Kilka wejść do szkoły, izolatka, wiele sal egzaminacyjnych. Matury podczas epidemii

2020-06-05, 14:06  Tatiana Adonis, Michał Zaręba, Redakcja
Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Szkoła musi pilnować, żeby nie było tłoku na korytarzach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Uczniowie I LO będą pisali egzaminy w auli i 16 innych salach/fot. Tatiana Adonis

Kujawsko-pomorskie szkoły przygotowane do matury. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin dojrzałości odbędzie się wyłącznie w formule pisemnej, a do tego w reżimie sanitarnym.

Licea i technika muszą być wyposażone w środki dezynfekcyjne, a między ławkami powinna być zachowana odległość przynajmniej 1,5 m. - Organizuję matury od 16 lat, ale pierwszy raz robię to z miarą - mówi Jarosław Acalski, wicedyrektor I LO w Bydgoszczy. - Język polski rozpoczynający każdą sesję egzaminacyjną uczniowie pisali w auli i pięciu salach lekcyjnych, w tej chwili oprócz auli tych sal jest 16 – dodaje.

W województwie matura zostanie przeprowadzona w 316 szkołach. Zdających po raz pierwszy będzie 14160 osób. - Przygotowaliśmy cztery wejścia do szkoły po to, żeby nie było tłoku w jednych drzwiach – mówi dyrektor I LO.

- Trzeba było stworzyć izolatkę, czyli wyznaczyć miejsce, gdzie trafiłby uczeń z podejrzeniem zakażenia koronawirusem - dodaje Justyna Ormanowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy. - Przygotowujemy też środki czystości i odkażacze. W każdej sali przygotowujemy słowniki, które też muszą być oczyszczone – dodaje.

Matury rozpoczną się w poniedziałek. Sesja egzaminów potrwa do 29 czerwca.

Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

O maturach w Toruniu mówi prezydent Michał Zaleski

Region

2,5 tys. zł dla pijanego rowerzysty Takiego mandatu się nie spodziewał

2,5 tys. zł dla pijanego rowerzysty! Takiego mandatu się nie spodziewał

2022-02-01, 20:23
Nowy zbiornik z tlenem i droga dla chorych z COVID-19. W szpitalu w Mogilnie

Nowy zbiornik z tlenem i droga dla chorych z COVID-19. W szpitalu w Mogilnie

2022-02-01, 18:45
Unieważnili i wybrali ponownie. Jest wykonawca drogi ekspresowej S10

Unieważnili i wybrali ponownie. Jest wykonawca drogi ekspresowej S10!

2022-02-01, 17:55
Zarzuty dla Wojciecha O. Na Starym Rynku groził posłom śmiercią

Zarzuty dla Wojciecha O. Na Starym Rynku groził posłom śmiercią

2022-02-01, 17:12
Część nauczycieli dostała już wyrównanie do pensji w ramach Polskiego Ładu

Część nauczycieli dostała już wyrównanie do pensji w ramach Polskiego Ładu

2022-02-01, 15:00
Wnioski o dodatki osłonowe zasypały urzędy. Brakuje rąk do ich opracowywania

Wnioski o dodatki osłonowe zasypały urzędy. Brakuje rąk do ich opracowywania

2022-02-01, 14:00
Grudziądz będzie miał elektrownię gazowo-parową, ale konieczna jest wycinka drzew

Grudziądz będzie miał elektrownię gazowo-parową, ale konieczna jest wycinka drzew

2022-02-01, 13:10
Przeciągają się przygotowania do budowy drogi S10. Wybór oferty unieważniony

Przeciągają się przygotowania do budowy drogi S10. Wybór oferty unieważniony

2022-02-01, 11:45
W Inowrocławiu długi mieszkaniowe można odpracować. Nie wszystkim się chce...

W Inowrocławiu długi mieszkaniowe można odpracować. Nie wszystkim się chce...

2022-02-01, 08:38
Co bydgoskie Bractwo 18. Południka robiło na stadionie piłkarskim w Sztokholmie

Co bydgoskie Bractwo 18. Południka robiło na stadionie piłkarskim w Sztokholmie?

2022-02-01, 07:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę