Inowrocław wydał najmniej pieniędzy na inwestycje? Miasto na ostatnim miejscu rankingu

2024-10-08, 14:47  Marcin Glapiak/Redakcja
Ratusz w Inowrocławiu/fot. Miasto Inowrocław/Facebook

Ratusz w Inowrocławiu/fot. Miasto Inowrocław/Facebook

Inowrocław znalazł się na 267., czyli na ostatni miejscu w kraju w rankingu pisma samorządu terytorialnego „WSPÓLNOTA". Sprawdzano, ile pieniędzy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, samorządy przeznaczały na inwestycje.

Ranking został przygotowany z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Według wyliczeń, miasto Inowrocław najmniej inwestowało w latach 2021-2023, ze średnim wydatkiem na mieszkańca w wysokości 323,65 zł, co dało ostatnie, 267. miejsce w rankingu.

Zdaniem Bartłomieja Stanisza, radnego z klubu „Łączy nas Inowrocław", to efekt źle prowadzonej polityki przez poprzednią władzę. - Poprzednia władza bawiła się w walkę polityczną zamiast zajmować się sprawami ważnymi dla Inowrocławia. My z prezydentem Fajokiem oczywiście to zmienimy.

Patryk Kaźmierczak z Koalicji Obywatelskiej ranking komentuje krótko:
- Ten ranking to ranking wstydu PiS- u - mówi radny. - W latach 2019/2023 Inowrocław stracił blisko 59 milionów złotych, w dodatku był regularnie pomijany, pozbawiony środków przez rząd PiS-u.

Dodajmy, że w gronie miast powiatowych najwięcej na inwestycje wydawało miasto Wysokie Mazowieckie - ponad 3 tysiące 200 złotych na mieszkańca, ale dla przykładu pobliskie Mogilno uplasowało się na pozycji 42., przeznaczając na jednego mieszkańca prawie 1,5 tysiąca złotych.

Więcej w relacji Marcina Glapiaka.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Ostrożnie z aplikacjami i social mediami. O cyberbezpieczeństwie w Rozmowie Dnia

Ostrożnie z aplikacjami i social mediami. O cyberbezpieczeństwie w „Rozmowie Dnia”

2025-04-03, 09:00
Na łosie trzeba uważać nawet w centrum miasta. Niecodzienni goście w Bydgoszczy [wideo]

Na łosie trzeba uważać… nawet w centrum miasta. Niecodzienni goście w Bydgoszczy [wideo]

2025-04-03, 08:24
Społecznicy łączą siły, by pomagać. Ciepło serca w słoiku wraca na wiosnę

Społecznicy łączą siły, by pomagać. „Ciepło serca w słoiku” wraca na wiosnę

2025-04-03, 07:51
Sztukę argumentacji opanowali na szóstkę. Drużyna VI LO najlepsza w Bydgoskiej Lidze Debat

Sztukę argumentacji opanowali na szóstkę. Drużyna VI LO najlepsza w Bydgoskiej Lidze Debat

2025-04-03, 06:51
Zaśpiewali w 20. rocznicę śmierci Jan Pawła II. Duchowa uczta w Bydgoszczy [zdjęcia  wideo]

Zaśpiewali w 20. rocznicę śmierci Jan Pawła II. Duchowa uczta w Bydgoszczy [zdjęcia + wideo]

2025-04-02, 20:27
Specjalna rada przy marszałku województwa dla dobra konsumentów. Znamy jej zadania

Specjalna rada przy marszałku województwa dla dobra konsumentów. Znamy jej zadania

2025-04-02, 20:03
We Włocławku powstaną kolejne tanie mieszkania do wynajęcia

We Włocławku powstaną kolejne tanie mieszkania do wynajęcia

2025-04-02, 19:01
Autystycy są wrażliwsi od innych i wciąż niezrozumiani. 2 kwietnia to ich dzień

Autystycy są wrażliwsi od innych i wciąż niezrozumiani. 2 kwietnia to ich dzień

2025-04-02, 17:58
Film o Janie Pawle II, wspólna modlitwa i przemarsz z lampionami ulicami podbydgoskiej Brzozy

Film o Janie Pawle II, wspólna modlitwa i przemarsz z lampionami ulicami podbydgoskiej Brzozy

2025-04-02, 17:19
Torunianin zbiera na remont malucha Simony Kossak. Auto ma stanąć w izbie pamięci

Torunianin zbiera na remont malucha Simony Kossak. Auto ma stanąć w izbie pamięci

2025-04-02, 14:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę