C” z częścią zespołu szatni oraz pomieszczeniami siłowni. Na terenie komisariatu znajduje się także zespół garaży murowanych i blaszanych.

W komisariacie siedzibę ma także Wydział Ruchu Drogowego KMP w Toruniu. Rejon służbowy komisariatu Toruń-Rubinkowo obejmuje następujące osiedla: Rubinkowo, Na Skarpie, Grębocin, Nad Strugą, Bielawy, Kaszczorek, Winnica, Jakubskie Przedmieście, Mokre i Katarzynka.

W latach 2017-2018 została opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotyczące remontu kompleksowego komisariatu. W roku 2018 zadanie zostało wprowadzone do planu inwestycyjnego w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Ostateczny koszt kompleksowej modernizacji wraz z nowoczesnym wyposażeniem w sprzęt informatyczno-łącznościowy, biurowy wyposażenia wyniósł 17,75 mln zł.

W miniony poniedziałek z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, po zakończonej kompleksowej modernizacji, siedzibę Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo wizytowali: Iwona Michałek - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, generalny inspektor Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji, Michał Zaleski - prezydent Torunia oraz insp. Piotr Leciejewski - Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Po obiekcie gości oprowadzał insp. Maciej Lewandowski - Komendant Miejski Policji w Toruniu wraz z podisnp. Jackiem Wolframem - szefem jednostki.

Podczas wizyty prezydent Torunia i Komendant Główny Policji wręczyli kluczyki do nowego radiowozu. Kupno oznakowanej kia ceed dla komisariatu było możliwe dzięki wsparciu samorządu Torunia oraz środkom z budżetu policji.
Komisariat jak nowy, bo po remoncie (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-24, godz. 22:04 Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić! - Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek ... » więcej 2021-01-24, godz. 16:02 Świętujemy 76. rocznicę wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej Uroczystości upamiętniające wyzwolenie Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej rozpoczęły się w niedzielę 24 stycznia o godz. 10. Kwiaty w imieniu Miasta złoży ... » więcej 2021-01-24, godz. 14:02 Uwaga kierowcy będzie ślisko! Najbardziej w nocy i nad ranem [wideo] Przed oblodzeniem ostrzegają ponownie centra zarządzania kryzysowego w naszym regionie. » więcej 2021-01-24, godz. 12:01 Stracili wszystko w pożarze, podtruli się tlenkiem węgla. Można im pomóc - Nie tak miał się zacząć ten 2021 rok - tak o swojej sytuacji mówi 3-osobowa rodzina z Torunia, która w wyniku pożaru straciła cały dobytek życia. Barbara i ... » więcej 2021-01-24, godz. 09:14 Maltretowane dziecko czuje się lepiej. Ma trafić do rodziny zastępczej 3-miesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala czuje się dobrze i prawdopodobnie jutro zostanie wypisany - przekaz ... » więcej 2021-01-23, godz. 18:12 Bydgoszcz. Groźny wypadek na ul. Inwalidów. Cztery osoby poszkodowane W sobotnie popołudnie (23.01.) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy ul. Inwalidów. Cztery osoby pogotowie zabrało do szpitala. Trzeba będzie te ... » więcej 2021-01-23, godz. 15:21 Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie ... » więcej 2021-01-23, godz. 14:38 Pieką, grają, licytują - wszystko dla Celinki, która walczy o zdrowie i życie 23 stycznia przypadają pierwsze urodziny Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Z tej okazji w szubińskiej bibliotece zorganizowano kiermasz dobroczynny, z którego ... » więcej 2021-01-23, godz. 13:39 - Nadal brakuje szczepionek dla osób z grupy O - alarmuje prezydent Ryszard Brejza - Rozpoczynają się szczepienia osób z „grupy pierwszej”, a wciąż brakuje szczepionek dla osób z „grupy zero”, do której zostali zakwalifikowani pracownicy MOP ... » więcej 2021-01-23, godz. 12:19 Historyczne grodzisko Goplan błyskawicznie zarasta. Leśnicy wytrwale je pielą Nadleśnictwo Miradz kontynuuje prace we wczesnośredniowiecznym grodzisku w Mietlicy nad Gopłem. Zaczęło się w 2011 roku od usuwania samosiejek. Zarastanie to ... » więcej
1234567