W pełnym mundurze, latem i w szczytnym celu. Strażacy z Brzozy zdobyli Śnieżkę [zdjęcia]

2024-07-27, 13:21  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Strażacy z OSP Brzoza wzięli udział w ogólnopolskiej akcji i w pełnym ekwipunku weszli na Śnieżkę/fot: nadesłane

Strażacy z OSP Brzoza wzięli udział w ogólnopolskiej akcji i w pełnym ekwipunku weszli na Śnieżkę/fot: nadesłane

To był prawdziwy sprawdzian wytrzymałości i sprawności fizycznej. Czworo druhów ochotniczej straży pożarnej z podbydgoskiej Brzozy weszło na Śnieżkę w pełnym umundurowaniu, by wesprzeć ideę dawstwa krwi, szpiku kostnego i komórek macierzystych, propagowaną przez Fundację DKMS.

Weronika Kwiatkowska, Robert (Szymon) Rubach, Łukasz Sczerba i Kacper Nowak wzięli udział w ogólnopolskim wyzwaniu wraz z tysiącem strażaków z całej Polski.

– Akcja polega na tym, że strażacy wchodzą w pełnym umundurowaniu, wraz z aparatem powietrznym, gdzie to wszystko waży około 20 kilogramów. Kacper i Łukasz we dwoje weszli w pełnym umundurowaniu. Ja i kolega Szymon weszliśmy jako osoby towarzyszące, gdzie po prostu byliśmy dla nich takim wsparciem. Nieśliśmy dużo wody, mieliśmy około dwóch litrów na osobę. Jak było nas czterech, to myślę, że, z osiem litrów musieliśmy nieść – opisywała Kwiatkowska.

– Największa walka strażaków była właśnie z termiką ciała. Jednak to umundurowanie jest dosyć ciepłe – podkreślił jeden ze strażaków. – Mierzymy się z tym na co dzień, aczkolwiek bardzo rzadko jesteśmy wyeksponowani na wysoką temperaturę przez 4 godziny wejścia. Plus trzeba było zejść, też w mundurze, bo przebieg trzeba było zejść i też w mundurze, bo nikt za nas ich nie zniósł – dodał kolejny uczestnik wyprawy.

Czworo druhów z Brzozy wpisało się do rejestru dawców szpiku. W przyszłym roku chcą namówić swoich kolegów, by podjęli podobne wyzwanie.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Region

Nie chcemy nikogo łączyć na siłę. Marszałek Całbecki odpowiedział na list prezydenta Bydgoszczy

„Nie chcemy nikogo łączyć na siłę”. Marszałek Całbecki odpowiedział na list prezydenta Bydgoszczy

2024-09-12, 18:49
Samochód uderzył w łosia i wpadł do stawu w Sokoligórze. Nie żyje 25-latka

Samochód uderzył w łosia i wpadł do stawu w Sokoligórze. Nie żyje 25-latka

2024-09-12, 17:56
Leśniczy znalazł niewybuch w Balczewie. Pocisk zabrali saperzy z Inowrocławia

Leśniczy znalazł niewybuch w Balczewie. Pocisk zabrali saperzy z Inowrocławia

2024-09-12, 17:07
Fordon w roli głównej. Rusza szereg warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży [program]

Fordon w roli głównej. Rusza szereg warsztatów i zajęć dla dzieci i młodzieży [program]

2024-09-12, 16:15
Filia urzędu miasta w bydgoskim Fordonie w nowym miejscu. Zmiana od października

Filia urzędu miasta w bydgoskim Fordonie w nowym miejscu. Zmiana od października

2024-09-12, 15:21
Policjanci z Wąbrzeźna zlikwidowali domową fabrykę narkotyków. 26-latek miał plantację [wideo]

Policjanci z Wąbrzeźna zlikwidowali domową fabrykę narkotyków. 26-latek miał plantację [wideo]

2024-09-12, 14:26
Staw w podbydgoskim Wtelnie ma stać się ozdobą wsi Umowa na rewitalizację podpisana

Staw w podbydgoskim Wtelnie ma stać się ozdobą wsi! Umowa na rewitalizację podpisana

2024-09-12, 13:44
Znaleziony portfel odniosła na komisariat. Policjanci dziękują mieszkance Szubina

Znaleziony portfel odniosła na komisariat. Policjanci dziękują mieszkance Szubina

2024-09-12, 13:00
Restrykcje związane z ASF w województwie uchylone. Nie ma nowych ognisk

Restrykcje związane z ASF w województwie uchylone. Nie ma nowych ognisk

2024-09-12, 12:37
Michał i Szymon potrzebują rehabilitacji. KS Niewidomych organizuje dla nich koncert

Michał i Szymon potrzebują rehabilitacji. KS Niewidomych organizuje dla nich koncert

2024-09-12, 11:51
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę