Sylwester z Polsatem w Toruniu. Na scenie m.in. Doda, Maryla Rodowicz, Zakopower i Boys

2024-11-19, 19:26  Redakcja
Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat. 19 listopada organizatorzy i miasto podpisali w tej sprawie list intencyjny. Scena „Sylwestrowej Mocy Przebojów” będzie umiejscowiona w zachodniej pierzei Rynku Staromiejskiego.

Na Rynku Staromiejskim wystąpią m.in. Doda, Kayah, Maryla Rodowicz, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Zakopower i formacja Boys.

Miejsc noclegowych ubywa
- Sylwester w Toruniu to gwarancja wyjątkowej atmosfery. Średniowieczna architektura miasta, połączona z nowoczesną produkcją telewizyjną, stworzy niezapomniane wrażenia. To nie tylko koncert, ale doskonała okazja do poznania naszego miasta, odkrycia Zespołu Staromiejskiego i innych atrakcji. Miłego spędzenia czasu, dlatego zachęcam do wcześniejszego przyjazdu do Torunia lub przedłużenia pobytu, chociaż z tego, co obserwujemy to liczba wolnych miejsc w hotelach czy apartamentach szybko spada – mówi Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia.

Prezydent Gulewski powołał zespół ds. współpracy oraz wsparcia organizacji „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2024”. Przewodniczącym został Rafał Pietrucień, a zastępcą Adam Szponka. Tworzą go dyrektorzy wydziałów UMT odpowiedzialni za kwestie bezpieczeństwa i porządku w mieście, organizacji ruchu, organizacji transportu publicznego, czystości miasta, a także promocji i komunikacji. Powołanie zespołu jest stałą praktyką w przypadku realizacji dużych wydarzeń masowych. Zespół zajmie się m.in. opracowaniem organizacji ruchu, miejsc parkingowych, a także komunikacji miejskiej. Najważniejszą kwestią będą względy bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców.

Miasto przekaże 980 tysięcy
Telewizja Polsat wyraziła zainteresowanie współpracą pod koniec października bieżącego roku. Od tego czasu trwały analizy przedstawionej oferty w Urzędzie Miasta Torunia oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 19 listopada br. podpisano list intencyjny o współorganizacji wydarzenia pomiędzy Urzędem Miasta Torunia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Ze środków GMT zostanie przekazana kwota 980 000 złotych. Podobną kwotę przekaże samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Umowa będzie podpisana na jeden rok.

- To wydarzenie będzie nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale także szansą na promocję naszego miasta na całą Polskę – wyjaśnia Paweł Gulewski. – Jestem przekonany, że miliony widzów telewizyjnych z zachwytem będą podziwiały piękno naszego miasta. Przedsięwzięcie przyczyni się również do umocnienia pozycji Torunia jako atrakcyjnego miejsca do odwiedzin i życia – dodaje.

W ubiegłym roku przed telewizorami (na wszystkich antenach Polsatu) sylwestra obejrzało 7 300 000 widzów, a ekwiwalent reklamowy wyniósł 16 milionów złotych. Tegoroczny koncert ze względu na zmianę lokalizacji będzie szczególnie mocno promowany na antenach, w mediach społecznościowych Polsatu oraz przez partnerów medialnych wydarzenia, którymi są radio ZET i serwis INTERIA. W​
tym roku kampania promocyjna ze strony Polsatu będzie zrealizowana na kwotę ok. 1,3 miliona złotych.
Miasto Toruń otrzyma także dodatkowe pakiety promocyjne: organiczne działania w mediach społecznościowych Polsatu, w okresie świąteczno-noworocznym w programie „Halo tu Polsat” będą realizowane działania informacyjne o wydarzeniu. Po sylwestrze powtórki koncertu będą publikowane na antenach oraz w mediach społecznościowych Telewizji Polsat.


Toruń

Region

Włocławskie przedszkola czekają na dzieci. Zapisy na dwa tysiące miejsc. Ratusz stawia na sport

Włocławskie przedszkola czekają na dzieci. Zapisy na dwa tysiące miejsc. Ratusz stawia na sport

2025-03-04, 13:36
Utrudnienia na osiedlu Jar w Toruniu. Tramwaj wypadł z szyn. Kursuje komunikacja zastępcza

Utrudnienia na osiedlu Jar w Toruniu. Tramwaj wypadł z szyn. Kursuje komunikacja zastępcza

2025-03-04, 12:42
Wyciek gazu na al. Wyszyńskiego w Bydgoszczy. Ewakuowano mieszkańców [aktualizacja]

Wyciek gazu na al. Wyszyńskiego w Bydgoszczy. Ewakuowano mieszkańców [aktualizacja]

2025-03-04, 10:59
Bydgoscy policjanci zatrzymali patostreamera ze Śródmieścia. Grozi mu pięć lat więzienia [wideo]

Bydgoscy policjanci zatrzymali patostreamera ze Śródmieścia. Grozi mu pięć lat więzienia [wideo]

2025-03-04, 09:46
Prezes ZUS: Potencjał rozwoju demograficznego mocno się skurczył [Rozmowa Dnia]

Prezes ZUS: Potencjał rozwoju demograficznego mocno się skurczył [Rozmowa Dnia]

2025-03-04, 09:02
Strażnicy miejscy z Bydgoszczy wyciągnęli pomocną dłoń. Wzięli udział w akcji oddania krwi [zdjęcia]

Strażnicy miejscy z Bydgoszczy wyciągnęli pomocną dłoń. Wzięli udział w akcji oddania krwi [zdjęcia]

2025-03-03, 21:46
Młodzież ze Świecia oddała hołd Zbysławowi Budzyńskiemu. Mija 7 lat od śmierci przewodnika PTTK

Młodzież ze Świecia oddała hołd Zbysławowi Budzyńskiemu. Mija 7 lat od śmierci przewodnika PTTK

2025-03-03, 21:07
Protest mieszkańców bydgoskich Wyżyn przyniósł efekt. Spółdzielnia deklaruje spotkanie

Protest mieszkańców bydgoskich Wyżyn przyniósł efekt. Spółdzielnia deklaruje spotkanie

2025-03-03, 20:16
Jak wykorzystać prezydencję Polski w UE Piotr Całbecki zwraca uwagę na politykę rolną

Jak wykorzystać prezydencję Polski w UE? Piotr Całbecki zwraca uwagę na politykę rolną

2025-03-03, 19:27
Auto osobowe przełamało barierki na moście i wpadło do Drwęcy. Policja szuka właściciela pojazdu

Auto osobowe przełamało barierki na moście i wpadło do Drwęcy. Policja szuka właściciela pojazdu

2025-03-03, 18:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę