Protest bydgoskich pracowników DPS-ów. „To jest nasz krzyk rozpaczy”

2019-04-03, 17:18  Tatiana Adonis/Redakcja
Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis

Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis

Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis

Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis

Pracownicy DPS-ów w Bydgoszczy domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy. - Brakuje sprzętu i etatów, pracujemy ciężko za najniższą krajową – mówią.

Pracownicy są w sporze zbiorowym z dyrekcją. Oflagowali budynki wchodzące w skład Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia. Żądają spełniania ośmiu postulatów. Oprócz płacowych i sprzętowych mowa jest także o zwiększeniu liczby pracowników, czy utworzeniu systemu awansowania  zawodowego. 

- Zarabiamy na poziomie najniższej krajowej. Nasza praca wymaga zaangażowania fizycznego i psychicznego, psychicznie już nie wytrzymujemy – mówią. - Brakuje etatów w dziale opieki, często zdarza się że są dwie opiekunki na 40 osób. To nasz krzyk rozpaczy, bo chcielibyśmy dla naszych podopiecznych zrobić dużo więcej – dodają.

Bożena Degler-Łaniewska, dyrektor Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy odpowiada, że na częściowe doposażenie pracownicy DPS-ów mogą liczyć, ale szans na podwyżki na razie nie ma. Dodaje, że o zwiększenie budżetu dla placówki będzie się zwracać do prezydenta miasta.

Tymczasem kolejne spotkanie pracowników z dyrekcją - 8 kwietnia. Jeśli nie przyniesie pozytywnych rezultatów, będą mediacje.

W skład Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia wchodzą trzy Domy Pomocy Społecznej, sześć Środowiskowych Domów Samopomocy i Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. We wszystkich tych placówkach zatrudnionych jest ponad 230 osób.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Nie ma kto leczyć chorych na COVID-19. Kolejny apel, tym razem z Inowrocławia

Nie ma kto leczyć chorych na COVID-19. Kolejny apel, tym razem z Inowrocławia

2021-03-12, 15:27
Chcą, by rząd płacił za rekultywację terenów po Zachemie. Mieszkańcy pomogą

Chcą, by rząd płacił za rekultywację terenów po Zachemie. Mieszkańcy pomogą?

2021-03-12, 14:46
Stylowe ławki i kosze na śmieci w Świeciu. Będą też nowe wiaty i stojaki na rowery

Stylowe ławki i kosze na śmieci w Świeciu. Będą też nowe wiaty i stojaki na rowery

2021-03-12, 14:00
Poród zaczął się w samochodzie. Kierowca poprosił o pomoc policjantów [wideo]

Poród zaczął się w samochodzie. Kierowca poprosił o pomoc policjantów [wideo]

2021-03-12, 13:11
Nie mogła dostać się na wymaz w kierunku COVID-19. Jest kontrola NFZ

Nie mogła dostać się na wymaz w kierunku COVID-19. Jest kontrola NFZ

2021-03-12, 12:22
Kradli samochody na terenie Polski i Niemiec. I sprzedawali części [zdjęcia]

Kradli samochody na terenie Polski i Niemiec. I sprzedawali części [zdjęcia]

2021-03-12, 11:36
Umierają młodzi ludzie. Obniżył się wiek ciężko chorujących na COVID-19

Umierają młodzi ludzie. Obniżył się wiek ciężko chorujących na COVID-19

2021-03-12, 08:30
Muszą być łóżka dla osób zakażonych. W Toruniu reaktywują oddział covidowy

Muszą być łóżka dla osób zakażonych. W Toruniu reaktywują oddział covidowy

2021-03-12, 07:51
MOPS założył serdeczny telefon dla bydgoszczan. Zadzwonić może każdy

MOPS założył „serdeczny telefon" dla bydgoszczan. Zadzwonić może każdy

2021-03-12, 06:54
Leśnicy w sprawie budowy S10 są na tak, ale mają swoje uwagi. Jakie

Leśnicy w sprawie budowy S10 są na tak, ale mają swoje uwagi. Jakie?

2021-03-11, 22:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę