Pilotaż Toruńskiej Karty Miejskiej. Czas na drugi etap

2019-07-02, 17:27  Monika Kaczyńska/Redakcja
Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Fot. Monika Kaczyńska

Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Fot. Monika Kaczyńska

Nowy sposób pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską będzie od poniedziałku 8 lipca testowany w Toruniu. Rozpocznie się wówczas drugi etap pilotażu Toruńskiej Karty Miejskiej.

Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Ma on umożliwić szybkie opłacenie przejazdu za pomocą kupionego w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej biletu przypisanego np. do smartfona czy tabletu.

- System gwarantuje użytkownikowi m.in. optymalizację kosztów przejazdu.

- System na podstawie liczby przejazdów sam będzie dobierał jaką odpłatność w okresie rozliczeniowym będzie pobierał. W tym pierwszym etapie pilotażu też mieliśmy taką funkcjonalność, ale ona będzie dopiero dostępna na etapie systemu docelowego. Tutaj operator daje nam od razu taką funkcję - powiedział Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu.

- Pasażer może założyć konto przez aplikację mobilną lub internetową. Przypisuje do niego identyfikatory, które używa są jako bilety – bez konieczności wizyty w punkcie obsługi pasażera. Biletem może być dowolny nośnik zbliżeniowy – wyjaśnia Tomasz Boryczko, członek zarządu OTI EUROPE ASEC.

Następnie pasażer doładowuje konto używając dowolnego systemu płatności internetowych. Do konta można podłączyć swoją kartę płatniczą i uruchomić automatyczne obciążanie. Na koncie użytkownika widoczne są wszystkie doładowania, obciążenia i dostępne środki.

Do końca września w tramwajach nr 1 i 1N można płacić za przejazdy Toruńską Kartą Miejską, kartą płatniczą lub telefonem w ramach pierwszego etapu pilotażu biletu elektronicznego.

Pilotaż Toruńskiej Karty Miejskiej. Czas na drugi etap (Popołudnie z nami)

Region

Uruchomili fontannę na otwarcie zrewitalizowanego osiedla. Barcin się chwali

Uruchomili fontannę na otwarcie zrewitalizowanego osiedla. Barcin się chwali

2021-11-15, 12:56
Zmarł mężczyzna, który przed południem wpadł do wody w centrum Bydgoszczy.

Zmarł mężczyzna, który przed południem wpadł do wody w centrum Bydgoszczy.

2021-11-15, 12:00
Przewodniczący podrabiał dokumenty Adam P.: Żona na mnie donosi

Przewodniczący podrabiał dokumenty? Adam P.: „Żona na mnie donosi”

2021-11-15, 11:48
Remont na moście i jednej z głównych ulic. Jeszcze większe korki we Włocławku

Remont na moście i jednej z głównych ulic. Jeszcze większe korki we Włocławku

2021-11-15, 10:16
Radar ostrzega, że jedziesz za szybko i wystawia mandat. Są też podziękowania

Radar ostrzega, że jedziesz za szybko i wystawia mandat. Są też podziękowania

2021-11-15, 07:45
Niebezpieczne przejścia dla pieszych znikną. Nowe inwestycje w Brodnicy

Niebezpieczne przejścia dla pieszych znikną. Nowe inwestycje w Brodnicy

2021-11-15, 06:50
Toruński Urząd Miasta rozbłyśnie na niebiesko. Na Światowy Dzień Cukrzycy

Toruński Urząd Miasta rozbłyśnie na niebiesko. Na Światowy Dzień Cukrzycy

2021-11-14, 16:23
Kierowca zakleszczony we wraku, nie przeżył. Tragiczny wypadek na S5

Kierowca zakleszczony we wraku, nie przeżył. Tragiczny wypadek na S5

2021-11-14, 10:53
Czy goście Festiwalu EnergaCamerimage znają los imigrantów ze wschodu

Czy goście Festiwalu EnergaCamerimage znają los imigrantów ze wschodu?

2021-11-14, 07:31
Most w Kobylnikach otwarty. W przyszłości będzie częścią obwodnicy [zdjęcia]

Most w Kobylnikach otwarty. W przyszłości będzie częścią obwodnicy [zdjęcia]

2021-11-13, 13:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę