Jan Rulewski w separacji z PO

2017-08-25, 19:00  Tatiana Adonis

Senator Jan Rulewski ogłasza separację z Platformą Obywatelską. Stanowisko w tej sprawie zamieścił na swojej stronie internetowej.

Przyznaje, że powodem jego decyzji są m.in. różnice w poglądach między nim a organami partyjnymi. Senator żałuje, że nie zyskiwały uznania jego inicjatywy legislacyjne dotyczące m.in. wieku emerytalnego, abonamentu RTV, zasiłków rodzinnych, w tym 500+, a ostatnio systemu alimentacyjnego.

- Senator Rulewski to człowiek o wspaniałej przeszłości, człowiek walki o wolność, ale zawsze stojący z boku organizacji, w których działał - mówi Tomasz Lenz. Szef PO w regionie dodaje, że senator ma prawo do swoich opinii.

W oświadczeniu Jan Rulewski przypomina, że jest członkiem klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej od 10 lat. Nie należy jednak do partii, a wielokrotnie z powodu głosowania wbrew dyscyplinie płacił kary.

Pełna treść oświadczenia w załączniku.

Mówi senator Jan Rulewski

Mówi poseł Tomasz Lenz, szef PO w regionie

Region

Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczyna kampanię w Grudziądzu

Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczyna kampanię w Grudziądzu

2019-09-05, 21:10
Lewica w Bydgoszczy: Więcej pieniędzy dla nauczycieli - od tego zaczniemy

Lewica w Bydgoszczy: Więcej pieniędzy dla nauczycieli - od tego zaczniemy

2019-09-05, 20:41
Nowoczesne wnętrza dla historyków. Budowa nowej siedziby IPN [wideo]

Nowoczesne wnętrza dla historyków. Budowa nowej siedziby IPN [wideo]

2019-09-05, 20:08
Samolotem z Bydgoszczy do Warszawy. Dziesięć lotów w tygodniu

Samolotem z Bydgoszczy do Warszawy. Dziesięć lotów w tygodniu

2019-09-05, 19:10
Uczestnicy okrągłych stołów chcą podniesienia prestiżu nauczycieli

Uczestnicy "okrągłych stołów" chcą podniesienia prestiżu nauczycieli

2019-09-05, 18:16
Opiekunka miała znęcać się nad dwoma 3-latkami. Prokuratura w żłobku

Opiekunka miała znęcać się nad dwoma 3-latkami. Prokuratura w żłobku

2019-09-05, 16:12
W przyszłym roku bydgoszczanie będą świętować Hasło: Bydgoszcz jest Polska 1920

W przyszłym roku bydgoszczanie będą świętować! Hasło: „Bydgoszcz jest Polska 1920”

2019-09-05, 15:14
Wioślarze u marszałka Całbeckiego, życzył im powodzenia na Igrzyskach

Wioślarze u marszałka Całbeckiego, życzył im powodzenia na Igrzyskach!

2019-09-05, 14:18
Auto płynęło Wisłą. Czy właściciel leje wodę

Auto płynęło Wisłą. Czy właściciel leje wodę?

2019-09-05, 13:14
Marcin Sypniewski: Emerytury Czy w ogóle je dostaniemy

Marcin Sypniewski: Emerytury? Czy w ogóle je dostaniemy?

2019-09-05, 12:13
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę