Kłopotliwy brak faktur za prąd

2016-05-10, 12:58  Alicja Cichocka-Bielicka

Od 9 miesięcy torunianin nie otrzymywał faktur za prąd. Pomogła dopiero nasza interwencja. Rachunki powinny być nadesłane w ciągu najbliższych dni deklaruje przedstawiciel Energi.

Łączne opłaty wynoszą już kilka tysięcy złotych, których nie może uregulować. Interwencje na infolinii i w biurze Energi dotąd nie pomogły.

- Rachunek firmowy za prąd wynosi około 800 zł miesięcznie i 200 - 250 zł domowy. Opóźnienia w otrzymywaniu faktur powodują utrudnienia w prowadzeniu firmy, np. nie możemy na bieżąco odliczać VAT-u, jest to problem - mówi klient Energi.

Energa od ubiegłego roku ma problemy z terminowym przesyłaniem faktur za prąd. Rekordziści czekali na rachunki od lipca. W grudniu firma przyznała się do trudności z wdrażaniem nowego systemu obsługi klienta i zapewniła, że w styczniu faktury zostaną przesłane.

- Jest jeszcze niewielka grupa klientów, która czeka na rachunki - przyznaje Jakub Dusza, z biura prasowego Energi.

- Opisany przypadek jest jednym z nielicznych, kiedy klienci nie otrzymywali faktur dłużej niż przez jeden okres rozliczeniowy. Część naszych klientów nie dostawała faktur z powodu wdrożenia nowego systemu, natomiast do klientów wysyłamy już faktury i otrzymają je w najbliższych tygodniach. Wielu klientów już je otrzymało i mają 180 dni na ich zapłacenie - powiedział Jakub Dusza.

Po naszej interwencji przedstawiciel Energi zapewnił, że w ciągu kilku dniu toruński klient otrzyma wszystkie zaległe faktury.

Kłopotliwy brak faktur za prąd (Popołudnie z nami)

Toruń

Region

Bydgoszcz. Harcerze z Fordonu oraz ich rodziny pomagają, ale także liczą na pomoc

Bydgoszcz. Harcerze z Fordonu oraz ich rodziny pomagają, ale także liczą na pomoc!

2025-12-17, 07:50
To już dziś W Bydgoszczy zbiórka krwi, w Toruniu i Włocławku - Środa z Profilaktyką

To już dziś! W Bydgoszczy zbiórka krwi, w Toruniu i Włocławku - Środa z Profilaktyką

2025-12-17, 06:50
Toruń przygotowuje się do sylwestra z Polsatem. Prezydent: Najważniejsze, żeby było bezpiecznie

Toruń przygotowuje się do sylwestra z Polsatem. Prezydent: Najważniejsze, żeby było bezpiecznie

2025-12-16, 21:07
Firmy Qemetica i PreZero łączą siły. W ramach Fundacji dla Kujaw wspólnie będą wspierać Inowrocław

Firmy Qemetica i PreZero łączą siły. W ramach Fundacji dla Kujaw wspólnie będą wspierać Inowrocław

2025-12-16, 19:59
Ponad 140 mln zł trafi na inwestycje w Kujawsko-Pomorskiem dzięki unijnemu wsparciu

Ponad 140 mln zł trafi na inwestycje w Kujawsko-Pomorskiem dzięki unijnemu wsparciu

2025-12-16, 19:01
Radni Bydgoskiej Prawicy złożyli poprawki do przyszłorocznego budżetu miasta

Radni Bydgoskiej Prawicy złożyli poprawki do przyszłorocznego budżetu miasta

2025-12-16, 17:55
Antoni K., syn byłego prezesa Telewizji Polskiej, odpowie przed sądem za gwałt na małoletniej

Antoni K., syn byłego prezesa Telewizji Polskiej, odpowie przed sądem za gwałt na małoletniej

2025-12-16, 17:00
W ciągu roku miał wprowadzić do obrotu około 38 kilogramów narkotyków [wideo, zdjęcia]

W ciągu roku miał wprowadzić do obrotu około 38 kilogramów narkotyków [wideo, zdjęcia]

2025-12-16, 15:52
Małgorzata Wnuczek z Inowrocławia nie żyje. To jej szczątki znaleziono w Leicester

Małgorzata Wnuczek z Inowrocławia nie żyje. To jej szczątki znaleziono w Leicester

2025-12-16, 14:49
Potrzebne było miejsce dla wiaduktu nad źródliskami na S10. Wojewoda: Drzewa skrócono [zdjęcia]

Potrzebne było miejsce dla wiaduktu nad źródliskami na S10. Wojewoda: Drzewa „skrócono” [zdjęcia]

2025-12-16, 12:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę