Trwa modernizacja kolektora ściekowego w Toruniu

2016-08-17, 16:56  Michał Zaręba
Fot. Michał Zaręba

Fot. Michał Zaręba

Likwidacja osiedlowej oczyszczalni ścieków w Czerniewicach i modernizacja głównego kolektora ściekowego - to zadania, które zostaną zrealizowane w Toruniu dzięki unijnemu wsparciu.

Umowę w tej sprawie przedstawiciele miasta podpisali we wtorek w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wartość projektu to 114 milionów złotych - wyjaśnia Władysław Majewski, prezes Toruńskich Wodociągów.

Prace, według umowy, powinny zakończyć się do 2022 roku. Jest to trzeci etap projektu pod nazwą „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji Toruń”. Łączna jego wartość od początku realizacji przekracza 600 mln zł. Dzięki temu tylko 2 proc. Torunia nie ma kanalizacji.

Trwa modernizacja kolektora ściekowego w Toruniu. (Popołudnie z nami)

Region

Uwaga Na chodnikach i jezdniach w regionie może być ślisko

Uwaga! Na chodnikach i jezdniach w regionie może być ślisko

2022-02-02, 18:15
Areszt dla sprawcy wypadku w Klęczkowie. Grozi mu do 12 lat więzienia [zdjęcia]

Areszt dla sprawcy wypadku w Klęczkowie. Grozi mu do 12 lat więzienia [zdjęcia]

2022-02-02, 17:30
Marian Rejewski patronem Dworca Głównego PKP w Bydgoszczy

Marian Rejewski patronem Dworca Głównego PKP w Bydgoszczy

2022-02-02, 16:35
Wojciech O. tymczasowo aresztowany. Podczas protestu groził politykom

Wojciech O. tymczasowo aresztowany. Podczas protestu groził politykom

2022-02-02, 15:20
Minister Adamczyk: trasa S10 między Piłą a Bydgoszczą powstanie do 2028 roku

Minister Adamczyk: trasa S10 między Piłą a Bydgoszczą powstanie do 2028 roku

2022-02-02, 14:30
Wreszcie pojadą autobusem po gminie Lisewo. W dodatku za darmo

Wreszcie pojadą autobusem po gminie Lisewo. W dodatku za darmo!

2022-02-02, 12:02
Kolejne bydgoskie gruntówki do utwardzenia. W których dzielnicach

Kolejne bydgoskie gruntówki do utwardzenia. W których dzielnicach?

2022-02-02, 10:15
Bezpłatne maseczki ochronne dla bydgoszczan. Tu można je odebrać [wideo]

Bezpłatne maseczki ochronne dla bydgoszczan. Tu można je odebrać [wideo]

2022-02-02, 06:52
Poseł Kwiatkowski w Toruniu: Rząd nie przygotował służby zdrowia do piątej fali

Poseł Kwiatkowski w Toruniu: Rząd nie przygotował służby zdrowia do piątej fali

2022-02-01, 21:00
2,5 tys. zł dla pijanego rowerzysty Takiego mandatu się nie spodziewał

2,5 tys. zł dla pijanego rowerzysty! Takiego mandatu się nie spodziewał

2022-02-01, 20:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę