Kolejne "bransoletki życia" trafią do seniorów w regionie

2018-10-09, 14:12  Monika Kaczyńska
Opaski w formie bransoletek są wyposażone w przycisk SOS oraz czujnik upadku. Fot. archiwum PR PiK

Opaski w formie bransoletek są wyposażone w przycisk SOS oraz czujnik upadku. Fot. archiwum PR PiK

System teleopieki domowej w Kujawsko-Pomorskiem rozwija się. W styczniu 2019 roku "bransoletki życia" trafią do kolejnych 150 seniorów, a wiosną do co najmniej 3 tysięcy potrzebujących.

- Do realizacji programu chcemy też włączyć gminy - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki i dodaje - System będzie funkcjonował w oparciu o gminy. To będą nasi podstawowi partnerzy, którzy w przyszłości gdy skończą się środki unijne, również będą współfinansować ten system. On nie jest drogi, a znacznie tańszy niż ten tradycyjny, więc myślę, że wielu samorządowców przyłączy się po prostu do tego rozwiązania.

"Bransoletki życia" mają zapewnić seniorom bezpieczeństwo. - Jest w nich zamontowany czujnik upadku - przypomina Adam Szponka z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu.

- W momencie kiedy dana osoba się przewróci lub potknie, ten czujnik zostanie przez upadek uruchomiony. To zdarzenie jest automatycznie przekierowane do Centrum Usług Opiekuńczych. Siedząca po drugiej stronie ekranu osoba widzi, że jest jakieś zdarzenie, komunikuję się tą opaską czy "wdzwania" się w opaskę i sprawdza, czy jest wszystko w porządku z seniorem, czy potrzebna jest jakaś pomoc. Jeżeli nie mamy odpowiedzi, oczywiście informujemy osoby wskazane przez seniora, a w najgorszym wypadku informujemy pogotowie - mówił Adam Szponka.

Pilotażowym etapem programu zostało objętych 55 seniorów. Osoby, które chciałyby do niego dołączyć powinny zgłaszać się do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

System teleopieki domowej w Kujawsko-Pomorskiem rozwija się (Popołudnie z nami)

Region

Które bydgoskie chodniki zostaną w tym roku wyremontowane [lista]

Które bydgoskie chodniki zostaną w tym roku wyremontowane? [lista]

2021-06-15, 07:50
Kolejne beczki z chemikaliami porzucone w lesie, tym razem w gm. Pakość

Kolejne beczki z chemikaliami porzucone w lesie, tym razem w gm. Pakość

2021-06-15, 06:45
Pierwszy mecz Polaków na Euro już za nami. Kibice nie zawiedli [wideo, zdjęcia]

Pierwszy mecz Polaków na Euro już za nami. Kibice nie zawiedli! [wideo, zdjęcia]

2021-06-14, 21:21
Wyniósł ze sklepu karton z whisky. Ktoś go rozpoznaje [wideo]

Wyniósł ze sklepu karton z whisky. Ktoś go rozpoznaje? [wideo]

2021-06-14, 21:00
Stłuczka na rogu Warszawskiej i Fredry. Jeden z kierowców uciekł [zdjęcia]

Stłuczka na rogu Warszawskiej i Fredry. Jeden z kierowców uciekł [zdjęcia]

2021-06-14, 20:01
Ciężarówki z nadwagą. Jedna wiozła frezarkę do asfaltu, druga szkło

Ciężarówki z nadwagą. Jedna wiozła frezarkę do asfaltu, druga szkło

2021-06-14, 18:20
Punkt szczepień na UTP dostał więcej dawek preparatu firmy Moderna

Punkt szczepień na UTP dostał więcej dawek preparatu firmy Moderna

2021-06-14, 15:10
Kosma Złotowski: Bez prawa weta, nie będzie Unii Europejskiej

Kosma Złotowski: Bez prawa weta, nie będzie Unii Europejskiej

2021-06-14, 14:30
Obwodnica sposobem na intensywny ruch w Lipnie. Kiedy zostanie zbudowana

Obwodnica sposobem na intensywny ruch w Lipnie. Kiedy zostanie zbudowana?

2021-06-14, 13:30
Eugeniusz Kłopotek: Chcę udowodnić ludziom, że oddając na mnie głos, podjęli dobrą decyzję

Eugeniusz Kłopotek: Chcę udowodnić ludziom, że oddając na mnie głos, podjęli dobrą decyzję

2021-06-14, 12:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę