„Zabierze światło, chodnik, dojazd i ciszę". Na bydgoskich Kapuściskach nie chcą tego bloku [wideo, zdjęcia]

2024-12-10, 18:50  Tatiana Adonis/Redakcja
Mieszkańcy Kapuścisk nie zgadzają się na budowę bloku przy ul. Sandomierskiej 32a/fot. Tatiana Adonis

Mieszkańcy Kapuścisk nie zgadzają się na budowę bloku przy ul. Sandomierskiej 32a/fot. Tatiana Adonis

„To patodeweloperka" - mówią mieszkańcy bydgoskich Kapuścisk o 5-piętrowym budynku, który ma powstać w sąsiedztwie ich bloku. Protestują przeciwko nowej inwestycji i apelują o zaprzestanie budowy. Jak mówią, planowany budynek spowoduje pogorszenie ich jakości życia. Deweloper ma zupełnie inne zdanie.

Nowa inwestycja jest planowana przy ul. Sandomierskiej 32a. To dawny teren należący do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz deweloper ma plan, aby w miejscu stojącego tam obecnie parterowego budynku technicznego stanął 5-piętrowy blok z garażem podziemnym. Mieszkańcy mówią: „nie". Ich argumentów wysłuchała nasza reporterka Tatiana Adonis:
- Chciałabym wyrazić stanowczy protest przeciwko budowie bloku w tej okolicy...
- Pogorszy się oświetlenie... - Jeśli ten blok już powstanie, zwiększy się problem z poruszaniem się po chodniku, na którym samochody stoją mimo zakazów parkowania...
- Boimy się, że dojdzie do zniszczenia sąsiedniego budynku. Po prostu chciałabym powiedzieć: stop patodeweloperce...

Mieszkańców wsparła radna Grażyna Szabelska, która zwraca uwagę na to, że nie wiadomo, jak budowa nowego domu wpłynie na stojące obok bloki. - Ten budynek wewnątrz ma już spękane ściany. Są mieszkańcy, którzy to potwierdzają - wskazuje radna.

Niespodziewanie na konferencji pojawił się przedstawiciel dewelopera, Szymon Muszyński: - To nie jest patodeweloperka, bo mówimy o zabudowie z 25 mieszkaniami, z wbudowanymi garażami, z windami. Podkreślam: nie ze 120 mieszkaniami, tylko z 25 mieszkaniami. Właśnie to nie jest patodeweloperką - przekonuje Muszyński.

Obecnie inwestycja jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Marta Stachowiak, rzeczniczka bydgoskiego ratusza informuje, że teren przy ul. Sandomierskiej 32 nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Więcej w relacji Tatiany Adonis.

Relacja Tatiany Adonis

Bydgoszcz
Mieszkańcy Kapuścisk nie zgadzają się na budowę bloku przy ul. Sandomierskiej 32a/wideo: Tatiana Adonis

Region

Zderzenie trzech aut na A1 w pobliżu Dragacza. Dwie osoby zostały ranne

Zderzenie trzech aut na A1 w pobliżu Dragacza. Dwie osoby zostały ranne

2024-05-01, 14:27
20 lat Polski w Unii Europejskiej w liczbach. Ile funduszy pozyskało województwo

20 lat Polski w Unii Europejskiej w liczbach. Ile funduszy pozyskało województwo?

2024-05-01, 13:51
Takiej kolekcji z XVIXVII w. nie ma w całej Europie Znaleziska na placu budowy ECF Camerimage [zdjęcia]

Takiej kolekcji z XVI–XVII w. nie ma w całej Europie! Znaleziska na placu budowy ECF Camerimage [zdjęcia]

2024-05-01, 13:08
Nie wożę mieszkania w windzie. Mieszkańcy MSM oburzeni sposobem naliczania opłaty

„Nie wożę mieszkania w windzie”. Mieszkańcy MSM oburzeni sposobem naliczania opłaty

2024-05-01, 11:47
Zwolnienia lekarskie pod lupą ZUS-u. Nie brakowało przypadków uzdrowienia

Zwolnienia lekarskie pod lupą ZUS-u. Nie brakowało przypadków „uzdrowienia”

2024-05-01, 10:08
Strażacy z Torunia mają nowego komendanta. Nawet nie marzyłem o tej funkcji

Strażacy z Torunia mają nowego komendanta. „Nawet nie marzyłem o tej funkcji”

2024-04-30, 20:35
Policyjne kamery na ziemi i w powietrzu. Mundurowi szykują się do patroli podczas majówki

Policyjne kamery na ziemi i w powietrzu. Mundurowi szykują się do patroli podczas majówki

2024-04-30, 19:42
Lewica zarejestrowała listę kandydatów do Europarlamentu w regionie. To jest silna drużyna

Lewica zarejestrowała listę kandydatów do Europarlamentu w regionie. „To jest silna drużyna”

2024-04-30, 18:05
Zginęli podczas pracy w bydgoskim Zachemie. Byli pracownicy uczcili ofiary wybuchów [zdjęcia]

Zginęli podczas pracy w bydgoskim Zachemie. Byli pracownicy uczcili ofiary wybuchów [zdjęcia]

2024-04-30, 17:18
Ukrył narkotyki w opakowaniach po suplementach diety. Policjanci z Więcborka złapali 39-latka

Ukrył narkotyki w opakowaniach po suplementach diety. Policjanci z Więcborka złapali 39-latka

2024-04-30, 16:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę