Kto zaskoczony, a kto zadowolony? Komentarze po starcie Joanny Czerskiej-Thomas

2024-03-04, 12:26  Maciej Wilkowski/Redakcja
Joanna Czerska-Thomas w niedzielę ogłosiła swój start w wyborach na prezydenta Bydgoszczy/fot. jw, Archiwum

Joanna Czerska-Thomas w niedzielę ogłosiła swój start w wyborach na prezydenta Bydgoszczy/fot. jw, Archiwum

Jak zareagowali kandydaci na prezydenta Bydgoszczy po tym, jak w niedzielę dołączyła do nich reprezentantka Trzeciej Drogi – Joanna Czerska-Thomas?

Swój start Czerska-Thomas ogłosiła w niedzielę. Reakcja Moniki Matowskiej – rzeczniczki prasowej kampanii prezydenta Rafała Bruskiego była natychmiastowa. W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu napisała: „To dość zaskakujące, że Asia, która przez wiele lat głosowała z nami ramię w ramię i będąc lojalną działaczką Koalicji Obywatelskiej wspierała prezydenta Bruskiego, w ostatniej chwili tak zdecydowała. Każdy ma jednak prawo do swojej drogi, a wyborcy do oceny takiej postawy. Z takiego obrotu spraw najbardziej cieszy się poseł PiS Łukasz Schreiber, który musiał bardzo kibicować pojawieniu się kolejnego kandydata po stronie demokratycznej (...)” – napisała Matowska.

W tej ostatniej kwestii ma rację. Łukasz Schreiber jest zadowolony, że pojawiła się trzecia osoba, która chce zostać prezydentem Bydgoszczy. – Zmienia się o tyle, że nie będzie sytuacji drugiej tury w pierwszej turze. Przy starcie trzech kandydatów każda sytuacja jest możliwa, dzięki czemu kampania będzie ciekawsza – komentuje kandydat Bydgoskiej Prawicy. – Urzędujący prezydent nie będzie mógł swoich starań ograniczyć do wywieszenia różnych płacht, które widzimy w mieście, bo coś takiego z pewnością nie przyniesie zamierzonego przez niego celu, czyli zwycięstwa w pierwszej turze.
 
Pierwsza tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 7 kwietnia. Ewentualna druga tura – dwa tygodnie później.

Mówi Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy

Region

Amerykański Senat zatwierdził nominację Marka Brzezińskiego na ambasadora USA w Warszawie

Amerykański Senat zatwierdził nominację Marka Brzezińskiego na ambasadora USA w Warszawie

2021-12-18, 20:35
Świąteczna atmosfera przez Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

Świąteczna atmosfera przez Urzędem Marszałkowskim w Toruniu

2021-12-18, 19:05
Świąteczny festyn w Nowym Fordonie. Po raz pierwszy

Świąteczny festyn w Nowym Fordonie. Po raz pierwszy

2021-12-18, 17:30
Tragiczny finał poszukiwań 85-letniego mieszkańca Torunia

Tragiczny finał poszukiwań 85-letniego mieszkańca Torunia

2021-12-18, 16:00
Nowa Lewica proponuje cztery ulgi noworoczne dla obywateli

Nowa Lewica proponuje cztery „ulgi noworoczne” dla obywateli

2021-12-18, 15:00
Świąteczna Akademia Ekologii, czyli święta w duchu eko

Świąteczna Akademia Ekologii, czyli święta w duchu eko

2021-12-18, 12:00
Z tej architektury Bydgoszcz może być dumna. Tym bardziej, że kończy się remont

Z tej architektury Bydgoszcz może być dumna. Tym bardziej, że kończy się remont

2021-12-18, 10:07
Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców na ulicach Bydgoszczy [wideo]

Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców na ulicach Bydgoszczy [wideo]

2021-12-18, 08:02
Wojewoda: spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 wynosi 17 procent

Wojewoda: spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 wynosi 17 procent

2021-12-17, 21:46
Dla chorych i nimi się opiekujących. Centrum Opieki Wytchnieniowej w Grębocinie

Dla chorych i nimi się opiekujących. Centrum Opieki Wytchnieniowej w Grębocinie

2021-12-17, 19:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę