„Dzięki ich pracy mamy pieniądze m.in. na służbę zdrowia”. Święto KAS w Bydgoszczy

2025-09-22, 21:41  Monika Siwak/Redakcja
Obchody święta Krajowej Administracji Skarbowej zorganizowano w bydgoskim kinoteatrze przy ulicy Dwernickiego/fot.: Monika Siwak

Obchody święta Krajowej Administracji Skarbowej zorganizowano w bydgoskim kinoteatrze przy ulicy Dwernickiego/fot.: Monika Siwak

Coraz większe ułatwienia elektroniczne, m.in. faktury importowane do systemu, dalsza walka z niepłaceniem podatków – o tym mówili szefowie Krajowej Administracji Skarbowej podczas ich święta w kinoteatrze przy ulicy Dwernickiego w Bydgoszczy.

– Najważniejsze jest bezpieczeństwo – tak o celach na przyszłość mówił Marcin Łoboda, szef Krajowej Administracji Skarbowej i wiceminister finansów.

– Jeżeli chodzi o rozwój, to przede wszystkim poprawa usług elektronicznych, to najważniejsza rzecz. Jednak nie zapominając o tych osobach, które są wykluczone cyfrowo, o nich też będziemy dbali. Będziemy namawiać każdego podatnika do tego, żeby przejść na drogę elektroniczną i to jest nasz priorytet – podkreślił Łoboda.

– Zacieśnienie całej współpracy wszystkich pracowników i funkcjonariuszy w zakresie walki z sankcjami i ochroną finansów publicznych, jeżeli chodzi o przestępczość zorganizowaną – to nasze największe sukcesy. Również elektronizacja, oddzieliliśmy tę represyjną, najmocniejszą część, jeżeli chodzi o przestępstwo od tych osób, które zwykle chcą płacić podatki. Podatnik ma prawo się pomylić. Natomiast, jeżeli się pomyli, to my nie powinniśmy karać, tylko ich uczyć, aby w przyszłości nie popełniali błędów – dodał.

– Dzięki tej pracy i współpracy z podatnikami mamy pieniądze, chociażby na służbę zdrowia, wynagrodzenie nauczycieli, na edukację i wiele obszarów naszego życia społecznego – wymieniał Michał Sztybel, wojewoda kujawsko-pomorski.

W Kujawsko-Pomorskiem pracuje prawie trzy tysiące pracowników administracji skarbowej i funkcjonariuszy. W regionie działają 24 urzędy skarbowe, jeden celno-skarbowy oraz Izba Administracji Skarbowej.

Relacja Moniki Siwak

Region

Rozpoczął się pierwszy eksperyment badawczy z udziałem polskiego astronauty

Rozpoczął się pierwszy eksperyment badawczy z udziałem polskiego astronauty

2025-04-15, 12:31
Most Bernardyński do użytku maksymalnie przez 15 lat. Są wyniki ekspertyzy

Most Bernardyński do użytku maksymalnie przez 15 lat. Są wyniki ekspertyzy

2025-04-15, 12:09
Wypadek na krajowej dziesiątce w Kruszynie. Trzy osoby trafiły do szpitala

Wypadek na krajowej „dziesiątce” w Kruszynie. Trzy osoby trafiły do szpitala

2025-04-15, 10:55
Na osiedlu Jar w Toruniu powstanie nowy żłobek. Będzie największy w mieście

Na osiedlu Jar w Toruniu powstanie nowy żłobek. Będzie największy w mieście

2025-04-15, 10:36
Krzysztof Kukucki: Budowa małych reaktorów we Włocławku coraz bardziej realna [Rozmowa Dnia]

Krzysztof Kukucki: Budowa małych reaktorów we Włocławku coraz bardziej realna [Rozmowa Dnia]

2025-04-15, 09:01
Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Bysławiu. Lądował śmigłowiec LPR

Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Bysławiu. Lądował śmigłowiec LPR

2025-04-15, 08:25
Starszy mężczyzna zginął w pożarze w Inowrocławiu. Siedem osób ewakuowano

Starszy mężczyzna zginął w pożarze w Inowrocławiu. Siedem osób ewakuowano

2025-04-15, 08:13
Kujawsko-Pomorski Sejmik jednym głosem o wsparciu Centrum Onkologii. Apel do rządu

Kujawsko-Pomorski Sejmik jednym głosem o wsparciu Centrum Onkologii. Apel do rządu

2025-04-15, 07:00
Caritas Diecezji Bydgoskiej ugościła swoich podopiecznych. Były wielkanocne dania i prezenty [zdjęcia]

Caritas Diecezji Bydgoskiej ugościła swoich podopiecznych. Były wielkanocne dania i prezenty [zdjęcia]

2025-04-14, 21:03
Nietypowa lekcja w bydgoskim Elektroniku. W roli nauczycieli - uczniowie, w ławkach - seniorzy

Nietypowa lekcja w bydgoskim Elektroniku. W roli nauczycieli - uczniowie, w ławkach - seniorzy

2025-04-14, 20:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę