Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2021-01-12, 09:36 Redakcja/UM Grudziądz

Wojna autobusowa w Grudziądzu. Związkowcy stoją murem za miastem

Grudziądzka spółka nie obsługuje już terenu gminy./fot. mzk.grudziadz.pl
Grudziądzka spółka nie obsługuje już terenu gminy./fot. mzk.grudziadz.pl
Związki zawodowe działające przy Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu popierają prezydenta miasta w sprawie sporu komunikacyjnego z gminą Grudziądz. Napisali w tej sprawie list otwarty.
Z listem otwartym zwróciły się: Związek Zawodowy Inżynierów i Techników, Ogólnopolski Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych, Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP oraz NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Komisja Zakładowa.

Jakość świadczonych usług przez niemiecką spółkę nie była ich zdaniem na wysokim poziomie. Tym bardziej, że: – Jako miejski przewoźnik umiejętnie godzimy interesy spółki, pracowników oraz miasta, wspomagając obniżkę kosztów zadań letniego i zimowego utrzymania dróg czy opieki nad bezdomnymi zwierzętami – czytamy w liście.

Związki negatywnie oceniają również decyzję wójta gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza o wypowiedzeniu porozumienia międzygminnego i powierzenia obsługi komunikacji zbiorowej spółce zewnętrznej Arriva bez przetargu. Grudziądzka spółka została z postępowania wykluczona, a warunki, które zostały przedstawione, wykluczały także innych przewoźników lokalnych.

Prezydent Maciej Glamowski oraz radni Rady Miejskiej tłumaczą, że za ich decyzjami stoi troska o mieszkańców i o dobro miejskiej spółki.

– Dobro mieszkańców zostało zabezpieczone, dlatego że utrzymaliśmy kursy do miejsc pracy grudziądzan, zwiększyliśmy od nowego roku liczby kursów, które funkcjonują na terenie miasta Grudziądza, a także zadbaliśmy o interes spółki miejskiej. Wspieramy lokalne spółki, gdyż są one własnością wszystkich mieszkańców Grudziądza – mówi prezydent Glamowski.

LIST OTWARTY

Wiadomości lokalne

2021-01-24, godz. 22:04 Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić! - Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek ... » więcej 2021-01-24, godz. 16:02 Świętujemy 76. rocznicę wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej Uroczystości upamiętniające wyzwolenie Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej rozpoczęły się w niedzielę 24 stycznia o godz. 10. Kwiaty w imieniu Miasta złoży ... » więcej 2021-01-24, godz. 14:02 Uwaga kierowcy będzie ślisko! Najbardziej w nocy i nad ranem [wideo] Przed oblodzeniem ostrzegają ponownie centra zarządzania kryzysowego w naszym regionie. » więcej 2021-01-24, godz. 12:01 Stracili wszystko w pożarze, podtruli się tlenkiem węgla. Można im pomóc - Nie tak miał się zacząć ten 2021 rok - tak o swojej sytuacji mówi 3-osobowa rodzina z Torunia, która w wyniku pożaru straciła cały dobytek życia. Barbara i ... » więcej 2021-01-24, godz. 09:14 Maltretowane dziecko czuje się lepiej. Ma trafić do rodziny zastępczej 3-miesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala czuje się dobrze i prawdopodobnie jutro zostanie wypisany - przekaz ... » więcej 2021-01-23, godz. 18:12 Bydgoszcz. Groźny wypadek na ul. Inwalidów. Cztery osoby poszkodowane W sobotnie popołudnie (23.01.) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy ul. Inwalidów. Cztery osoby pogotowie zabrało do szpitala. Trzeba będzie te ... » więcej 2021-01-23, godz. 15:21 Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie ... » więcej 2021-01-23, godz. 14:38 Pieką, grają, licytują - wszystko dla Celinki, która walczy o zdrowie i życie 23 stycznia przypadają pierwsze urodziny Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Z tej okazji w szubińskiej bibliotece zorganizowano kiermasz dobroczynny, z którego ... » więcej 2021-01-23, godz. 13:39 - Nadal brakuje szczepionek dla osób z grupy O - alarmuje prezydent Ryszard Brejza - Rozpoczynają się szczepienia osób z „grupy pierwszej”, a wciąż brakuje szczepionek dla osób z „grupy zero”, do której zostali zakwalifikowani pracownicy MOP ... » więcej 2021-01-23, godz. 12:19 Historyczne grodzisko Goplan błyskawicznie zarasta. Leśnicy wytrwale je pielą Nadleśnictwo Miradz kontynuuje prace we wczesnośredniowiecznym grodzisku w Mietlicy nad Gopłem. Zaczęło się w 2011 roku od usuwania samosiejek. Zarastanie to ... » więcej
1234567