Dewastacja nagrobków na toruńskim cmentarzu. Zatrzymany 20-latek usłyszał 46 zarzutów! [AKTUALIZACJA]
Ktoś zdewastował nagrobki na cmentarzu parafialnym przy ul. Wybickiego w Toruniu. Płyty są połamane i przewrócone, a znicze porozrzucane. Policja zatrzymała 20-latka, mieszkańca Torunia, któremu funkcjonariusze postawili łącznie aż 46 zarzutów uszkodzenia mienia i znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.
- To wandalizm - usłyszał nasz reporter, który rozmawiał z odwiedzającymi groby swoich bliskich na wspomnianym cmentarzu. - Ktoś zniszczył grób mojej cioci i brata, jest przewrócona tablica i słupki. Ręce opadają, to miejsce, które wszyscy powinni szanować - dodają.
Policja zatrzymała 20-latka i przedstawiła młodemu mieszkańcowi Torunia łącznie 46 zarzutów uszkodzenia mienia i znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. W chwili zatrzymania był pijany. Przyznał się do winy.
Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 czerwca.