Włocławianie połączyli się w smutku z gdańszczanami

2019-01-14, 21:48  Marek Ledwosiński
Płomyki dla Pawła Adamowicza zapalili przed Urzędem Miasta mieszkańcy Włoclawka. Fot. Marek Ledwosiński

Płomyki dla Pawła Adamowicza zapalili przed Urzędem Miasta mieszkańcy Włoclawka. Fot. Marek Ledwosiński

Znicze i kwiaty pod włocławskim Ratuszem. Fot. Marek Ledwosiński

Znicze i kwiaty pod włocławskim Ratuszem. Fot. Marek Ledwosiński

14 stycznia o godz. 20.00, w dobę po ataku na Pawła Adamowicza, na placu przed Urzędem Miasta zebrało się kilkuset włocławian. Na skwerze przy Ratuszu zapalili znicze, zostawili kwiaty.

"Dziś wszyscy jesteśmy gdańszczanami" - to hasło, które przez internet wezwało mieszkańców Włocławka do manifestacji honorującej zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Zawsze starał się otwierać miasto, za które odpowiadał przez ostatnich 20 lat, żeby Gdańsk był rzeczywiście symbolem wolności, tolerancji i akceptacji dla wszystkich ludzi, bez względu w co wierzą, w kogo wierzą i jakie mają poglądy. Łączymy się w bólu z jego najbliższymi i ze wszystkimi gdańszczanami. Włocławek dzisiaj jest z Gdańskiem - mówił Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

We Włocławku od 15 stycznia trwać będzie żałoba. Odwołane będą imprezy rozrywkowe i kulturalne. Flagi i chorągwie na urzędach opuszczone będą do połowy masztów. Żałoba potrwa do 17 stycznia. Jeśli jednak pogrzeb prezydenta Adamowicza zaplanowany zostanie na 18 stycznia, czas żałoby obejmie również piątek.

We włoclawskim Ratuszu wyłożona zostanie księga kondolencyjna. Zgodnie z obyczajem, po okresie żałoby przekazana zostanie samorządowi Gdańska.

Pawła Adamowicza wspomniał prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski

Region

Nowe komisje i nowi przewodniczący. Kolejne zmiany w Radzie Miejskiej Inowrocławia

Nowe komisje i nowi przewodniczący. Kolejne zmiany w Radzie Miejskiej Inowrocławia

2024-07-04, 20:05
Zderzyły się trzy auta, zginęła jedna osoba. Po tragedii w Górsku droga odblokowana

Zderzyły się trzy auta, zginęła jedna osoba. Po tragedii w Górsku droga odblokowana

2024-07-04, 18:33
Narada prezydenta Dudy z szefem MON i dowódcami wojskowymi w Bydgoszczy [wideo]

Narada prezydenta Dudy z szefem MON i dowódcami wojskowymi w Bydgoszczy [wideo]

2024-07-04, 17:42
83-letni kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zginął na miejscu

83-letni kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zginął na miejscu

2024-07-04, 17:23
Trzeźwość na drodze to podstawa Wspólna akcja gminy i policji w Dobrczu

Trzeźwość na drodze to podstawa! Wspólna akcja gminy i policji w Dobrczu

2024-07-04, 16:40
Padł rekord Polski Dwaj uczestnicy RSP przez miesiąc wykręcili ponad 10 tys. kilometrów

Padł rekord Polski! Dwaj uczestnicy RSP przez miesiąc „wykręcili” ponad 10 tys. kilometrów

2024-07-04, 14:43
Miasto wypowiada umowę najmu, szefowa Fundacji im. Dąbrowskiego zapowiada jej likwidację

Miasto wypowiada umowę najmu, szefowa Fundacji im. Dąbrowskiego zapowiada jej likwidację

2024-07-04, 12:58
Podpalenie w Radańskiej kolo Osia. Spłonęły dwa samochody, policja szuka sprawcy

Podpalenie w Radańskiej kolo Osia. Spłonęły dwa samochody, policja szuka sprawcy

2024-07-04, 12:04
Wyprzedzał na przejściu w Przyłubiu. Zarejestrowała to kamera innego kierowcy [wideo]

Wyprzedzał na przejściu w Przyłubiu. Zarejestrowała to kamera innego kierowcy [wideo]

2024-07-04, 11:34
Na terenie byłej cukrowni ma powstać nowe osiedle. Będzie wizytówką Świecia

Na terenie byłej cukrowni ma powstać nowe osiedle. „Będzie wizytówką Świecia”

2024-07-04, 10:29
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę