Tradycje Bożego Narodzenia na świecie...

2016-12-26, 13:42  Adriana Andrzejewska
Jak Boże Narodzenie spędzają mieszkańcy innych stron świata? O tym w dzisiejszej audycji "Bliżej życia". Fot. freeimages.com

Jak Boże Narodzenie spędzają mieszkańcy innych stron świata? O tym w dzisiejszej audycji "Bliżej życia". Fot. freeimages.com

Wigilijna wieczerza, a na stole świątecznym 12 tradycyjnych potraw, wyczekiwanie i wypatrywanie pierwszej gwiazdki, zapach pierników i choinki, a pod zielonym drzewkiem prezenty - to punkty, bez których Polacy nie wyobrażają sobie świąt.

A jak Boże Narodzenie spędzają mieszkańcy innych stron świata? Pieczony indyk, grill nad rzeką i Mikołaj na desce surfingowej... O świąteczne ciekawostki Adriana Andrzejewska zapytała osoby, które spędziły święta m.in. w Australii, Mongolii, Irlandii i Afganistanie.

Zainteresowanych zapraszamy do wysłuchania świątecznej audycji z cyklu "Bliżej życia", 26 grudnia o godz. 16.30.

Jak Boże Narodzenie spędzają mieszkańcy innych stron świata? Sprawdzała Adriana Andrzejewska

Region

Samochody elektryczne dla toruńskich strażników miejskich

Samochody elektryczne dla toruńskich strażników miejskich

2022-04-19, 13:55
Życzenia dla Bydgoszczy i bydgoszczan. Rocznica nadania praw miejskich

Życzenia dla Bydgoszczy i bydgoszczan. Rocznica nadania praw miejskich

2022-04-19, 12:48

Інформаційний буклет українською мовою

2022-04-19, 11:55
Samochód uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

Samochód uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

2022-04-19, 11:23
Magazyn darów w Myślęcinku ponownie otwarty. Nowe godziny pracy

Magazyn darów w Myślęcinku ponownie otwarty. Nowe godziny pracy

2022-04-19, 08:55
Drony, roboty i magia matematyczna. 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Drony, roboty i magia matematyczna. 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

2022-04-19, 06:51
Kawiarnia w wieży na dwóch poziomach. I najpiękniejszy widok na Chełmno

Kawiarnia w wieży na dwóch poziomach. I najpiękniejszy widok na Chełmno

2022-04-18, 17:14
Podzielili się jedzeniem. Masz go za dużo po świętach Też możesz dołączyć

Podzielili się jedzeniem. Masz go za dużo po świętach? Też możesz dołączyć

2022-04-18, 14:15
Przemysław Przybylski: Idea pokoju rodzi się w sercu, tego życzę na święta

Przemysław Przybylski: Idea pokoju rodzi się w sercu, tego życzę na święta

2022-04-18, 11:16
Darczyńcy, szykujcie się To już 13. akcja, pt. Ciepło serca w słoiku

Darczyńcy, szykujcie się! To już 13. akcja, pt. „Ciepło serca w słoiku”

2022-04-18, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę