Mieli wykonać zadania na toruńskiej Starówce. Uczniowie „grali dla planety”

2024-11-22, 06:45  Michał Zaręba/Redakcja
Uczniowie biorący udział w grze miejskiej/fot. Michał Zaręba

Uczniowie biorący udział w grze miejskiej/fot. Michał Zaręba

140 uczniów z Torunia i okolic wzięło udział w ekologicznej grze miejskiej „GrajMY dla planety”. Wykonując zadania, uczestnicy mieli dowiedzieć się, przed jakimi wyzwaniami stoi świat i zastanowić się, jaki wpływ na sytuację mają oni sami.

– Jest edukacja ekologiczna, gra dotycząca zrównoważonego wykorzystania planety, tak żeby coś zostało dla przyszłych pokoleń – mówi uczennica Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu. – Podoba nam się tematyka i forma – nie polega na współzawodnictwie, a bardziej na współdziałaniu, bo dla planety też musimy „grać do jednej bramki”, żeby osiągnąć coś większego.

Jakie zadania musieli wykonać? Między innymi zapytać mieszkańców o ich wykształcenie,
dowiedzieć się, co można kupić za dwa dolary – bo, jak podają organizatorzy gry, za tyle dziennie muszą utrzymać się mieszkańcy najbiedniejszych części świata.

– Mieliśmy jedzeniowe resztki i musieliśmy napisać przepis na jakieś danie – żeby nie marnować jedzenia – tłumaczy z kolei uczennica Szkoły Podstawowej nr 35 w Toruniu.

– Żebyśmy doceniali każdą naszą chwilę, bo nasze życie może być, może nie, to że mamy dach nad głową, że mamy co zjeść, czego się napić – to jest naprawdę bardzo ważne – podkreśla inny uczeń

Gra jest częścią projektu towarzyszącego obchodom międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej. Projekt jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Wydarzeniu patronuje PR PiK.

Relacja Michała Zaręby

Toruń

Region

Wielki święto bibliotekarzy. Nagrodzono najlepszych z regionu

Wielki święto bibliotekarzy. Nagrodzono najlepszych z regionu

2025-05-07, 20:30
Tragedia w Aleksandrowie pod lupą Komisji Badania Wypadków Kolejowych

Tragedia w Aleksandrowie pod lupą Komisji Badania Wypadków Kolejowych

2025-05-07, 18:25
10-latek uratowany ze stawu przez policję w Radziejowie. Miał hipotermię

10-latek uratowany ze stawu przez policję w Radziejowie. Miał hipotermię

2025-05-07, 17:08
Cała stomatologia w jednym miejscu plus nocna opieka. Zielone światło dla inwestycji CM UMK

Cała stomatologia w jednym miejscu plus nocna opieka. Zielone światło dla inwestycji CM UMK

2025-05-07, 14:30
Sprawa mężczyzny postrzelonego na bydgoskim Szwederowie. Podejrzany usłyszał zarzut

Sprawa mężczyzny postrzelonego na bydgoskim Szwederowie. Podejrzany usłyszał zarzut

2025-05-07, 13:24
Przewoził aż 260 litrów spirytusu bez akcyzy. Kontrola KAS na autostradzie A1

Przewoził aż 260 litrów spirytusu bez akcyzy. Kontrola KAS na autostradzie A1

2025-05-07, 11:55
Dzieci gotowe do wycieczki, a kierowca pod wpływem alkoholu - ustaliła policja w Mogilnie

Dzieci gotowe do wycieczki, a kierowca pod wpływem alkoholu - ustaliła policja w Mogilnie

2025-05-07, 11:30
Kolejny wypadek na hulajnodze elektrycznej w regionie. Ranny 14-latek z Mogilna

Kolejny wypadek na hulajnodze elektrycznej w regionie. Ranny 14-latek z Mogilna

2025-05-07, 10:02
Zmiany w sieci szkół w Toruniu. Ruszył cykl spotkań dla rodziców, pracowników i uczniów

Zmiany w sieci szkół w Toruniu. Ruszył cykl spotkań dla rodziców, pracowników i uczniów

2025-05-07, 10:01
Stłuczka przy ul. Kamiennej. Zderzyły się trzy samochody. Wszystko przez... słońce [zdjęcia]

Stłuczka przy ul. Kamiennej. Zderzyły się trzy samochody. Wszystko przez... słońce? [zdjęcia]

2025-05-07, 09:50
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę