Piątek, 16 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-11-05, 18:17 Marcin Doliński/Redakcja

Tymczasowy wójt w gminie Warlubie. Do czasu nowych wyborów

Urząd Gminy w Warlubiu. Fot. www.facebook.com
Urząd Gminy w Warlubiu. Fot. www.facebook.com
Anna Ośko pełni funkcję wójta gminy Warlubie. Tak zdecydował premier po tym, jak wygasł mandat poprzedniego wójta, który został skazany prawomocnym wyrokiem.
Anna Ośko pracowała już w Urzędzie Gminy w Warlubiu. Po konflikcie z ostatnim wójtem przeniosła się do gminy Dragacz, teraz wróciła. Od czego zacznie swoje urzędowanie?

- Przegląd inwestycji, zakończenie inwestycji, sprawy organizacyjne, sprawdzenie spraw sądowych, których jest dość dużo, a budżet jest do przygotowana, więc na pewno muszę zweryfikować i przejrzeć jakie były plany na nowy rok i co jeszcze pozostało - mówi nowa wójt gminy Warlubie.

- Jest także sprawa mieszkańców PKP, którzy nie mają żadnych umów najmu. Umowa z PKP jest rozwiązana, więc to jest na pewno naglący temat - dodaje Anna Ośko.

Anna Ośko zastąpiła Krzysztofa M. który został skazany przez sąd na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za działanie na szkodę gminy i poświadczanie nieprawdy. Otrzymał też 5-letni zakaz sprawowania stanowisk publicznych. Przedterminowe wybory wójta Warlubia mają się odbyć 20 grudnia.

Anna Ośko była urzędniczką w gminie Dragacz. Odpowiadała za pozyskiwanie środków europejskich. Działa również w Stowarzyszeniu Niezależnych Mieszkańców dla Gminy Warlubie. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o urząd wójta Warlubia. W 2011 r. pełniła funkcję sekretarza gminy Warlubie.

O przekazanie Annie Ośko obowiązków wójta gminy Warlubie wnioskował do premiera wojewoda kujawsko-pomorski.
Zarząd komisaryczny w gminie Warlubie. Do czasu wyborów nowego wójta (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-04-16, godz. 11:30 Trwa Narodowy Spis Powszechny. Uwaga na oszustów podających się za rachmistrzów! Od początku kwietnia trwa w całym kraju Narodowy Spis Powszechny. Jego obowiązkową formą jest samospis internetowy, a uzupełniającą spis przez telefon. Zanim ... » więcej 2021-04-16, godz. 10:13 Potrzebna pomoc dla Białorusinów, którzy w Bydgoszczy znaleźli schronienie Trwa zbiórka na wyposażenie mieszkań dla uchodźców z Białorusi zaproszonych do Bydgoszczy. W marcu bydgoska Rada Miasta zgodziła się na pomoc rodzinom zza wsc ... » więcej 2021-04-16, godz. 07:53 Złapać oddech? Ważne, by go zatrzymać, wydłużyć. Po prostu to ćwiczyć! Skutki zakażenia koronawirusem są często długofalowe, niekiedy bywa potrzebna żmudna rehabilitacja. Bydgoskie Centrum Pulmunologii na różne sposoby pomaga pac ... » więcej 2021-04-16, godz. 06:45 Na nowej Kujawskiej kierowcy muszą być czujni. W piątek (16.04.) kolejna zmiana W piątek (16 kwietnia) w godzinach popołudniowych otwarta zostanie zachodnia jezdnia ulicy Kujawskiej pomiędzy rondem Bernardyńskim a Kujawskim. » więcej 2021-04-15, godz. 19:54 Spłonął mobilny punkt pobrań we Włocławku. Detektyw Rutkowski w akcji Włocławska policja prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia mobilnego punktu testów na koronawirusa. Kontener spłonął we wtorek (13.04.) w nocy przy ul. Bron ... » więcej 2021-04-15, godz. 19:00 W regionie powstaną duże populacyjne punkty szczepień. Jeden w Fordonie 1732 osoby w szpitalach i 178 pod respiratorem - województwo kujawsko-pomorskie znajduje się na szczycie trzeciej fali koronawirusa. Wkrótce w regonie powstan ... » więcej 2021-04-15, godz. 17:11 Jego zadaniem był odbiór pieniędzy od oszukanej „na policjanta". Jest w areszcie Sąd aresztował wrocławianina, który odebrał ponad 30 tys. zł od mieszkanki Barcina (powiat żniński), oszukanej metodą „na policjanta'. » więcej 2021-04-15, godz. 16:05 Szpital im. Biziela będzie rozbudowywany. Prace wykona firma Alstal Umowa na wykonanie prac została dziś (15.04.) podpisana. Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy zyska nowoczesny budynek z lądowiskiem dla śmigłowców LPR na ... » więcej 2021-04-15, godz. 15:10 Lekarze i pielęgniarki ciągle potrzebni! Marszałek regionu ponawia swój apel - Choć sytuacja epidemiczna nieco się poprawia, nadal istnieje zagrożenie deficytu personelu medycznego przy łóżkach chorych - przypomina marszałek Piotr Całb ... » więcej 2021-04-15, godz. 14:36 Most Uniwersytecki: NIK odmawia kontroli, wniosek PiS w Prokuraturze Krajowej Nie będzie kontroli NIK w sprawie zamkniętego Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Przynajmniej na razie. » więcej
1234567