Stacje dializ w Toruniu połączone w jednym obiekcie

2014-08-11, 12:09  Maciej Wilkowski

W miniony weekend stacje dializ z ulic Św. Józefa i Konstytucji 3 Maja w Toruniu zostały połączone i przeniesione do nowoczesnego obiektu na terenie Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych.

Pierwsi pacjenci pojawili się tu już w poniedziałek. Obydwiema stacjami kieruje firma Fresenius Nephrocare Polska i to ona zainwestowała w nowoczesny obiekt medyczny.

Na potrzeby stacji dializ zostały gruntownie przebudowane niewykorzystane pomieszczenia szpitalne. Inwestycja trwała od marca bieżącego roku.

Nowe Centrum Dializ mieści się na parterze i na pierwszym piętrze budynku szpitalnego, zajmuje powierzchnię 540 m2. Na parterze znajdują się dwie sale dializacyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Łącznie jest tu 16 stanowisk dializacyjnych, pozwalających na leczenie 96 pacjentów za pomocą hemodializy. Sale dializ są klimatyzowane w wyposażone w podwieszane telewizory dla pacjentów, które umilają czas podczas kilkugodzinnego zabiegu.

Na pierwszym piętrze nowego Centrum Dializ Fresenius znajdują się: stacja dializ otrzewnowych i gabinety lekarskie. W nowej stacji dializ są także szatnie dla pacjentów i personelu, łazienki, sanitariaty, zaplecze socjalne, pomieszczenia magazynowe i techniczne.

Obiekt przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Organizacja udzielania świadczeń dla pacjentów z Torunia i okolic pozostaje bez zmian. Stacja dializ, tak jak w poprzednich lokalizacjach, będzie organizować dla pacjentów transport na zabieg i powrotny, do domu.

Nie zmieni się także technika leczenia. Centrum Dializ Fresenius w Toruniu działa wyłącznie na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Leczenie odbywa się w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Region

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

Domagają się upragnionego wiaduktu drogowego. Mieszkańcy Laskowic narzekają na korki

2024-11-02, 09:14
Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

Policjanci apelują: Uważajmy na drogach. Najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do celu

2024-11-02, 07:53
Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych Ewangelicy obchodzą dwa święta

Jak inne kościoły podchodzą do dnia Wszystkich Świętych? Ewangelicy obchodzą dwa święta

2024-11-01, 21:27
Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

Chryzantemy znów wypełniają polskie cmentarze. Politechnika Bydgoska pracuje nad nowymi odmianami

2024-11-01, 20:17
Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

Kwesta wróciła na cmentarz we Włocławku. Zbierano środki na renowację grobu miejskiego kronikarza

2024-11-01, 18:03
Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

Rośnie liczba cmentarzy w naszym regionie. Nowe nekropolie powstały w powiecie bydgoskim [zdjęcia]

2024-11-01, 16:50
Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

„Są w dobrym stanie, po co je wyrzucać”. Coraz więcej osób dzieli się zniczami

2024-11-01, 15:44
Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

Znani bydgoszczanie biorą udział w kweście. Z puszkami stoją m.in. prezydent miasta i minister

2024-11-01, 13:12
Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

Pamięć o nich pozostanie. Wspominamy osoby z regionu, które odeszły w ostatnim roku

2024-11-01, 11:52
22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

22. kwesta na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. Zbiórka na renowację pomnika wiceprezydenta miasta [zdjęcia]

2024-11-01, 10:47
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę