Piątek, 16 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-10-05, 14:58 Redakcja

Wójt Warlubia usłyszał wyrok za wyłudzenie pieniędzy z kasy gminy

Zapadł wyrok w sprawie wójta Warlubia Krzysztofa M./fot. Pixabay
Zapadł wyrok w sprawie wójta Warlubia Krzysztofa M./fot. Pixabay
Rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zamiast półtora roku bezwzględnego więzienia. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna wójta Warlubia. W czerwcu 2019 roku sąd w Świeciu uznał, że Krzysztof M. wyłudził z gminnych pieniędzy około 80 tysięcy złotych.
Rzecz dotyczy remontów wiaduktów w Warlubiu, Rulewie i boksu na śmietniki w Lipinkach. Gmina zapłaciła firmie budowlanej za przeprowadzenie prac. Roboty jednak nie zostały wykonane.

- Sąd brał pod uwagę między innymi to, że kara ma mieć cel resocjalizacyjny - uzasadniał wyrok ogłoszony 5 października sędzia Sławomir Ciężki.

- Mając na uwadze postawę oskarżonego, i to, że w lokalnej społeczności cieszy się on dużym szacunkiem, te okoliczności przemawiają w naszym mniemaniu za tym, że orzeczenie kary bezwzględnej byłoby karą zbyt rażąco surową.

Zawieszenie wykonania tej kary ma doprowadzić, przede wszystkim do realizacji celów, które są orzeczone jako środki karne, czy też środki probacyjne, bądź też obowiązek naprawienia szkody. Przypomnę, iż w tym wyroku mamy orzeczony środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk, jak również obowiązek naprawienia szkody. Osadzenie oskarżonego, wykonanie kary bezwzględnej, skutkowałoby trudnościami w realizacji tego środka - to fragment uzasadnienia wyroku.

Krzysztof M. nie może też przez 5 lat pełnić kierowniczych funkcji z jednostkach samorządu. Wyrok jest prawomocny. Wójt Warlubia nie chciał komentować orzeczenia sądu. Po wyjściu z sali rozpraw nie rozmawiał z dziennikarzami.
Materiał Sławy Skibińskiej - Dmitruk (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-04-16, godz. 13:22 Sztuczne jezioro na bazie naturalnej rzeczki. W Bedlenkach powstała wodna oaza Zbiornik ma 23 tysiące metrów kwadratowych i leży na terenie Nadleśnictwa Dąbrowa Będzie nie tylko przepiękną oazą dla zwierząt, ale również zapasem wody dla ... » więcej 2021-04-16, godz. 11:30 Trwa Narodowy Spis Powszechny. Uwaga na oszustów podających się za rachmistrzów! Od początku kwietnia trwa w całym kraju Narodowy Spis Powszechny. Jego obowiązkową formą jest samospis internetowy, a uzupełniającą spis przez telefon. Zanim ... » więcej 2021-04-16, godz. 10:13 Potrzebna pomoc dla Białorusinów, którzy w Bydgoszczy znaleźli schronienie Trwa zbiórka na wyposażenie mieszkań dla uchodźców z Białorusi zaproszonych do Bydgoszczy. W marcu bydgoska Rada Miasta zgodziła się na pomoc rodzinom zza wsc ... » więcej 2021-04-16, godz. 07:53 Złapać oddech? Ważne, by go zatrzymać, wydłużyć. Po prostu to ćwiczyć! Skutki zakażenia koronawirusem są często długofalowe, niekiedy bywa potrzebna żmudna rehabilitacja. Bydgoskie Centrum Pulmunologii na różne sposoby pomaga pac ... » więcej 2021-04-16, godz. 06:45 Na nowej Kujawskiej kierowcy muszą być czujni. W piątek (16.04.) kolejna zmiana W piątek (16 kwietnia) w godzinach popołudniowych otwarta zostanie zachodnia jezdnia ulicy Kujawskiej pomiędzy rondem Bernardyńskim a Kujawskim. » więcej 2021-04-15, godz. 19:54 Spłonął mobilny punkt pobrań we Włocławku. Detektyw Rutkowski w akcji Włocławska policja prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia mobilnego punktu testów na koronawirusa. Kontener spłonął we wtorek (13.04.) w nocy przy ul. Bron ... » więcej 2021-04-15, godz. 19:00 W regionie powstaną duże populacyjne punkty szczepień. Jeden w Fordonie 1732 osoby w szpitalach i 178 pod respiratorem - województwo kujawsko-pomorskie znajduje się na szczycie trzeciej fali koronawirusa. Wkrótce w regonie powstan ... » więcej 2021-04-15, godz. 17:11 Jego zadaniem był odbiór pieniędzy od oszukanej „na policjanta". Jest w areszcie Sąd aresztował wrocławianina, który odebrał ponad 30 tys. zł od mieszkanki Barcina (powiat żniński), oszukanej metodą „na policjanta'. » więcej 2021-04-15, godz. 16:05 Szpital im. Biziela będzie rozbudowywany. Prace wykona firma Alstal Umowa na wykonanie prac została dziś (15.04.) podpisana. Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy zyska nowoczesny budynek z lądowiskiem dla śmigłowców LPR na ... » więcej 2021-04-15, godz. 15:10 Lekarze i pielęgniarki ciągle potrzebni! Marszałek regionu ponawia swój apel - Choć sytuacja epidemiczna nieco się poprawia, nadal istnieje zagrożenie deficytu personelu medycznego przy łóżkach chorych - przypomina marszałek Piotr Całb ... » więcej
1234567