Motocyklista uderzył w drzewo, nie żyje. Policja: Najwięcej wypadków z ich udziałem

2020-06-17, 12:11  Redakcja
Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Wypadek motocyklisty w Gniewkowie/fot. materiały policji

Policja - pod nadzorem prokuratury w Inowrocławiu - ustala okoliczności wypadku, do którego doszło w Gniewkowie (powiat inowrocławski). Zginął w nim 44-letni mężczyzna, jadący na Kawasaki. Policjanci apelują do motocyklistów o ostrożność.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 19.00. Motocyklem marki Kawasaki jechał 44-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazd wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierujący zginął na miejscu. - W tej sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie z jakiej dokładnie przyczyny doszło do wypadku i jakie temu towarzyszyły okoliczności - informują policjanci.

Jak dodają, sezon motocyklowy w pełni, a co za tym idzie wzrasta aktywność tych, którzy poruszają się motocyklami. - Obecna aura pogodowa spowodowała, że warunki jazdy są dobre, ale niestety w tym okresie dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem motocykli. Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę. Wszyscy jadący motocyklami powinni pamiętać o bezpieczeństwie na drodze - czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Policjanci radzą, aby wyjeżdżać na drogę tylko sprawnym motocyklem. Warto zadbać o to, aby jeździć tylko i wyłącznie w kompletnym stroju motocyklowym oraz kasku. - Niekiedy motocykliści po prostu ignorują stosowanie tej zasady „bo jest blisko”, „bo jest ciepło”, „na krótkiej trasie nic mi się nie stanie”. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku, a wtedy brak odpowiedniego ubioru wyrządzi ogromną krzywdę. Warto też być widocznym, czyli pomocna stanie się kamizelka odblaskowa bądź kombinezon, który posiada elementy odblaskowe. Może warto też zrezygnować z jazdy w duże upały. Pełne słońce może bardzo szybko zmęczyć i spowodować uczucie znużenia. Warto pamiętać, aby nie jechać po znakach poziomych (linie na jezdni), gdyż bardzo szybko można spowodować ślizg kół i upadek. To szczególnie ważne, gdy jezdnia jest mokra. Odstęp od pojazdów to kolejna wskazówka. Droga hamowania motocykla może być dłuższa niż samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni. Nadmierna prędkość to jeden z najczęstszych powodów wypadków motocyklistów - apelują policjanci.

Region

Bydgoszcz chce uzyskać dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Na co

Bydgoszcz chce uzyskać dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Na co?

2022-02-25, 06:40
Dzisiaj wszyscy jesteśmy Ukraińcami. Manifestacja w Bydgoszczy

„Dzisiaj wszyscy jesteśmy Ukraińcami". Manifestacja w Bydgoszczy

2022-02-24, 21:12
Solidarni z Ukrainą - oświadczenie marszałka województwa Piotra Całbeckiego

Solidarni z Ukrainą - oświadczenie marszałka województwa Piotra Całbeckiego

2022-02-24, 17:55
Niedowierzanie i łzy - reakcje Ukraińców mieszkających w Bydgoszczy na rosyjską inwazję

Niedowierzanie i łzy - reakcje Ukraińców mieszkających w Bydgoszczy na rosyjską inwazję

2022-02-24, 17:15
Flagi, zdjęcia, pomoc humanitarna, zgromadzenia czyli masowe wsparcie dla Ukrainy

Flagi, zdjęcia, pomoc humanitarna, zgromadzenia czyli masowe wsparcie dla Ukrainy

2022-02-24, 15:45
Protesty przeciwko agresji Rosji na Ukrainę - w Toruniu i Bydgoszczy

Protesty przeciwko agresji Rosji na Ukrainę - w Toruniu i Bydgoszczy

2022-02-24, 14:30
Poseł Tomasz Lenz: Polska przekazała Ukrainie dodatkową amunicję i granatniki

Poseł Tomasz Lenz: Polska przekazała Ukrainie dodatkową amunicję i granatniki

2022-02-24, 13:22
Polskie społeczeństwo się starzeje. Jak to wpływa na rynek pracy

Polskie społeczeństwo się starzeje. Jak to wpływa na rynek pracy?

2022-02-24, 12:32
Tu trafią dzieci z powikłaniami po COVID-19. Nowe Centrum w szpitalu dziecięcym

Tu trafią dzieci z powikłaniami po COVID-19. Nowe Centrum w szpitalu dziecięcym

2022-02-24, 08:40
Budowali most i wycięli za dużo drzew Jedna kontrola już była, będą kolejne

Budowali most i wycięli za dużo drzew? Jedna kontrola już była, będą kolejne

2022-02-24, 07:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę