Sylwester z Polsatem w Toruniu. Na scenie m.in. Doda, Maryla Rodowicz, Zakopower i Boys

2024-11-19, 19:26  Redakcja
Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat. 19 listopada organizatorzy i miasto podpisali w tej sprawie list intencyjny. Scena „Sylwestrowej Mocy Przebojów” będzie umiejscowiona w zachodniej pierzei Rynku Staromiejskiego.

Na Rynku Staromiejskim wystąpią m.in. Doda, Kayah, Maryla Rodowicz, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Zakopower i formacja Boys.

Miejsc noclegowych ubywa
- Sylwester w Toruniu to gwarancja wyjątkowej atmosfery. Średniowieczna architektura miasta, połączona z nowoczesną produkcją telewizyjną, stworzy niezapomniane wrażenia. To nie tylko koncert, ale doskonała okazja do poznania naszego miasta, odkrycia Zespołu Staromiejskiego i innych atrakcji. Miłego spędzenia czasu, dlatego zachęcam do wcześniejszego przyjazdu do Torunia lub przedłużenia pobytu, chociaż z tego, co obserwujemy to liczba wolnych miejsc w hotelach czy apartamentach szybko spada – mówi Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia.

Prezydent Gulewski powołał zespół ds. współpracy oraz wsparcia organizacji „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2024”. Przewodniczącym został Rafał Pietrucień, a zastępcą Adam Szponka. Tworzą go dyrektorzy wydziałów UMT odpowiedzialni za kwestie bezpieczeństwa i porządku w mieście, organizacji ruchu, organizacji transportu publicznego, czystości miasta, a także promocji i komunikacji. Powołanie zespołu jest stałą praktyką w przypadku realizacji dużych wydarzeń masowych. Zespół zajmie się m.in. opracowaniem organizacji ruchu, miejsc parkingowych, a także komunikacji miejskiej. Najważniejszą kwestią będą względy bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców.

Miasto przekaże 980 tysięcy
Telewizja Polsat wyraziła zainteresowanie współpracą pod koniec października bieżącego roku. Od tego czasu trwały analizy przedstawionej oferty w Urzędzie Miasta Torunia oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 19 listopada br. podpisano list intencyjny o współorganizacji wydarzenia pomiędzy Urzędem Miasta Torunia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Ze środków GMT zostanie przekazana kwota 980 000 złotych. Podobną kwotę przekaże samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Umowa będzie podpisana na jeden rok.

- To wydarzenie będzie nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale także szansą na promocję naszego miasta na całą Polskę – wyjaśnia Paweł Gulewski. – Jestem przekonany, że miliony widzów telewizyjnych z zachwytem będą podziwiały piękno naszego miasta. Przedsięwzięcie przyczyni się również do umocnienia pozycji Torunia jako atrakcyjnego miejsca do odwiedzin i życia – dodaje.

W ubiegłym roku przed telewizorami (na wszystkich antenach Polsatu) sylwestra obejrzało 7 300 000 widzów, a ekwiwalent reklamowy wyniósł 16 milionów złotych. Tegoroczny koncert ze względu na zmianę lokalizacji będzie szczególnie mocno promowany na antenach, w mediach społecznościowych Polsatu oraz przez partnerów medialnych wydarzenia, którymi są radio ZET i serwis INTERIA. W​
tym roku kampania promocyjna ze strony Polsatu będzie zrealizowana na kwotę ok. 1,3 miliona złotych.
Miasto Toruń otrzyma także dodatkowe pakiety promocyjne: organiczne działania w mediach społecznościowych Polsatu, w okresie świąteczno-noworocznym w programie „Halo tu Polsat” będą realizowane działania informacyjne o wydarzeniu. Po sylwestrze powtórki koncertu będą publikowane na antenach oraz w mediach społecznościowych Telewizji Polsat.


Toruń

Region

Oddali hołd tym, którzy walczyli o polskość Grudziądza. 105. rocznica powrotu do Macierzy

Oddali hołd tym, którzy walczyli o polskość Grudziądza. 105. rocznica powrotu do Macierzy

2025-01-23, 13:42
Szymon i Michał byli w śpiączce, potrzebują rehabilitacji. To już siódmy koncert dla nich

Szymon i Michał byli w śpiączce, potrzebują rehabilitacji. To już siódmy koncert dla nich!

2025-01-23, 12:21
Most Bernardyński w Bydgoszczy naprawiony. Prace kosztowały blisko dwa miliony złotych

Most Bernardyński w Bydgoszczy naprawiony. Prace kosztowały blisko dwa miliony złotych

2025-01-23, 11:33
Sześć wiat zniszczonych tylko w tym miesiącu. Wandale grasują w Grudziądzu

Sześć wiat zniszczonych tylko w tym miesiącu. Wandale grasują w Grudziądzu

2025-01-23, 11:06
Arkadiusz Fajok: Honorowe obywatelstwo dla Jerzego Owsiaka wymaga szerszej dyskusji [Rozmowa Dnia]

Arkadiusz Fajok: Honorowe obywatelstwo dla Jerzego Owsiaka wymaga szerszej dyskusji [Rozmowa Dnia]

2025-01-23, 09:04
Nocny wypadek w Kłódce. Zderzyły się dwie ciężarówki, dwie osoby zostały ranne

Nocny wypadek w Kłódce. Zderzyły się dwie ciężarówki, dwie osoby zostały ranne

2025-01-23, 08:10
Ciężarówka i solarka zderzyły się na A1 w pobliżu Włocławka. Jedna osoba poszkodowana

Ciężarówka i solarka zderzyły się na A1 w pobliżu Włocławka. Jedna osoba poszkodowana

2025-01-23, 08:03
Młodzież z Szubina otrzyma zniżki na bilety. Bydgoscy radni przegłosowali nowe taryfy

Młodzież z Szubina otrzyma zniżki na bilety. Bydgoscy radni przegłosowali nowe taryfy

2025-01-23, 07:43
Bydgoszcz jest miastem kontrastów  niestety. Społecznik ze Śródmieścia alarmuje

„Bydgoszcz jest miastem kontrastów – niestety”. Społecznik ze Śródmieścia alarmuje

2025-01-23, 06:53
Upamiętnienie i niejasna przeszłość. Obchody 162. rocznicy powstania styczniowego we Włocławku

Upamiętnienie i… niejasna przeszłość. Obchody 162. rocznicy powstania styczniowego we Włocławku

2025-01-22, 21:33
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę