Trasa autobusu nr 61 skrócona, bo pojedzie tramwaj. Petycja mieszkańców Kapuścisk

2020-11-19, 09:28  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pozostawienie dotychczasowej trasy autobusu nr 61 oznaczałoby, iż na odcinku z Kapuścisk do Ronda Kujawskiego pokrywałaby się ona z trasą tramwaju nr 2/fot. bydgoszcz.pl

Pozostawienie dotychczasowej trasy autobusu nr 61 oznaczałoby, iż na odcinku z Kapuścisk do Ronda Kujawskiego pokrywałaby się ona z trasą tramwaju nr 2/fot. bydgoszcz.pl

Po 6 grudnia nie będzie można dojechać już jednym autobusem z Osowej Góry na Kapuściska i odwrotnie. Grupa mieszkańców Kapuścisk przygotowuje petycję do szefa Zarządu Dróg Miejskich z apelem o korektę połączeń. Zbierają podpisy na Facebooku.

Zgodnie z nową siecią połączeń linia autobusowa nr 61 została skrócona i będzie kończyć swoją trasę na Placu Kościeleckich. - Nowe rozwiązanie budzi sprzeciw bydgoszczan dojeżdżających do pracy - mówi Polskiemu Radiu PiK Magdalena Wawrzyniak, przewodnicząca Rady Osiedla Kapuściska. - Bardzo wiele ludzi mieszka na Kapuściskach, a pracuje w przemysłowej części Osowej Góry, więc mieli bezpośrednie połączenie do pracy. Wiem, że to długa linia, jedzie przez całą Bydgoszcz, ale korzystają z niej także mieszkańcy Wyżyn, więc naprawdę bardzo szkoda – dodaje.

Przygotowywana jest petycja do dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od grupy mieszkańców Kapuścisk, którzy chcą zaapelować o korektę w siatce połączeń. Na Facebooku zbierane są podpisy zwolenników tej zmiany. 

Pozostawienie dotychczasowej trasy autobusu nr 61 oznaczałoby, iż na odcinku z Kapuścisk do Ronda Kujawskiego pokrywałaby się ona z trasą tramwaju nr 2. - Nie po to budowaliśmy linię tramwajową, by teraz pozostawić wszystkie dotychczasowe linie autobusowe na tej samej trasie. To nieekonomiczne i nieekologiczne. Chcemy ograniczać korki i emisję spalin, a poza tym tramwaje jeżdża szybciej, pozostawiliśmy też linię 53 - o co postulowali w czasie konsultacji bydgoszczanie - mowi odpowiada Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Mówi Magdalena Wawrzyniak, przewodnicząca Rady Osiedla Kapuściska

Mówi Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich

Trasa autobusu nr 61 skrócona, bo pojedzie tramwaj. Petycja mieszkańców Kapuścisk (Popołudnie z nami)

Region

Atakował nożem przechodniów w Toruniu. Jest prawomocny wyrok dla Luki L.

Atakował nożem przechodniów w Toruniu. Jest prawomocny wyrok dla Luki L.

2024-11-06, 18:29
Dzięki naszym Słuchaczom dary są u powodzian. Dziękujemy za Wasze serca pełne dobra

Dzięki naszym Słuchaczom dary są u powodzian. Dziękujemy za Wasze serca pełne dobra!

2024-11-06, 17:37
150 mln zł na dokończenie kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Trwają prace [zdjęcia]

150 mln zł na dokończenie kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Trwają prace [zdjęcia]

2024-11-06, 16:58
Prezydent Włocławka o awariach w Anwilu: Wiedza mieszkańców powinna być natychmiastowa

Prezydent Włocławka o awariach w Anwilu: Wiedza mieszkańców powinna być natychmiastowa

2024-11-06, 15:57
Na onkologów klinicznych czekało 9 etatów rezydenckich. Chętnych zero. A chorych coraz więcej

Na onkologów klinicznych czekało 9 etatów rezydenckich. Chętnych zero. A chorych coraz więcej

2024-11-06, 15:11
Pożar w bloku na bydgoskich Kapuściskach. Jedna osoba poważnie poparzona

Pożar w bloku na bydgoskich Kapuściskach. Jedna osoba poważnie poparzona

2024-11-06, 14:30
Kolejna awaria w zakładach chemicznych Anwil we Włocławku. Tym razem chodzi o chlor

Kolejna awaria w zakładach chemicznych Anwil we Włocławku. Tym razem chodzi o chlor

2024-11-06, 13:58
Ktoś wpłacił...ponad milion złotych Serce 5-miesięcznej Natalki będzie zoperowane

Ktoś wpłacił...ponad milion złotych! Serce 5-miesięcznej Natalki będzie zoperowane!

2024-11-06, 13:14
Konwój z darami od Słuchaczy Polskiego Radia PiK z wizytą u powodzian Jest uśmiech na twarzy [zdjęcia]

Konwój z darami od Słuchaczy Polskiego Radia PiK z wizytą u powodzian! „Jest uśmiech na twarzy” [zdjęcia]

2024-11-06, 13:00
Pelargonie z Inowrocławia mogą przezimować w domach mieszkańców. Kwiaty czekają na odbiór

Pelargonie z Inowrocławia mogą przezimować w domach mieszkańców. Kwiaty czekają na odbiór

2024-11-06, 11:51
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę