W Warlubiu budują nowy internat. „Chcemy, by korzystało z niego więcej uczniów”

2024-12-19, 17:15  Marcin Doliński/Redakcja
Wizualizacja nowego internatu/fot. materiały starostwa świeckiego

Wizualizacja nowego internatu/fot. materiały starostwa świeckiego

Nowe pokoje, łazienki, stołówka i świetlica -  w Warlubiu koło Świecia budowany jest internat dla dzieci i młodzieży.

Nowy internat powstaje w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym. Inwestycja będzie kosztować ponad 10 mln złotych. - Budowa obiektu była koniecznością, bo chcemy stworzyć dzieciom najlepsze z możliwych warunki do nauki i zamieszkania - mówi Paweł Knapik, starosta świecki. - Zaplecze, które do tej pory nam służyło, już powoli nie spełnia standardów, których oczekiwalibyśmy od placówek tego typu. Liczymy, że nowy internat nie tylko da nam możliwość zapewnienia komfortowych warunków dla tych, którzy dojeżdżają i korzystają z niego w tygodniu, kiedy odbywają się zajęcia. Mamy nadzieję, że również pozwoli nam poszerzyć ofertę – tak, by mogło z niego korzystać więcej uczniów.

Na parterze nowego internatu mają się znaleźć pomieszczenia wspólne -stołówka, świetlica, gabinet lekarski. Na dwóch kolejnych piętrach - dwuosobowe pokoje ze wspólną łazienką i przedsionkiem łącznie dla 46 osób. - Oczywiście na każdym piętrze będzie również pomieszczenie dla opiekuna, izolatka dla chorego. Wszystko w takim standardzie, w którym będzie się nie tylko przyjemnie mieszkać, ale również i z chęcią uczyć – dodaje starosta.

Nowy internat ma być gotowy na koniec czerwca 2025 roku.

Rozmowa z Pawłem Knapikiem, starostą świeckim

Region

Wyciek nieznanej substancji na terenie jednej z inowrocławskich firm

Wyciek nieznanej substancji na terenie jednej z inowrocławskich firm

2025-07-30, 15:55
4-latka biegała boso po ulicy w Bydgoszczy. Ojciec przyznał, że wypił jedno piwo

4-latka biegała boso po ulicy w Bydgoszczy. Ojciec przyznał, że wypił jedno piwo

2025-07-30, 14:50
37-latek pędził przez Skoki Duże aż 120 kmh Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

37-latek pędził przez Skoki Duże aż 120 km/h! Motocyklista stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

2025-07-30, 14:15
77-latka mogła stracić prawie 40 tysięcy złotych. Taksówkarz zachował czujność, nie dopuścił do oszustwa

77-latka mogła stracić prawie 40 tysięcy złotych. Taksówkarz zachował czujność, nie dopuścił do oszustwa

2025-07-30, 13:16
40-latek z Torunia został porażony prądem podczas wyciągania kabli z Fortu. Pomogli mu strażnicy miejscy

40-latek z Torunia został porażony prądem podczas wyciągania kabli z Fortu. Pomogli mu strażnicy miejscy

2025-07-30, 12:28
Wraki aut zalegają w Grudziądzu Lewica ma pomysł na zwiększenie liczby miejsc parkingowych

Wraki aut zalegają w Grudziądzu? Lewica ma pomysł na zwiększenie liczby miejsc parkingowych

2025-07-30, 11:37
Za włowerami pierwszy miesiąc funkcjonowania. Urząd Miasta we Włocławku opublikował statystyki

Za „włowerami” pierwszy miesiąc funkcjonowania. Urząd Miasta we Włocławku opublikował statystyki

2025-07-30, 09:54
W tym skansenie każdy ma fach w ręku Wioska Ginących Zawodów to lekcja historii i przyjaźnie [zdjęcia]

W tym skansenie każdy ma fach w ręku! Wioska Ginących Zawodów to lekcja historii i przyjaźnie! [zdjęcia]

2025-07-30, 09:02
NIE nowotworom u dzieci. Zapisy na bezpłatne badania USG w Sicienku

„NIE nowotworom u dzieci”. Zapisy na bezpłatne badania USG w Sicienku

2025-07-30, 08:24
Wypadek motoparalotniarza w Sędzinie. 64-letni mężczyzna zmarł w szpitalu

Wypadek motoparalotniarza w Sędzinie. 64-letni mężczyzna zmarł w szpitalu

2025-07-30, 06:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę