„Zabierze światło, chodnik, dojazd i ciszę". Na bydgoskich Kapuściskach nie chcą tego bloku [wideo, zdjęcia]

2024-12-10, 18:50  Tatiana Adonis/Redakcja
Mieszkańcy Kapuścisk nie zgadzają się na budowę bloku przy ul. Sandomierskiej 32a/fot. Tatiana Adonis

Mieszkańcy Kapuścisk nie zgadzają się na budowę bloku przy ul. Sandomierskiej 32a/fot. Tatiana Adonis

„To patodeweloperka" - mówią mieszkańcy bydgoskich Kapuścisk o 5-piętrowym budynku, który ma powstać w sąsiedztwie ich bloku. Protestują przeciwko nowej inwestycji i apelują o zaprzestanie budowy. Jak mówią, planowany budynek spowoduje pogorszenie ich jakości życia. Deweloper ma zupełnie inne zdanie.

Nowa inwestycja jest planowana przy ul. Sandomierskiej 32a. To dawny teren należący do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz deweloper ma plan, aby w miejscu stojącego tam obecnie parterowego budynku technicznego stanął 5-piętrowy blok z garażem podziemnym. Mieszkańcy mówią: „nie". Ich argumentów wysłuchała nasza reporterka Tatiana Adonis:
- Chciałabym wyrazić stanowczy protest przeciwko budowie bloku w tej okolicy...
- Pogorszy się oświetlenie... - Jeśli ten blok już powstanie, zwiększy się problem z poruszaniem się po chodniku, na którym samochody stoją mimo zakazów parkowania...
- Boimy się, że dojdzie do zniszczenia sąsiedniego budynku. Po prostu chciałabym powiedzieć: stop patodeweloperce...

Mieszkańców wsparła radna Grażyna Szabelska, która zwraca uwagę na to, że nie wiadomo, jak budowa nowego domu wpłynie na stojące obok bloki. - Ten budynek wewnątrz ma już spękane ściany. Są mieszkańcy, którzy to potwierdzają - wskazuje radna.

Niespodziewanie na konferencji pojawił się przedstawiciel dewelopera, Szymon Muszyński: - To nie jest patodeweloperka, bo mówimy o zabudowie z 25 mieszkaniami, z wbudowanymi garażami, z windami. Podkreślam: nie ze 120 mieszkaniami, tylko z 25 mieszkaniami. Właśnie to nie jest patodeweloperką - przekonuje Muszyński.

Obecnie inwestycja jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Marta Stachowiak, rzeczniczka bydgoskiego ratusza informuje, że teren przy ul. Sandomierskiej 32 nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Więcej w relacji Tatiany Adonis.

Relacja Tatiany Adonis

Bydgoszcz
Mieszkańcy Kapuścisk nie zgadzają się na budowę bloku przy ul. Sandomierskiej 32a/wideo: Tatiana Adonis

Region

Rezerwaty przyrody stoją na przeszkodzie kolejki gondolowej Trwają rozmowy w Toruniu

Rezerwaty przyrody stoją na przeszkodzie kolejki gondolowej? Trwają rozmowy w Toruniu

2024-04-10, 07:44
Koalicja KO-Lewica we Włocławku. Współpracowników poszukuje Krzysztof Kukucki

Koalicja KO-Lewica we Włocławku. Współpracowników poszukuje Krzysztof Kukucki

2024-04-09, 21:24
Działacze KO w Inowrocławiu szukają koalicjanta: Są siły, z którymi chętnie rozmawiamy

Działacze KO w Inowrocławiu szukają koalicjanta: Są siły, z którymi chętnie rozmawiamy

2024-04-09, 20:31
Skusił się na złoto z witryny, teraz może wylądować za kratkami. Zatrzymano 21-latka

Skusił się na złoto z witryny, teraz może wylądować za kratkami. Zatrzymano 21-latka

2024-04-09, 19:42
Miliony złotych do dyspozycji torunian. Miasto przedstawiło pulę środków na budżet obywatelski

Miliony złotych do dyspozycji torunian. Miasto przedstawiło pulę środków na budżet obywatelski

2024-04-09, 18:57
Chcemy realizować swój program. Bydgoska Prawica podsumowała kampanię

„Chcemy realizować swój program”. Bydgoska Prawica podsumowała kampanię

2024-04-09, 18:05
Nie tylko za granicą, ale też w regionie. Podpisana nowa umowa na pociągi Pesy

Nie tylko za granicą, ale też w regionie. Podpisana nowa umowa na pociągi Pesy

2024-04-09, 17:14
Koalicja Obywatelska wygrywa w toruńskiej Radzie Miasta. Radni dziękują mieszkańcom

Koalicja Obywatelska wygrywa w toruńskiej Radzie Miasta. Radni dziękują mieszkańcom

2024-04-09, 15:36
Zderzenie ciężarówki i dwóch samochodów osobowych. Wysoki mandat dla 21-letniego kierowcy

Zderzenie ciężarówki i dwóch samochodów osobowych. Wysoki mandat dla 21-letniego kierowcy

2024-04-09, 13:48
Bydgoski oddział zamiejscowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie delegaturą

Bydgoski oddział zamiejscowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie delegaturą

2024-04-09, 13:05
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę