Pilotaż Toruńskiej Karty Miejskiej. Czas na drugi etap

2019-07-02, 17:27  Monika Kaczyńska/Redakcja
Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Fot. Monika Kaczyńska

Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Fot. Monika Kaczyńska

Nowy sposób pobierania opłat za przejazdy komunikacją miejską będzie od poniedziałku 8 lipca testowany w Toruniu. Rozpocznie się wówczas drugi etap pilotażu Toruńskiej Karty Miejskiej.

Do końca września podróżujący autobusami linii nr 10, 12, 14, 20 i 28 będą mogli korzystać z systemu OTI GO. Ma on umożliwić szybkie opłacenie przejazdu za pomocą kupionego w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej biletu przypisanego np. do smartfona czy tabletu.

- System gwarantuje użytkownikowi m.in. optymalizację kosztów przejazdu.

- System na podstawie liczby przejazdów sam będzie dobierał jaką odpłatność w okresie rozliczeniowym będzie pobierał. W tym pierwszym etapie pilotażu też mieliśmy taką funkcjonalność, ale ona będzie dopiero dostępna na etapie systemu docelowego. Tutaj operator daje nam od razu taką funkcję - powiedział Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu.

- Pasażer może założyć konto przez aplikację mobilną lub internetową. Przypisuje do niego identyfikatory, które używa są jako bilety – bez konieczności wizyty w punkcie obsługi pasażera. Biletem może być dowolny nośnik zbliżeniowy – wyjaśnia Tomasz Boryczko, członek zarządu OTI EUROPE ASEC.

Następnie pasażer doładowuje konto używając dowolnego systemu płatności internetowych. Do konta można podłączyć swoją kartę płatniczą i uruchomić automatyczne obciążanie. Na koncie użytkownika widoczne są wszystkie doładowania, obciążenia i dostępne środki.

Do końca września w tramwajach nr 1 i 1N można płacić za przejazdy Toruńską Kartą Miejską, kartą płatniczą lub telefonem w ramach pierwszego etapu pilotażu biletu elektronicznego.

Pilotaż Toruńskiej Karty Miejskiej. Czas na drugi etap (Popołudnie z nami)

Region

GDDKiA zrobiła badania. Na drogach regionu jest coraz większy ruch

GDDKiA zrobiła badania. Na drogach regionu jest coraz większy ruch

2021-11-23, 14:20
Badanie szybkie, bezbolesne i darmowe. NFZ zaprasza do kiosku profilaktycznego [wideo]

Badanie szybkie, bezbolesne i darmowe. NFZ zaprasza do kiosku profilaktycznego [wideo]

2021-11-23, 14:00
Zabójstwo 3-letniego Nikodema: 20 lat więzienia dla Pawła K. i 13 dla Agnieszki S.

Zabójstwo 3-letniego Nikodema: 20 lat więzienia dla Pawła K. i 13 dla Agnieszki S.

2021-11-23, 13:00
Strażacy w akcji: z tysiąclitrowego zbiornika wyciekł toksyczny chlorek metylenu

Strażacy w akcji: z tysiąclitrowego zbiornika wyciekł toksyczny chlorek metylenu

2021-11-23, 12:15
To będzie bardzo droga zima. Węgla jest mało, więc ceny poszybowały

To będzie bardzo droga zima. Węgla jest mało, więc ceny poszybowały!

2021-11-23, 11:42
W Bydgoszczy będzie więcej streetworkerów. MOPS zawalczy o bezdomnych

W Bydgoszczy będzie więcej streetworkerów. MOPS zawalczy o bezdomnych

2021-11-23, 09:14
W tym kiosku można zrobić proste badania i omówić ich wyniki z doradcą

W tym kiosku można zrobić proste badania i omówić ich wyniki z doradcą!

2021-11-23, 08:30
W szpitalach w regionie leży coraz więcej chorych na COVID-19

W szpitalach w regionie leży coraz więcej chorych na COVID-19

2021-11-22, 21:00
Jordan Ogorzelski wygrał z chorobą. Teraz może wygrać w Mam Talent

Jordan Ogorzelski wygrał z chorobą. Teraz może wygrać w „Mam Talent"!

2021-11-22, 18:48
Codziennie to samo: ratownicy medyczni stoją pod bramami, szlabanami...

Codziennie to samo: ratownicy medyczni stoją pod bramami, szlabanami...

2021-11-22, 17:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę