Sylwester z Polsatem w Toruniu. Na scenie m.in. Doda, Maryla Rodowicz, Zakopower i Boys

2024-11-19, 19:26  Redakcja
Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat/Fot. © UMT 2024, autor: Daniel Pach, licencja: CC BY-NC 4.0

Toruń będzie współgospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów” realizowanej przez Telewizję Polsat. 19 listopada organizatorzy i miasto podpisali w tej sprawie list intencyjny. Scena „Sylwestrowej Mocy Przebojów” będzie umiejscowiona w zachodniej pierzei Rynku Staromiejskiego.

Na Rynku Staromiejskim wystąpią m.in. Doda, Kayah, Maryla Rodowicz, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Zakopower i formacja Boys.

Miejsc noclegowych ubywa
- Sylwester w Toruniu to gwarancja wyjątkowej atmosfery. Średniowieczna architektura miasta, połączona z nowoczesną produkcją telewizyjną, stworzy niezapomniane wrażenia. To nie tylko koncert, ale doskonała okazja do poznania naszego miasta, odkrycia Zespołu Staromiejskiego i innych atrakcji. Miłego spędzenia czasu, dlatego zachęcam do wcześniejszego przyjazdu do Torunia lub przedłużenia pobytu, chociaż z tego, co obserwujemy to liczba wolnych miejsc w hotelach czy apartamentach szybko spada – mówi Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia.

Prezydent Gulewski powołał zespół ds. współpracy oraz wsparcia organizacji „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2024”. Przewodniczącym został Rafał Pietrucień, a zastępcą Adam Szponka. Tworzą go dyrektorzy wydziałów UMT odpowiedzialni za kwestie bezpieczeństwa i porządku w mieście, organizacji ruchu, organizacji transportu publicznego, czystości miasta, a także promocji i komunikacji. Powołanie zespołu jest stałą praktyką w przypadku realizacji dużych wydarzeń masowych. Zespół zajmie się m.in. opracowaniem organizacji ruchu, miejsc parkingowych, a także komunikacji miejskiej. Najważniejszą kwestią będą względy bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców.

Miasto przekaże 980 tysięcy
Telewizja Polsat wyraziła zainteresowanie współpracą pod koniec października bieżącego roku. Od tego czasu trwały analizy przedstawionej oferty w Urzędzie Miasta Torunia oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 19 listopada br. podpisano list intencyjny o współorganizacji wydarzenia pomiędzy Urzędem Miasta Torunia i Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Ze środków GMT zostanie przekazana kwota 980 000 złotych. Podobną kwotę przekaże samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Umowa będzie podpisana na jeden rok.

- To wydarzenie będzie nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale także szansą na promocję naszego miasta na całą Polskę – wyjaśnia Paweł Gulewski. – Jestem przekonany, że miliony widzów telewizyjnych z zachwytem będą podziwiały piękno naszego miasta. Przedsięwzięcie przyczyni się również do umocnienia pozycji Torunia jako atrakcyjnego miejsca do odwiedzin i życia – dodaje.

W ubiegłym roku przed telewizorami (na wszystkich antenach Polsatu) sylwestra obejrzało 7 300 000 widzów, a ekwiwalent reklamowy wyniósł 16 milionów złotych. Tegoroczny koncert ze względu na zmianę lokalizacji będzie szczególnie mocno promowany na antenach, w mediach społecznościowych Polsatu oraz przez partnerów medialnych wydarzenia, którymi są radio ZET i serwis INTERIA. W​
tym roku kampania promocyjna ze strony Polsatu będzie zrealizowana na kwotę ok. 1,3 miliona złotych.
Miasto Toruń otrzyma także dodatkowe pakiety promocyjne: organiczne działania w mediach społecznościowych Polsatu, w okresie świąteczno-noworocznym w programie „Halo tu Polsat” będą realizowane działania informacyjne o wydarzeniu. Po sylwestrze powtórki koncertu będą publikowane na antenach oraz w mediach społecznościowych Telewizji Polsat.


Toruń

Region

Awaria i rdzawy dym z komina Anwilu. Zakład uruchomił alarm i po chwili usunął usterkę

Awaria i rdzawy dym z komina Anwilu. Zakład uruchomił alarm i po chwili usunął usterkę

2025-03-06, 16:28
Będzie rekrutacja do szkoły na toruńskim Jarze. Radni dali zielone światło

Będzie rekrutacja do szkoły na toruńskim Jarze. Radni dali „zielone światło”

2025-03-06, 14:47
Pan Andrzej był głosem Starówki. Charakterystyczni torunianie na nowym muralu

Pan Andrzej był głosem Starówki. Charakterystyczni torunianie na nowym muralu

2025-03-06, 13:48
Jechał slalomem, był pod wpływem narkotyków. Jazdę udaremnili mu świadkowie

Jechał slalomem, był pod wpływem narkotyków. Jazdę udaremnili mu świadkowie

2025-03-06, 12:53
Byli w ministerstwie w sprawie toru kolarskiego w Grudziądzu. Jest obietnica

Byli w ministerstwie w sprawie toru kolarskiego w Grudziądzu. Jest obietnica

2025-03-06, 11:19
Czujka dymu pod każdą strzechą. Strażacy ochotnicy pomogą ją zamontować

„Czujka dymu pod każdą strzechą”. Strażacy ochotnicy pomogą ją zamontować

2025-03-06, 09:55
W Bydgoszczy pojawią się kolejne miejsca, w których zapłacimy za parkowanie O tym w Rozmowie Dnia

W Bydgoszczy pojawią się kolejne miejsca, w których zapłacimy za parkowanie? O tym w „Rozmowie Dnia”

2025-03-06, 09:08
Dostawali pieniądze z programu Aktywny rodzic, w lutym była przerwa. Dlaczego

Dostawali pieniądze z programu „Aktywny rodzic”, w lutym była przerwa. Dlaczego?

2025-03-06, 08:49
Mają świetne wyniki w nauce czy sporcie. Uczniowie z regionu ze stypendiami MEN

Mają świetne wyniki w nauce czy sporcie. Uczniowie z regionu ze stypendiami MEN

2025-03-05, 21:38
Grzegorz Braun o aborcji: Jeśli można zabijać nienarodzonych, to nikt już nie jest bezpieczny

Grzegorz Braun o aborcji: Jeśli można zabijać nienarodzonych, to nikt już nie jest bezpieczny

2025-03-05, 20:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę