Tomasz Latos: Domyślam się, kto mnie pozbawił miejsca na liście wyborczej [Rozmowa Dnia]

2024-10-11, 08:50  Maciej Wilkowski/Redakcja
Z Tomaszem Latosem (z lewej) rozmawiał Maciej Wilkowski/fot. Radosław Łączkowski

Z Tomaszem Latosem (z lewej) rozmawiał Maciej Wilkowski/fot. Radosław Łączkowski

- Byli tacy, którzy nie życzyli mi dobrze, ale nie mam do nich żalu - mówił w „Rozmowie Dnia" Polskiego Radia PiK Tomasz Latos. Z byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości rozmawiał Maciej Wilkowski.

Maciej Wilkowski: Były poseł Prawa i Sprawiedliwości, były bydgoski radny, a teraz?
Tomasz Latos: Doktor nauk medycznych, czynny lekarz radiolog, pracujący przy biurku u siebie w mieszkaniu i mający się dobrze. Zadowolony z życia i obserwujący politykę od czasu do czasu, z pewnej perspektywy.

Spotykamy się prawie rok po wyborach parlamentarnych – wyborach, w których Pan nie wystartował. Dlaczego Pana nie było na liście Prawa i Sprawiedliwości?
- Jest takie powiedzenie, nawet stopniowanie nienawiści, że ten najwyższy stopień to jest „kolega z listy”. Czasami tak bywa, że niestety pewne intrygi wpływają na różne sytuacje, decyzje - zarówno te na dole, jak i decyzje władz partii. Ale jest też inne powiedzenie, dużo bardziej powszechne, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Biorąc pod uwagę to, gdzie jestem dzisiaj, czym się dzisiaj zajmuję - po 20 latach w polityce centralnej i 25 latach w samorządzie - to rzeczywiście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tym bardziej, że nieciekawie wygląda atmosfera, którą w tej chwili obserwuję, czasami śledząc obrady na Wiejskiej.

Ten kolega z listy, o którym Pan wspominał, z którego miejsca startował?
- Zostawmy te miejsca, zostawmy to, czy to był jeden kolega, czy było ich więcej. To już nie ma już większego znaczenia. Życzę jemu i wszystkim innym dobrze, a myślę że karma wraca.

Kolega został posłem?
- Zostawmy to panie redaktorze. To sprawa, która nie ma dziś większego znaczenia, tym bardziej, że ktoś inny był bezpośrednio w to zaangażowany, a w przypadku kolegów - powiedzmy władz lokalnych czy też centralnych - to mogę najwyżej mówić o pewnej inspiracji. Domyślam się pewnej inspiracji, a tak naprawdę narzędziem był ktoś inny. (…)

Cała „Rozmowa Dnia” poniżej
INNE ROZMOWY DNIA

PR PiK - Rozmowa Dnia - Tomasz Latos

Region

Młody łoś potrącony i uśpiony we Włocławku. Policja sprawdza, czy złamano prawo

Młody łoś potrącony i uśpiony we Włocławku. Policja sprawdza, czy złamano prawo

2025-01-08, 20:56
Redakcje doceniły dyrektora Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Otrzyma dwie nagrody

Redakcje doceniły dyrektora Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Otrzyma dwie nagrody

2025-01-08, 20:44
Pożar w zakładzie produkującym pellet w Makowiskach. Niebezpieczeństwo zażegnane

Pożar w zakładzie produkującym pellet w Makowiskach. Niebezpieczeństwo zażegnane

2025-01-08, 20:22
Ustawa o asystencji ma pomóc osobom niepełnosprawnym. Trwają konsultacje

Ustawa o asystencji ma pomóc osobom niepełnosprawnym. Trwają konsultacje

2025-01-08, 19:53
Drożej za dzierżawę gruntów w Inowrocławiu. Radni KO chcą wycofania podwyżek

Drożej za dzierżawę gruntów w Inowrocławiu. Radni KO chcą wycofania podwyżek

2025-01-08, 18:30
Groźby wobec szefa WOŚP pod postami Miasta Inowrocławia. Jest zawiadomienie do prokuratury [oświadczenia]

Groźby wobec szefa WOŚP pod postami Miasta Inowrocławia. Jest zawiadomienie do prokuratury [oświadczenia]

2025-01-08, 16:21
Złamał zakaz zbliżania się i groził kobiecie śmiercią. Areszt dla 34-latka z Dąbrowy Biskupiej

Złamał zakaz zbliżania się i groził kobiecie śmiercią. Areszt dla 34-latka z Dąbrowy Biskupiej

2025-01-08, 15:27
Kto nam podrzucił dzika z ASF Śledztwo umorzone, ale policja dalej to bada

Kto nam podrzucił dzika z ASF? Śledztwo umorzone, ale policja dalej to bada

2025-01-08, 14:32
Usterka techniczna mogła być przyczyną pożaru w bydgoskim zakładzie opakowań

Usterka techniczna mogła być przyczyną pożaru w bydgoskim zakładzie opakowań

2025-01-08, 12:31
Wulgarne napisy na elewacjach w Świeciu. Wandale zniszczyli aż siedem budynków

Wulgarne napisy na elewacjach w Świeciu. Wandale zniszczyli aż siedem budynków!

2025-01-08, 11:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę